Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Catlike Tako 2016

Vzhľad lacných prilieb oproti drahším výkonnostným modelom vždy trochu pokrivkával. Lacná prilba často pripomínala bambuľu, či špongiu. U pretekárskych prilieb je dôležitá najmä hmotnosť, odvetrávanie a aj výsledný tvar nemôže byť nijako nafučaný.
Biker

Iná situácia je u prilieb pre normálne jazdenie, tam to závisí len od vôle výrobcu, ako na dizajne zapracuje. Catlike aj v najnižšej kategórii dokáže ponúknuť moderný tvar prilby s ostrejšími rysmi. Presne tak je to v prípade redizajnovaného modelu Tako.

Tako vždycky nebývalo takto elegantné. Jeho prvá generácia bola okrúhlejšieho tvaru s menšími otvormi a vzdialene pripomínala prilbu Whisper. Avšak tá je otvormi doslova prešpikovaná a pôsobí dosť svojrázne. Prilba Tako prvej generácie mala otvorov menej a teda na hlave vyzerala možno až príliš objemne.

Nová prilba Tako nesie klasické prvky Catlike s „organickými“ otvormi, ktorých je celkom 16, čím je zabezpečené dokonalé otvetrávanie. Určité rysy zdedila od top modelu Mixino. Má podobne moderne strihaný tvar, ktorý je na temene „zaseknutý“. U modelu Tako sú malé otvory smerom von výrazne rozšírené a tak prilba dostáva zaujímavý opticky odľahčený vzhľad. Prilba je vybavená malým štýlovým šiltom, ktorý možno odňať. Súčasťou je tiež sieťka proti hmyzu v predných vetracích otvoroch.

Škrupina je už tradične veľmi odolná proti vonkajším vplyvom, proste ju len tak nepoškrabete, či inak poškodíte. Farebné kombinácie sú celkom štyri. Polstrovanie vnútra a celkový tvar je zárukou pohodlného a pevného usadenia na hlave, ktoré je u Catlike príjemne hlbšie, než u mnohých konkurenčných modelov. Tako dostalo do vienka pokročilý upínací systém ovládaným kolieskom MPS Exe. Multipozičný systém veľmi účinne prilbu stiahne, všetko ide ľahko a jednoducho. Jedná sa už o niekoľkú generáciu upínania Catlike, ktorá je v účinnosti dokonalá. Prilba má hmotnosť 290 gramov a predáva sa v dvoch veľkostiach MD a LD.

Maloobchodná cena je 55 Euro.

Aktuality

Včera 10:20 Birell BikeFest 2024: Zaregistrujte sa na maratón a dostanete balík v hodnote viac ako 100 eur.

Online registrácia na preteky trvá už len do polnoci 26. mája.

25.05.2024 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral po 36 km sóle už šiestu etapu na Giro d’Italia.

Aj keď už mal Pogačar isté víťazstvo ružového dresu, svoju dominanciu na Gire potvrdil výhrou poslednej horskej etapy na talianskej Grand Tour. Na druhom mieste skončil Valentin Paret-Peintre a tretí finišoval Daniel Martínez.

24.05.2024 Andrea Vendrame vyhral z úniku a po 28-kilometrovom sóle 19. etapu Giro d’Italia.

Na druhom mieste skončil Pelayo Sanchez a tretí finišoval Georg Steinhauser. Pred poslednou horskou etapou tohtoročného Gira sa situácia v celkovej klasifikácii nezmenila a Tadej Pogačar vedie s viac ako 7-minútovým náskokom pred Danielom Martínezom a Geraintom Thomasom.

24.05.2024 Biker magazín a Slowatch sa spojili a vytvorili unikátnu kolekciu oblečenia.

Nové oblečenie si môžete kúpiť v bratislavskom obchode Slowatch a bude dostupné aj na bicyklovom festivale Birell BikeFest v Kálnici.

24.05.2024 Thibau Nys vyhral úvodnú etapu Okolo Nórska po skvelom výkone Čecha Mathiasa Vaceka.

V kopcovitej etape s cieľom na vrchole 3,9 km stúpania Voss Resort bol najrýchlejší len 21-ročný Nys, za ktorým skončili na druhom a treťom mieste Ådne Holter a Axel Laurance. Na nórskom etapáku odštartoval aj Wout van Aert, ktorý sa stále zotavuje z početných zranení, ktoré utrpel pri páde v marci.

Zavrieť reklamu