Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Catlike Tako 2016

Vzhľad lacných prilieb oproti drahším výkonnostným modelom vždy trochu pokrivkával. Lacná prilba často pripomínala bambuľu, či špongiu. U pretekárskych prilieb je dôležitá najmä hmotnosť, odvetrávanie a aj výsledný tvar nemôže byť nijako nafučaný.
Biker

Iná situácia je u prilieb pre normálne jazdenie, tam to závisí len od vôle výrobcu, ako na dizajne zapracuje. Catlike aj v najnižšej kategórii dokáže ponúknuť moderný tvar prilby s ostrejšími rysmi. Presne tak je to v prípade redizajnovaného modelu Tako.

Tako vždycky nebývalo takto elegantné. Jeho prvá generácia bola okrúhlejšieho tvaru s menšími otvormi a vzdialene pripomínala prilbu Whisper. Avšak tá je otvormi doslova prešpikovaná a pôsobí dosť svojrázne. Prilba Tako prvej generácie mala otvorov menej a teda na hlave vyzerala možno až príliš objemne.

Nová prilba Tako nesie klasické prvky Catlike s „organickými“ otvormi, ktorých je celkom 16, čím je zabezpečené dokonalé otvetrávanie. Určité rysy zdedila od top modelu Mixino. Má podobne moderne strihaný tvar, ktorý je na temene „zaseknutý“. U modelu Tako sú malé otvory smerom von výrazne rozšírené a tak prilba dostáva zaujímavý opticky odľahčený vzhľad. Prilba je vybavená malým štýlovým šiltom, ktorý možno odňať. Súčasťou je tiež sieťka proti hmyzu v predných vetracích otvoroch.

Škrupina je už tradične veľmi odolná proti vonkajším vplyvom, proste ju len tak nepoškrabete, či inak poškodíte. Farebné kombinácie sú celkom štyri. Polstrovanie vnútra a celkový tvar je zárukou pohodlného a pevného usadenia na hlave, ktoré je u Catlike príjemne hlbšie, než u mnohých konkurenčných modelov. Tako dostalo do vienka pokročilý upínací systém ovládaným kolieskom MPS Exe. Multipozičný systém veľmi účinne prilbu stiahne, všetko ide ľahko a jednoducho. Jedná sa už o niekoľkú generáciu upínania Catlike, ktorá je v účinnosti dokonalá. Prilba má hmotnosť 290 gramov a predáva sa v dvoch veľkostiach MD a LD.

Maloobchodná cena je 55 Euro.

Aktuality

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Včera 10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

Včera 10:08 Simona Kuchyňková po výhre Svetového pohára v endure: Od radosti som plakala, nemožné sa stalo skutočnosťou.

„V zlomku sekundy som dostala extrémny flash všetkých udalostí, ktoré sa stali za posledné dva roky a od radosti som plakala dobrých dvadsať minút. A to ma teda nevidno často plakať,“ povedala Kuchyňková, ktorá vyhrala v Chateli o 0,11 sekundy.

Včera 09:44 Pozvánka: Cyklojazda z Bratislavy do Viedne Open Border Ride 2023.

S BUBO a bratmi Velitsovými z Isadore Apparel sa štartuje z centra Bratislavy, aby sme si pripomenuli symbol slobody a otvorených hraníc.

Zavrieť reklamu