Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Catlike Tako 2016

Vzhľad lacných prilieb oproti drahším výkonnostným modelom vždy trochu pokrivkával. Lacná prilba často pripomínala bambuľu, či špongiu. U pretekárskych prilieb je dôležitá najmä hmotnosť, odvetrávanie a aj výsledný tvar nemôže byť nijako nafučaný.
Biker

Iná situácia je u prilieb pre normálne jazdenie, tam to závisí len od vôle výrobcu, ako na dizajne zapracuje. Catlike aj v najnižšej kategórii dokáže ponúknuť moderný tvar prilby s ostrejšími rysmi. Presne tak je to v prípade redizajnovaného modelu Tako.

Tako vždycky nebývalo takto elegantné. Jeho prvá generácia bola okrúhlejšieho tvaru s menšími otvormi a vzdialene pripomínala prilbu Whisper. Avšak tá je otvormi doslova prešpikovaná a pôsobí dosť svojrázne. Prilba Tako prvej generácie mala otvorov menej a teda na hlave vyzerala možno až príliš objemne.

Nová prilba Tako nesie klasické prvky Catlike s „organickými“ otvormi, ktorých je celkom 16, čím je zabezpečené dokonalé otvetrávanie. Určité rysy zdedila od top modelu Mixino. Má podobne moderne strihaný tvar, ktorý je na temene „zaseknutý“. U modelu Tako sú malé otvory smerom von výrazne rozšírené a tak prilba dostáva zaujímavý opticky odľahčený vzhľad. Prilba je vybavená malým štýlovým šiltom, ktorý možno odňať. Súčasťou je tiež sieťka proti hmyzu v predných vetracích otvoroch.

Škrupina je už tradične veľmi odolná proti vonkajším vplyvom, proste ju len tak nepoškrabete, či inak poškodíte. Farebné kombinácie sú celkom štyri. Polstrovanie vnútra a celkový tvar je zárukou pohodlného a pevného usadenia na hlave, ktoré je u Catlike príjemne hlbšie, než u mnohých konkurenčných modelov. Tako dostalo do vienka pokročilý upínací systém ovládaným kolieskom MPS Exe. Multipozičný systém veľmi účinne prilbu stiahne, všetko ide ľahko a jednoducho. Jedná sa už o niekoľkú generáciu upínania Catlike, ktorá je v účinnosti dokonalá. Prilba má hmotnosť 290 gramov a predáva sa v dvoch veľkostiach MD a LD.

Maloobchodná cena je 55 Euro.

Aktuality

11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu