Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Catlike Tako 2016

Vzhľad lacných prilieb oproti drahším výkonnostným modelom vždy trochu pokrivkával. Lacná prilba často pripomínala bambuľu, či špongiu. U pretekárskych prilieb je dôležitá najmä hmotnosť, odvetrávanie a aj výsledný tvar nemôže byť nijako nafučaný.
Biker

Iná situácia je u prilieb pre normálne jazdenie, tam to závisí len od vôle výrobcu, ako na dizajne zapracuje. Catlike aj v najnižšej kategórii dokáže ponúknuť moderný tvar prilby s ostrejšími rysmi. Presne tak je to v prípade redizajnovaného modelu Tako.

Tako vždycky nebývalo takto elegantné. Jeho prvá generácia bola okrúhlejšieho tvaru s menšími otvormi a vzdialene pripomínala prilbu Whisper. Avšak tá je otvormi doslova prešpikovaná a pôsobí dosť svojrázne. Prilba Tako prvej generácie mala otvorov menej a teda na hlave vyzerala možno až príliš objemne.

Nová prilba Tako nesie klasické prvky Catlike s „organickými“ otvormi, ktorých je celkom 16, čím je zabezpečené dokonalé otvetrávanie. Určité rysy zdedila od top modelu Mixino. Má podobne moderne strihaný tvar, ktorý je na temene „zaseknutý“. U modelu Tako sú malé otvory smerom von výrazne rozšírené a tak prilba dostáva zaujímavý opticky odľahčený vzhľad. Prilba je vybavená malým štýlovým šiltom, ktorý možno odňať. Súčasťou je tiež sieťka proti hmyzu v predných vetracích otvoroch.

Škrupina je už tradične veľmi odolná proti vonkajším vplyvom, proste ju len tak nepoškrabete, či inak poškodíte. Farebné kombinácie sú celkom štyri. Polstrovanie vnútra a celkový tvar je zárukou pohodlného a pevného usadenia na hlave, ktoré je u Catlike príjemne hlbšie, než u mnohých konkurenčných modelov. Tako dostalo do vienka pokročilý upínací systém ovládaným kolieskom MPS Exe. Multipozičný systém veľmi účinne prilbu stiahne, všetko ide ľahko a jednoducho. Jedná sa už o niekoľkú generáciu upínania Catlike, ktorá je v účinnosti dokonalá. Prilba má hmotnosť 290 gramov a predáva sa v dvoch veľkostiach MD a LD.

Maloobchodná cena je 55 Euro.

Aktuality

Včera 21:10 Video: Mark Cavendish prišiel zničený do cieľa náročnej horskej etapy Tour de France, ale časový limit stihol.

Pätnásta etapa mala necelých 200 km a prevýšenie cez 5000 metrov, takže pre šprintérov bolo veľmi náročné, aby zvládli prísť do cieľa v časovom limite. Nakoniec sa to podarilo všetkým okrem Brama Weltena z tímu dsm-firmenich PostNL.

Včera 17:28 Tadej Pogačar predviedol ďalší neuveriteľný výkon a vyhral už tretiu etapu na Tour de France.

Jonas Vingegaard zaútočil 10,3 km pred cieľom v rozhodujúcom stúpaní Plateau de Beille, ale Pogačar bez problémov zareagoval a o 5 km neskôr sám zaútočil. Tadej Pogačar prišiel do cieľa osamote s viac ako minútovým náskokom pred Vingegaardom a tretí Remco Evenepoel prešiel cieľom s takmer trojminútovou stratou.

Včera 16:36 Pelotónom na Tour de France sa šíri COVID-19, organizátori opäť zaviedli povinné respirátory.

Kvôli Covidu už z Tour odstúpili Tom Pidcock, Juan Ayuso a Michael Mørkøv.

Včera 15:49 Video: Divák hodil Pogačarovi aj Vingegaardovi do tváre zemiakové lupienky. Polícia ho už zatkla.

Dva kilometre pred cieľom 14. etapy Tour de France stál nevychovaný divák, ktorý hodil chipsy do tváre najprv Tadejovi Pogačarovi a o pár sekúnd neskôr aj Jonasovi Vingegaardovi, ktorý prenasledoval Slovinca v žltom drese.

Včera 14:53 „Jazdím šialené watty, a aj tak nás stále dobiehajú,“ hovorí Mathieu van der Poel o výkonoch na Tour de France.

Van der Poel sa dostal do úniku počas 13. etapy, ale po nespočetných snahách o víťazstvo z úniku sa napokon rozhodovalo v záverečnom šprinte, v ktorom si pripísal Jasper Philipsen druhé etapové víťazstvo na Tour 2024.

Zavrieť reklamu