Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

POZVÁNKA: SLOVENSKÝ POHÁR V DOWNHILLE

Rocky Mountain Bike World JASNÁ 2016
Biker
POZVÁNKA: SLOVENSKÝ POHÁR V DOWNHILLE


Najvyššie položený bikepark na Slovensku Rocky Mountain Bike World Jasná privíta aj túto sezónu prestížne podujatie, Slovenský pohár v Downhille. V tomto ročníku sa k SPDH pripojí aj Maďarský pohár. A čerešničkou na torte budú body UCI C2. SPDH v Jasnej sa tak stane jediným pretekom na Slovensku, kde ich majú pretekári možnosť získať.

Na obľúbenej a vyhľadávanej trati Rocky Face DH,Rovná Hoľa (1 491 m.n.m.)– Záhradky (1028 m.n.m.),si zmerajú sily najlepší downhilloví jazdci už počas víkendu 24. -26.6.2016. S dĺžkou 1 850 metrov a sklonom 28,42 % sa Jasná môže pochváliť jednou z najatraktívnejších downhillových tratí, na ktorých sa bude pretekať.

Jasná má výborné bikerské trasy, ktoré prešli výraznou prestavbou a tým zvyšujú aj úroveň podujatia. Som rád, že sa nám darí udržiavať tradíciu tejto úzko profilovanej športovej disciplíny, aj keď ju tvorí malá komunita bikerov. Vždy sa snažíme prilákať nielen profi domácich a zahraničných jazdcov z Česka, Maďarska a Poľska, ale aj divákov, pre ktorých to môže byť netradičný zážitok.
uviedol riaditeľ pretekov Tomáš Vrbovský.

Počas samotných pretekovv nedeľu 26.6. budú súťažiaci hodnotení v 7 kategóriách a to : Elite Men, Elite Women, Juniori, Masters, Young a Hobby / Hardtail.Odpreteká sa štandardne v dvoch kolách: kvalifikácia a finále. Pretek vyvrcholí v nedeľu 26.6 o 11:00 štartom semifinálových jázd. Postupujúci finalisti sa stretnú vo veľkom finále o 13:00.

Downhillové preteky v Jasnej sa stávajú príjemnou tradíciou. Súťažiaci si môžu vychutnať nespútanú jazdu terénom, pri ktorom je potrebná vyššia úroveň zručnosti.Trať pozostáva z prírodných prekážok z hliny, skál a drevených prekážok – klopené zákruty a gap vysoký 2m s hranou dopadu od odrazu cca 6 m.
Práve horská cyklistika, či súťaž v downhille v nádhernom prostredí môže pozitívne motivovať k pestovaniu tohto extrémneho no krásneho športu, ktorý sa snažíme spopularizovať. Jazdci musia mať predovšetkým čistú hlavu, dodržiavať a rešpektovať pokyny a pravidlá Zeleného Kódexu, ale hlavne chrániť svoje zdravie a predvídať situácie.
uviedol riaditeľ pretekov Tomáš Vrbovský.

Minulý rok bola trať zdolaná za neuveriteľný čas pod 3 minúty. Trúfate si tento rekord pokoriť? Registrujte sa už dnes na pretek SPDH Jasná!
Deadline pre prihlášky je 22.6. Registrovať sa môžete TU
Podrobné informácie k pretekom, propozíciám, prihláškam a zľavneným lístkom TU

Pre fanúšikov downhillu si stredisko Jasná pripravilo špeciálnu cenu celodenného lístku na lanovku. Diváci budú mať možnosť vychutnať si skvelý výhľad na trať a pretekárov z pohodlia šesťsedačkovej lanovky.

Rocky Mountain Bike World Jasnáso svojimi 17 km tratí všetkých náročností ponúka okrem downhill a freeride tratí aj nenáročné cyklo chodníky, ktoré sú ideálnym začiatkom ako sa pred letom naštartovať a spoznávať krásy Nízkych Tatrách s rodinou a na dvoch kolesách.

Aktuality

14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

13:39 Fotogaléria: Ako Tom Pidcock vyhral oboje preteky horského Svetového pohára v Crans Montana len pár dni pred štartom na Tour de France.

Na pretekoch XCC sa prebojoval z posledného miesta na prvé a v disciplíne XCO dosiahol suverénne víťazstvo po sóle na šiestich z celkovo siedmich okruhov.

11:35 Len 23-ročnému Andreovi Piccolovi našli na letisku dopingové látky. Tím EF s ním ihneď ukončil zmluvu.

„Priniesol som štyri lieky z Kolumbie, ktoré nechcem menovať, ale chcem za to prevziať zodpovednosť… Našli ich a zhabali na letisku,“ napísal Piccolo šéfovi tímu EF Education-EasyPost.

10:56 Romain Bardet ukončí kariéru na ceste, ale predĺžil zmluvu s tímom DSM a chce sa sústrediť na gravelové preteky.

33-ročný Francúz chce skončiť s cestnou cyklistikou v lete 2025.

Včera 18:54 Arnaud De Lie porazil v súboji o belgický titul Jaspera Philipsena, Tima Merliera aj Wouta van Aerta.

„Je to neskutočné. Po klasikách som bol psychicky zlomený. Veľa som toho obetoval, aby som sa po lymskej borelióze vrátil,“ hovoril 22-ročný De Lie so slzami v očiach v cieli belgických majstrovstiev.

Zavrieť reklamu