Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

POZVÁNKA: SLOVENSKÝ POHÁR V DOWNHILLE

Rocky Mountain Bike World JASNÁ 2016
Biker


Najvyššie položený bikepark na Slovensku Rocky Mountain Bike World Jasná privíta aj túto sezónu prestížne podujatie, Slovenský pohár v Downhille. V tomto ročníku sa k SPDH pripojí aj Maďarský pohár. A čerešničkou na torte budú body UCI C2. SPDH v Jasnej sa tak stane jediným pretekom na Slovensku, kde ich majú pretekári možnosť získať.

Na obľúbenej a vyhľadávanej trati Rocky Face DH,Rovná Hoľa (1 491 m.n.m.)– Záhradky (1028 m.n.m.),si zmerajú sily najlepší downhilloví jazdci už počas víkendu 24. -26.6.2016. S dĺžkou 1 850 metrov a sklonom 28,42 % sa Jasná môže pochváliť jednou z najatraktívnejších downhillových tratí, na ktorých sa bude pretekať.

Jasná má výborné bikerské trasy, ktoré prešli výraznou prestavbou a tým zvyšujú aj úroveň podujatia. Som rád, že sa nám darí udržiavať tradíciu tejto úzko profilovanej športovej disciplíny, aj keď ju tvorí malá komunita bikerov. Vždy sa snažíme prilákať nielen profi domácich a zahraničných jazdcov z Česka, Maďarska a Poľska, ale aj divákov, pre ktorých to môže byť netradičný zážitok.
uviedol riaditeľ pretekov Tomáš Vrbovský.

Počas samotných pretekovv nedeľu 26.6. budú súťažiaci hodnotení v 7 kategóriách a to : Elite Men, Elite Women, Juniori, Masters, Young a Hobby / Hardtail.Odpreteká sa štandardne v dvoch kolách: kvalifikácia a finále. Pretek vyvrcholí v nedeľu 26.6 o 11:00 štartom semifinálových jázd. Postupujúci finalisti sa stretnú vo veľkom finále o 13:00.

Downhillové preteky v Jasnej sa stávajú príjemnou tradíciou. Súťažiaci si môžu vychutnať nespútanú jazdu terénom, pri ktorom je potrebná vyššia úroveň zručnosti.Trať pozostáva z prírodných prekážok z hliny, skál a drevených prekážok – klopené zákruty a gap vysoký 2m s hranou dopadu od odrazu cca 6 m.
Práve horská cyklistika, či súťaž v downhille v nádhernom prostredí môže pozitívne motivovať k pestovaniu tohto extrémneho no krásneho športu, ktorý sa snažíme spopularizovať. Jazdci musia mať predovšetkým čistú hlavu, dodržiavať a rešpektovať pokyny a pravidlá Zeleného Kódexu, ale hlavne chrániť svoje zdravie a predvídať situácie.
uviedol riaditeľ pretekov Tomáš Vrbovský.

Minulý rok bola trať zdolaná za neuveriteľný čas pod 3 minúty. Trúfate si tento rekord pokoriť? Registrujte sa už dnes na pretek SPDH Jasná!
Deadline pre prihlášky je 22.6. Registrovať sa môžete TU
Podrobné informácie k pretekom, propozíciám, prihláškam a zľavneným lístkom TU

Pre fanúšikov downhillu si stredisko Jasná pripravilo špeciálnu cenu celodenného lístku na lanovku. Diváci budú mať možnosť vychutnať si skvelý výhľad na trať a pretekárov z pohodlia šesťsedačkovej lanovky.

Rocky Mountain Bike World Jasnáso svojimi 17 km tratí všetkých náročností ponúka okrem downhill a freeride tratí aj nenáročné cyklo chodníky, ktoré sú ideálnym začiatkom ako sa pred letom naštartovať a spoznávať krásy Nízkych Tatrách s rodinou a na dvoch kolesách.

Aktuality

Včera 21:10 Video: Mark Cavendish prišiel zničený do cieľa náročnej horskej etapy Tour de France, ale časový limit stihol.

Pätnásta etapa mala necelých 200 km a prevýšenie cez 5000 metrov, takže pre šprintérov bolo veľmi náročné, aby zvládli prísť do cieľa v časovom limite. Nakoniec sa to podarilo všetkým okrem Brama Weltena z tímu dsm-firmenich PostNL.

Včera 17:28 Tadej Pogačar predviedol ďalší neuveriteľný výkon a vyhral už tretiu etapu na Tour de France.

Jonas Vingegaard zaútočil 10,3 km pred cieľom v rozhodujúcom stúpaní Plateau de Beille, ale Pogačar bez problémov zareagoval a o 5 km neskôr sám zaútočil. Tadej Pogačar prišiel do cieľa osamote s viac ako minútovým náskokom pred Vingegaardom a tretí Remco Evenepoel prešiel cieľom s takmer trojminútovou stratou.

Včera 16:36 Pelotónom na Tour de France sa šíri COVID-19, organizátori opäť zaviedli povinné respirátory.

Kvôli Covidu už z Tour odstúpili Tom Pidcock, Juan Ayuso a Michael Mørkøv.

Včera 15:49 Video: Divák hodil Pogačarovi aj Vingegaardovi do tváre zemiakové lupienky. Polícia ho už zatkla.

Dva kilometre pred cieľom 14. etapy Tour de France stál nevychovaný divák, ktorý hodil chipsy do tváre najprv Tadejovi Pogačarovi a o pár sekúnd neskôr aj Jonasovi Vingegaardovi, ktorý prenasledoval Slovinca v žltom drese.

Včera 14:53 „Jazdím šialené watty, a aj tak nás stále dobiehajú,“ hovorí Mathieu van der Poel o výkonoch na Tour de France.

Van der Poel sa dostal do úniku počas 13. etapy, ale po nespočetných snahách o víťazstvo z úniku sa napokon rozhodovalo v záverečnom šprinte, v ktorom si pripísal Jasper Philipsen druhé etapové víťazstvo na Tour 2024.

Zavrieť reklamu