Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER S ČELENKOU IBA ZA 18,90€!
Chrániče

Test: Lakťové a kolenné chrániče 100% Fortis

Biker

Naše hodnotenie

Lakťové chrániče: : 3,5/5*

Kolenné chrániče 4/5*

+PLUSY

  • Dobrá cena
  • Pri jazde sa ani nepohnú

-MÍNUSY

  • Kolenačky nás občas trochu rezali pri pedálovaní
  • U kolenačiek sme netrafili veľkosť podľa tabuľky

Ak tiež patríte k tým, ktorí penovým chráničom stále až tak neveria, tieto lakťáky a kolenačky od 100%, ktoré okrem peny chránia aj starým dobrým plastom, môžu byť dobrou voľbou.

Ponúkajú úroveň ochrany Level 1 a hoci existuje aj Level 2, minimálne na omak pôsobia bezpečne. Kolenačky však chránia najmä prednú časť a boky kolena už bráni len tenká pena.

Nasadiť sa dajú aj bez toho, aby ste si vyzuli tretry a zapínajú sa pomocou naozaj širokých pásov suchého zipsu, ktoré sa zrejme tak rýchlo nevychodia. Na mieste držia pevne a pri jazde sme si ich vôbec nemuseli naprávať.

Treba však povedať, že hoci nám tabuľka odporúčala na základe meraní väčšiu veľkosť, nakoniec nám oveľa lepšie sadla tá menšia. Preto si ich pred kúpou vyskúšajte.

Pri pedálovaní nás chrániče občas mierne rezali na zadnej strane kolena a hoci je pravda, že na trhu existujú aj pohodlnejšie, len máloktoré majú aj plastový chránič.

Lakťové chrániče majú veľmi podobný dizajn, no tu už nám odporúčaná veľkosť podľa tabuľky sadla presne. Majú perfektne vymyslený strih, ktorý umožňuje chráničom ohýbať sa spolu s rukou. Aj vďaka tomu sa pri jazde vôbec nezosúvajú.

Keďže sa tu zasúva jeden látkový panel pod druhý, pri ohýbaní ruky šuchocú. Pri jazde však tento zvuk vnímať nebudete a výsledkom je väčšia sloboda pohybu ako pri väčšine iných lakťákov na trhu.

Všetko podstatné na lakti vrátane veľkej časti predlaktia je chránené veľmi dobre a vrásky na čele nám robí len tenký elastický rukáv na vnútornej strane predlaktia, ktorý zrejme nešťastnejší pád neprežije bez ujmy. V

šetko však je o kompromisoch a tieto chrániče aj vďaka tomu patria k najpohodlnejším, aké sme kedy testovali.

Ceny
  • Lakťové chrániče 100% Fortis: 79 €
  • Kolenné chrániče 100% Fortis 89 €

Vaše komentáre

Aktuality

12:48 Najúspešnejší cyklista roku 2022 je Pogačar, na pódiu bol najčastejšie Pedersen.

Tadej Pogačar má na konte 16 víťazstiev a 25 pódiových umiestnení. Druhý najúspešnejší je majster sveta Remco Evenepoel a za ním skončil jeho tímový kolega Fabio Jakobsen. Na pódiu bol 26-krát dánsky cyklista Mads Pedersen, ktorý tento rok vyhral 10 pretekov.

12:31 Remco Evenepoel oznámil, že bude štartovať na Giro d’Italia 2023.

„Bude to špeciálna edícia, keďže budem mať na sebe dúhový dres, takže sa naozaj teším. Teraz som tu v Amalfi… prechádzam si cesty a bavím sa. Dúfam, že sa čoskoro uvidíme v Taliansku a dúfam, že sa na mňa a celý tím prídete pozrieť,“ povedal Evenepoel. (Quick-Step Alpha Vinyl)

Včera 16:22 Získajte predplatné magazínu Biker a Cyklistika za zvýhodnenú sumu 19,90 eur.

Na predplatnom tak ušetríte až 30 eur za celý rok.

Včera 15:55 Musíte vidieť: Danny Macaskill je späť s videom Postcard from San Francisco.

Danny Macaskill a jeho videá patria v posledných rokoch k tým najvirálnejším a Pohľadnica zo San Francisca nebude výnimkou. Je to totiž jeho nezameniteľný štýl a kreativita, čo videám dáva status „musíte vidieť.“

Včera 11:30 Viac ako 100 profesionálnych cyklistov stále nemá zmluvu pre sezónu 2023.

Kontrakty nemajú Mark Cavendish, Domenico Pozzovivo, Nairo Quintana a mnoho ďalších. (Cyclingnews)

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu