Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

BMC Teamelite 01 – pretekárska evolúcia

BMC Impec Lab spojil svoje sily s BMC MTB Racing Teamem, aby vytvorili nový BMC Teamelite 01. Unikátna kombinácia použitých technológií u tohto modelu zabezpečuje výbornú trakciu, komfort a tuhosť.
Biker

Nový Teamelite 01 využíva technológiu MTT (Micro Travel Technology), ktorá prináša 15mm zdvihu zadnej stavby. Táto vlastnosť je umožnená vďaka dvom čapom a XCell Damper tlmiacemu elementu, ktoré sú umiestnené v horných podsedlových vzperách, a taktiež vďaka vlastnostiam karbónových vlákien použitých v zadnej stavbe bicykla.

Vďaka prehnutiu hornej rámovej trubky u najmenšej veľkosti XS je možné model Teamelite 01 novo získať vo všetkých veľkostiach (XS až XL) pre celé spektrum jazdcov. Typická geometria horských bicyklov BMC – Big Wheel Concept (BWC) zostala zachovaná u všetkých veľkostí. Nový Teamelite 01 sa vyznačuje kombináciou nízkej hmotnosti (1080g – veľ.M), vysokej tuhosti a maximálneho komfortu.

Aktuality

Včera 11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

Včera 10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

Včera 10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

21.09.2023 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

21.09.2023 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu