Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

BMC Teamelite 01 – pretekárska evolúcia

BMC Impec Lab spojil svoje sily s BMC MTB Racing Teamem, aby vytvorili nový BMC Teamelite 01. Unikátna kombinácia použitých technológií u tohto modelu zabezpečuje výbornú trakciu, komfort a tuhosť.
Biker

Nový Teamelite 01 využíva technológiu MTT (Micro Travel Technology), ktorá prináša 15mm zdvihu zadnej stavby. Táto vlastnosť je umožnená vďaka dvom čapom a XCell Damper tlmiacemu elementu, ktoré sú umiestnené v horných podsedlových vzperách, a taktiež vďaka vlastnostiam karbónových vlákien použitých v zadnej stavbe bicykla.

Vďaka prehnutiu hornej rámovej trubky u najmenšej veľkosti XS je možné model Teamelite 01 novo získať vo všetkých veľkostiach (XS až XL) pre celé spektrum jazdcov. Typická geometria horských bicyklov BMC – Big Wheel Concept (BWC) zostala zachovaná u všetkých veľkostí. Nový Teamelite 01 sa vyznačuje kombináciou nízkej hmotnosti (1080g – veľ.M), vysokej tuhosti a maximálneho komfortu.

Aktuality

15:28 Pozvánka: Slovenský pohár v horskej cyklistike pokračuje v Poráči pri Spišskej Novej Vsi.

V rámci podujatia budú okrem XCO kategórií aj preteky elektrobicyklov E-XCO, E-XCO Open a DEAF kategórie. Preteky sa uskutočnia v Poráči počas víkendu 29. a 30. júna.

14:35 Jan Tratnik skončí vo Visme a podpíše trojročnú zmluvu s tímom Red Bull Bora-Hansgrohe.

O prestupe slovinského univerzála do Bory sa špekulovalo celú jar a podľa viacerých zdrojov to vyzerá, že dohoda medzi Tratnikom a tímom, čoskoro sponzorovaným Red Bullom, je už hotová.

14:10 Garmin predstavil „najinteligentnejší“ cyklopočítač Edge 1050. Má nový displej, výdrž 60 hodín a môžete ním platiť.

Nová vlajková loď cyklopočítačov od Garminu stojí 750 eur, avšak nemá verziu so solárnym nabíjaním.

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Zavrieť reklamu