Biker.sk

FUNKČNÁ ČELENKA GARMIN K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Gély

Test: Chimpanzee Energy Gel

Hodnotenie: 3.5/5
2,49
Biker

Či už podávate maximálny výkon počas pretekov, alebo len potrebujete rýchlo a efektívne doplniť energiu počas dlhšieho výletu, na výber máte hneď niekoľko spôsobov, ako to urobiť − tyčinky, nápoje alebo práve energetické gély.

Tie od českej spoločnosti Chimpanzee zostávajú verné etickým hodnotám značky v oblasti organickej a zdravej výživy. Ich základom je bio agávový sirup, ktorý sa vyznačuje nízkym glykemickým indexom a rýchlym prechodom do tela.

Názory na túto zložku sa rôznia a v poslednom čase sa tlačia do popredia najmä tie negatívne, no stále je to určite lepšie, ako prijímať do tela zástup chemicky vytvorených zlúčenín.

Fruktóza je kombinovaná so 100 % ovocnými koncentrátmi bez ďalších pridaných cukrov, aróm alebo farbív. Výrobca odporúča konzumáciu jedného balenia s energetickou hodnotou 107 kcal zhruba 15 minút pred výkonom a ďalšieho balenia počas ďalšej hodiny výkonu.

Momentálne sú gély Chimpanzee k dispozícii v dvoch príchutiach − ananás a lesné ovocie, do budúcna je plánované rozšírenie ponuky o dve nové príchute.

www.chimpanzee.cz

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu