Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!
Návleky

Test: Návleky na tretry Endura MT500 Plus

Nohy udržia v teple a tretry čisté, no mostík na podrážke na pedáli výrazne cítiť.
Hodnotenie: 3.5/5
50
Biker
Test: Návleky na tretry Endura MT500 Plus

Endura ich označuje za prvé na trhu a pravdepodobne má pravdu. Sú totiž navrhnuté nielen na použitie s nášľapnými pedálmi, ale aj na tie voľné.

„Podrážka“ je vyrobená z gumy a okrem tenkého mostíka spájajúceho obe strany je takmer úplne otvorená. Vystužená špička a päta zvyšuje odolnosť a vzadu majú veľký otvor na suchý zips.

Zvršok je vyrobený z neoprénu pokrytého nylonom. Rozhodne teda zahrejú, no nie sú vodoodolné. Naše L-ká vážili obe dokopy 396 g.

Pri jazde v odolnejších tretrách sme gramy navyše nevnímali, no v tých ľahších sme ich už pocítili. Spomínaný mostík na podrážke je hrubý a medzi nohou a pedálom ho jasne cítiť. Po čase sme si naň však zvykli.

Navliecť si návleky dá zabrať, najmä ak už máte tretry na nohách, ako to odporúča Endura. Neoprén nie je veľmi strečový a dokonca aj s celkom malými tretrami (Shimano AM7 vo veľkosti 41,5) v nich príliš miesta neostalo.

Aj vďaka tesnému tvaru udržia nohy v teple a tretry takmer bez poškvrnky blatom. Po pár dobrých šplechnutiach však premoknú.

Vaše komentáre

Aktuality

08.12.2023 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

08.12.2023 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

08.12.2023 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

08.12.2023 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

08.12.2023 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu