Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Novinky

Motorkári prepadli pretekára Alpecinu – vytiahli mačetu, zrazili ho, ťahali po zemi a ukradli bicykel

Alexandra Richardsona napadli počas tréningu, najprv ho zhodili z bicykla a 100 metrov ho ťahali po zemi za motorkou. Našťastie obišiel len s povrchovými zraneniami.
Martin Sarvaš

Pretekára tímu Alpecin-Fenix Alexandra Richardsona prepadol gang zlodejov na motorkách. 31-ročného cyklistu napadli motorkári počas tréningu vo štvrtok v londýnskom Richmond parku.

Richardsonovi másilne mu ukradli bicykel, pričom ho najprv zhodila na zem jedna motorka a zlodeji z ďalšej motorky ho ťahali 100 metrov po zemi a vyhrážali sa mačetou, až kým sa bicykla nepustil.

Alexander Richardson opísal celý incident v príspevku na instagrame:

„Končil som s tréningom okolo tretej poobede, keď sa ku mne priblížili a začali ma sledovať dve motorky so štyrmi ľuďmi v kuklách. Presne som vedel, že mi chcú ukradnúť bicykel, tak som začal rozmýšľať, čo by bolo najlepšie spraviť. Ototočil som sa na kruhovom objazde East Sheen a začal som ísť naplno smerom do kaviarne vzdialenej 500 metrov.“

„Jedna z motoriek do mňa jednoducho vrazila v rýchlosti 60km/h. Spadol som z bicykla a kontrolu stratili aj na prvej motorke. Držal som sa bicykla, no prišla druhá motorka a ťahali ma spolu s bicyklom po zemi 100 metrov.“

„Po tomto všetkom na mňa vytiahli mačetu a v tej chvíli som vedel, že bude lepšie, keď bicykel pustím. Som dosť doráňaný, mám odreniny a opuchnutý bok, ale zajtra je ďalší deň.“

Podľa londýnskeho denníku Evening Standard sa počas pandémie koronavírusu zásadne zvýšila kriminalita v oblasti krádeží bicyklov.

Organizácia Stolen Ride, ktorá sa venuje boju proti krádežiam bicyklov uviedla, že už mnoho cyklistov sa stalo obeťami podobných prepadnutí.

„Prosím vás, buďte v tejto oblasti opatrní a zapamätajte si, že v týchto častiach Londýna sa stávajú podobné veci stále častejšie. Polícia označila incident ako ozbrojenú lúpež a dúfajme, že zlodejov nájde.“

„Aspoňže som absolvoval väčšinu jazdy, aj keď nemám žiadny súbor na dokázanie. A opäť ma musela zachraňovať manželka,“ dodal s humorom Richardson.

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu