Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Autá

Auto pre bikera: Mitsubishi Eclipse Cross PHEV

42 990
Filip Nagy
Auto pre bikera: Mitsubishi Eclipse Cross PHEV

Plug-in hybridy v dnešnej dobe, keď plne elektrické autá ešte nemajú vybudovanú plnohodnotnú infraštruktúru, dávajú snáď najväčší zmysel z celého trhu. Eclipse Cross je jeden z nich a udávaný takmer 50-kilometrový dojazd na čisto elektrický pohon, a tým pádom aj s nulovými lokálnymi emisiami, sa dá aj bez prehnane ľahkej nohy dosiahnuť aj v praxi.

A to je viac, než denne potrebuje väčšina z nás. Je preto trochu škoda, že keď sa už potrebujete presunúť aj ďalej, k slovu príde atmosférický benzínový štvorvalec s na dnešné pomery obrovským objemom 2,4 litra. A ten má zodpovedajúci apetít.

Držať spotrebu benzínu pod 10 litrami sa nám darilo len s občasnou úspešnosťou. Na rozdiel od mnohých iných PHEV tu však aspoň nástup motora nijako zvlášť nepočujete. Eclipse Cross je totiž perfektne odhlučnený a prechod medzi jednotlivými typmi pohonu je absolútne hladký.

Prekvapenie v kufri

Meno Eclipse sa pritom v ponuke značky s troma diamantmi v logu objavilo už v minulosti. Kým fanúšikovia japonských športových áut si spomenú na kupé, Cross je zástupcom čoraz populárnejšieho segmentu SUV kupé – jednoducho esuvéčko so štíhlejšou siluetou.

Zázraky v teréne od neho nečakajte, no ani jazda v hlbokých koľajach v záhorskom piesku mu vďaka štvorkolke s elektronicky limitovaným preklzom problémy nerobila. Napriek skosenej streche je vzadu viac ako dosť miesta ako pre pasažierov, tak pre náklad.

Kufor nie je zvlášť objemný, no je dlhý. Bike s odmontovaným predným kolesom vojde doňho úplne s prehľadom a pre dobrodružné typy má Mitsubishi v kufri ešte jedno prekvapenie. Je ním plnohodnotná 220 – 240 V zásuvka, ktorá čerpá energiu zo zabudovanej batérie.

Vďaka príkonu až 1500 W sú možnosti, ako ju mimo civilizácie využiť, takmer neobmedzené. Môžete si napríklad, tak ako my, urobiť kávu či dobiť e-bike, alebo jednoducho prakticky povysávať auto veľkým vysávačom.

Spaľovací motor pritom môže slúžiť ako zdroj energie, ak náhodou prečerpáte 13,8 kWh batériu. Stačí ho zapnúť na voľnobeh a ste späť v hre. Mimochodom, bežný e-bike zvládne nabiť takmer 30-krát. A to zaváňa výletom do bikeparku aj potom, ako vypnú lanovky.

Sýtočervené Mitsubishi je tak štýlovým a naozaj komfortným parťákom pre pár bikerov či mladú rodinu.

V bežných dňoch ním dokážete jazdiť bez emisií a za zopár eur. Na dlhšom tripe bude daňou za elektromotory na palube vyššia spotreba. To isté sa však dá povedať o mnohých jeho konkurentoch. A proti tým do boja vyťahuje aj atraktívnu cenu.

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 18:00 Elektrofyziologické vyšetrenie srdca Petra Sagana neukázalo žiadne abnormality.

Elektrofyziologické vyšetrenie srdca je špecializovaná procedúra, ktorá sa používa na diagnostiku a liečbu abnormálnych srdcových rytmov. V prípade Petra Sagana sa vykonala iba diagnostika.

Včera 14:39 Informácie o operácii srdca Petra Sagana nie sú pravdivé. Po arytmii mu dali senzor na monitorovanie tepu.

O údajnej operácii srdca  napísal taliansky denník La Gazzetta dello Sport. Priamo od Petra Sagana sme však zistili, že tieto informácie neboli pravdivé.

Včera 12:30 Peter Sagan mal na pretekoch arytmiu, srdcový tep mu budú monitorovať.

Najznámejší slovenský cyklista Peter Sagan mal po pretekoch v španielskej Chelve abnormálnu tachykardickú epizódu a jeho srdcová frekvencia presiahla 200 úderov za minútu.

Včera 11:22 Scott rozšíril rodinu ľahkých elektrobicyklov o nový Voltage eRide s hmotnosťou pod 18 kg.

Tento e-bike vychádza z platformy Genius, má integrovaný tlmič so zdvihom 155 mm, motor s krútiacim momentom 50 Nm a tri rôzne možnosti nastavenia odpruženia.

Včera 10:40 Video: Šialený zjazd a skvelý súboj Sagana, Nibaliho a Urána na pretekoch Okolo Ománu v roku 2014.

Zjazd v (teraz zakázanom) supertuck-u, bunny-hop cez ostrovček a víťazný šprint.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu