Biker.sk

6 PÍV Z REMESELNÉHO PIVOVARU K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Novinky

Adam Rojček skončil iba 0,012 sekundy za víťazom na Európskom pohári v Špičáku (+video)

V celkovom hodnotení Európskeho pohára iXS skončil na piatom mieste. Rasťo Baránek skončil v Špičáku piaty, no celkovo sa umiestnil na treťom mieste.
Martin Sarvaš

Na poslednom kole vrámci Európskeho pohára v zjazde (iXS EDC) v českom Špičáku sa zúčastnila aj dvojica momentálne najlepších slovenských zjazdárov – Rasťo Baránek (Kellys Factory Team) a Adam Rojček (Banshee Racing Brigade).

Adama Rojčeka delilo od výhry vo finále iba 0,012 sekundy, o ktoré bol rýchlejší víťaz z Holandska Tristan Botteraz tímu Canyon CLLCTV. Rasťo Baránek skončil na piatom mieste so stratou 02,228 sekundy.

Rojček sa priznal, že mal víťazné ambície: „Z posledného Európskeho poháru na Špičáku beriem 2. miesto! Ešte som nikdy nevidel, aby boli štyria jazdci v jednej desatine, ale zrejme aj to je možné!“

„Popravde, chcel som vyhrať, cítil som sa dobre a druhý som tu už bol, ale nevadí, rýchlosť tam nejaká je, ideme zdraví domov a budúci víkend nás čakajú Majstrovstvá Sveta vo Val Di Sole! Gratulujem Rasťovi k 5-tke a bedni v celkovom!“

Rojček skončil v celkovom hodnotení iXS EDC v sezóne 202 na piatom mieste, Baránek o dve miesta vyššie. Pozrite si celé výsledky.

„Včera na poslednom kole Európskeho pohára som skončil piaty a v rámci celého seriálu ma to posunulo na celkové tretie miesto pre rok 2021 🤩 Niečo také som pred víkendom vôbec nečakal, ale ako sa hovorí, nikdy nehovor nikdy. Gratulujem Adamovi k dvojke a ďakujem každému, kto držal palce a fandil. Buduci víkend ma čakajú majstrovstvá sveta vo Val di Sole,“ napísal Rasťo Baránek.

Zostrih z pretekov Európskeho pohára v zjazde (iXS EDC) v Špičáku 2021:

Výsledky Európskeho pohára v zjazde (iXS EDC) v Špičáku 2021

RL_Finals_Spicak2021

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu