Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Preteky Okolo Slovenska budú po prvýkrát vysielať na Eurosporte

Vláda schválila dofinancovanie pretekov o 350-tisíc eur na zabezpečenie televíznej produkcie.
Martin Sarvaš
Preteky Okolo Slovenska budú po prvýkrát vysielať na Eurosporte

Vláda SR vo štvrtok večer schválila dofinancovanie pretekov Okolo Slovenska o 350-tisíc eur na zabezpečenie televíznej produkcie. To znamená, že 65. ročník bude teda po prvýkrát odvysielaný okrem RTVS aj na Eurosporte.

Na slovenských cestách sa v septembri predstaví až sedem tímov najvyššej ligy World Tour – Deceuninck – Quick-Step, Astana – Premier Tech, Bora – hansgrohe, Israel Start-Up Nation, Team BikeExchange, Team DSM a Team Qhubeka Assos.

O UCI body bude v termíne od 14. do 18. septembra 2021 bojovať pelotón 21 tímov na trase Košice, Spišské Podhradie, Dolný Kubín, Považská Bystrica, Trenčianske Teplice a Trnava.

Pretekári absolvujú prológ a štyri etapy, ktoré majú dokopy necelých 700 kilometrov. Prvé tri etapy budú kopcovité a záverečná etapa z Trenčianskych Teplíc do Trnavy bude rovinatá.

V úvode sezóny plánoval účasť na pretekoch aj Peter Sagan, ktorému by takýto profil určite vyhovoval.

Zostava tímov na 65. ročníku pretekov Okolo Slovenska

Fanúšikovia cyklistiky na Slovensku opäť dostanú skvelú šancu vidieť zblízka ľudí, ktorí zdvíhajú víťazné vavríny na najvýznamnejších podujatiach sveta. Svoju účasť z kategórie WT tímov potvrdili stálice na našich cestách Deceuninck – Quick Step i Bora-Hansgrohe, s predbežným prísľubom štartu Petra Sagana.

Po predchádzajúcej spokojnosti s našim podujatím privítame opäť Israel Start-Up Nation a nemecký tím Team DSM (predtým Sunweb). Premiéru na slovenských cestách budú mať spomedzi 7 top tímov cyklisti austrálskeho Team BikeExchange, jazdci juhoafrickej Qhubeky Assos a kažašskej Astany Premier Tech.

Tento počet dopĺňa 6 profesionálnych kontinentálnych tímov – Bingoal Pauwels Sauces, austrálsky Bardiani CSF Fairzane, Uno X, Gazprome Rusvelo, Novo Nordisk a Kern Pharma. Štartovku uzavrie 7 kontinentálnych celkov a slovenská reprezentácia.

Oproti posledným rokom narastie v pelotóne počet Slovákov, keďže okrem slovenskej reprezentácie a účasti Dukly Banská Bystrica, dostane príležitosť odprezentovať sa aj nový slovenský kontinentálny tím Cycling Academy Trenčín.

K slovenským kontinentálnym celkom na štarte pribudne Kasper Author, Mazowsze Serce Polski, Adria Mobil, Friuli ASD a Maloja Pusbikers.

Trať prevedie cyklistov od východu až po západ Slovenska

Atmosféru štartov a finišov si tento rok budú môcť vychutnať fanúšikovia doslova celej krajiny, od jej východu až po samý západ. Organizátori zostavili trať tak, aby sa približovala aktuálnej trati majstrovstiev sveta, a poskytla jazdcom čo najlepšie podmienky na prípravu.

Prológ a 1. etapa – Košice (151km)

Preteky odštartujú atraktívnym večerným prológom historickými uličkami mesta Košice.  Metropola východu bude aj dejiskom prvej 151 km dlhej etapy. Štart i cieľ bude mať miesto na Rooseveltovej ulici, pred hotelom Double Tree by Hilton.

Počas prvej etapy sa pretekári popasujú s 5 vrchárskymi prémiami (nad Bukovcom, Štós, Folkmár, Jahodná a nad Bukovcom) a dvoma rýchlostnými (Medzev, Gelnica – vždy pri MsÚ).

2. etapa – Spišský hrad – Dolný Kubín (190,4km)

Milovníci nášho športu na východe uvidia svetový pelotón i druhý deň. So štartom pod Spišským hradom prevedie cyklistov cez starobylú Levoču, Spišskú Novú Ves, Vysoké Tatry až do Dolného Kubína.

Počas 190,4 kilometrov sa bude bojovať o 2 rýchlostné prémie (v Spišskej Novej Vsi a Liptovskom Hrádku) a 2 vrchárske prémie (v Starom Smokovci a Štrbskom Plese). Dolnokubínci privítajú víťaza na Športovej ulici pri štadióne.

3. etapa – Dolný Kubín – Považská Bystrica (194,2km)

Ani tretí deň si svetový pelotón nevydýchne. Na trase z Dolného Kubína sa počas 194,2 kilometrov cez oravské a kysucké cesty dostane až do Považskej Bystrice.

Na trase ho čakajú až 4 horské prémie (Lutiše, Semeteš, Manínska tiesňava a Čelkova Lehota – sedlo) a 4 rýchlostné prémie (Čadca, Bytča, Považská Bystrica pri prejazde cieľom a potom na Kukučínovej ulici).

4. etapa – Trenčianske Teplice – Trnava (159km)

Posledná etapa takisto ponúkne slušnú porciu kilometrov. Odštartuje v kúpeľnom meste Trenčianske Teplice, a potom cez Motešice, Zlatníky, Topoľčany, Hlohovec, Šúrovce privedie pelotón do Trnavy na Štefánikovú ulicu.

Po prejazde cieľom cyklisti absolvujú ešte okruh cez Ružindol, Borovú, smerom naspäť Suchú nad Parnou. Tohtoročné Okolo Slovenska vyvrcholí po 159 km v centre Trnavy na Štefánikovej ulici. Aj počas záverečnej etapy budú bojovať o 2 vrchárske prémie (chvíľu po štarte Machnáč a potom v Hlohovci) a 3 rýchlostné prémie (Topoľčany, 1.prejazd cieľom a Borová).

Vaše komentáre

Aktuality

12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

Včera 16:28 Peter Sagan sa z Brazílie vrátil naspäť do Európy (+galéria).

Peter Sagan bol so svojím tímom Specialized Factory Racing na úvodnom kole Svetového pohára v horskej cyklistike v brazílskej Mairiporã. Vzhľadom na svoju formu a predchádzajúce zdravotné problémy sa rozhodol v pretekoch neštartovať. Nenastúpi ani do druhého kola svetového pohára, ktoré sa uskutoční už tento víkend, taktiež v Brazílii.

Včera 10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

15.04.2024 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Zavrieť reklamu