Biker.sk

FUNKČNÁ ČELENKA GARMIN K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Elektrické bicykle

Test: Cestný e-bike Moustache Dimanche 28.3

Cestný elektrický univerzál s dlhým dojazdom.
Hodnotenie: 4.5/5
3 899
Biker

Naše hodnotenie

Funkčne vybavený e-bike s dobrými jazdnými vlastnosťami a primeranou cenou.

+PLUSY

 • Pohodlná geometria
 • Dobré jazdné vlastnosti
 • Výdrž batérie

-MÍNUSY

 • Zadná časť rámu menej filtruje nerovnosti

Vývoj elektrobicyklov ide stále dopredu a tak, ako pri klasických bicykloch, tak aj pri elektrobicykloch je už viacej kategórií na výber. My sme otestovali cestný e-bike Moustache Dimanche.

Cestný elektrobicykel sa najprv zdá ako kontroverzná téma, ale na trhu sa už udomácnil a dokázal, že má svoj význam nielen medzi elektrobicyklami a nájde si svoju cieľovku.

Keď sa k tomu pridá výrobca, ktorý sa špecializuje len na výrobu elektrobicyklov, dopadne to veľmi dobre. Moustache je francúzska značka, ktorá úzko spolupracuje s výrobcom elektrických motorov Bosch a bicykle navrhuje od začiatku ako 100% e-biky.

Rám

Rám je hydromorfovaný z hliníkovej zliatiny 6064 T4-T6. V ráme je uložený motor Bosch Active Line Plus. Geometria je viac komfortná, posed je vzpriamenejší, bicykel je orientovaný na väčšiu výdrž v sedle.

Batéria je integrovaná do rámu a je vyberateľná. Je prekrytá plastovým krytom a nabíjať sa dá v ráme alebo mimo neho. Batéria je posunutá čo najbližšie k motoru, kvôli zníženiu polohy ťažiska. Sériovo je dodávaná batéria 500 Wh, ale rám je kompatibilný aj s 400 Wh batériou.

Komponenty

Model Dimanche sa vyrába v štyroch stupňoch výbavy. My sme mali v teste druhú verziu, ktorej základ tvorí ľahký motor Bosch Activ Line Plus s výkonom 250 W a točivým momentom 50 Nm.

Radenie má 2×10 rýchlostné Tiagra Dual Control s hydraulickými brzdami so 160 mm kotúčmi. Kľuky sú hliníkové s prevodníkmi 50/34 a kazeta má rozsah 11-34 zubov. Komfort a filtrovanie nerovností v prednej časti zabezpečuje uhlíková vidlica.

Jazda

Už po pár metroch cítiť komfortnejšiu geometriu bicykla, čo sme ocenili pri dlhších jazdách po rovinatých cestách. Bicykel je stabilný a tuhý. Riadenie je presné bez náznaku nervozity.

Bicykel sa dobre ovládal na ceste aj mimo nej. Rezanie zákrut vo vyššej rýchlosti nie je žiaden problém. Dimanche je osadený 32 mm pneumatikami, čo znamená vyšší komfort aj trakciu a nemusíte sa báť prejsť aj úseky po poľných alebo lesných cestách.

V ráme je dokonca dostatočný priestor aj pre gravelové pneumatiky a pri použití druhej sady kolies je z neho bicykel pripravený aj do rozbitejšieho tetrénu. Limitovať vás bude len tuhá zadná stavba, ktorá dá v rozbitom teréne pocítiť každý náraz.

Motor je veľmi tichý a pri jazde ho skoro nepočuť. Nábeh motora je plynulý a pri pedálovaní nie je cítiť žiadne výkyvy točivého momentu. Dokonca aj pri šprintovaní sme v kľukách necítili žiadne trhanie. Vypínanie motora je nastavené na 25 km/h, je veľmi plynulé a pozvoľný dobeh je pozorovateľný ešte nad 26 km/h.

Silu motora sme ocenili hlavne pri tiahlych výšľapoch v kopcoch alebo na rovinatej ceste v otvorenej krajine pri silnejšom protivetre. Na displeji Purion je možné zvoliť z piatich režimov asistencie motora.

Dojazd bicykla je na veľmi dobrej úrovni vďaka modulácii výkonu motora a aj celkovej hmotnosti bicykla.  Napríklad pri jednej z jázd v najsilnejšom režime pri jazde po rovine 30 km v smere vetra a 30 km proti silnejšiemu vetru displej ukazoval ešte asi 80% kapacity batérie po dojazde.

Tento cestný e-bike ocenia hlavne jazdci ktorých bavia dlhšie, celodenné túry a vďaka dlhšiemu dojazdu bicykla sa nebudú musieť obmedzovať. Je vhodný aj pracovne zaneprázdneným ľuďom, ktorí majú veľmi málo voľného času. Dve hodiny intenzívneho bicyklovania po práci vám dostatočne prevetrajú hlavu a preverí kondíciu, aj keď vám bude pri jazde pomáhať motor.

Špecifikácia
 • Rám: Hliníkový 6061 T6-T4
 • Vidlica: Karbónová, 12×100 oska
 • Radenie / prehadzovač: Shimano Tiagra Dual Control / Tiagra
 • Kazeta: Shimano HG 500 11-34 z.
 • Kľuky: Moustache 50/34 z.
 • Brzdy: Shimano Tiagra hydraulické, 160 mm kotúče
 • Predstavec / riadidlá / sedlovka: Moustache Alloy
 • Kolesá / plášte: Moustache / Continental Ultra Sport III 700×32
 • Motor: Bosch Active Line Plus
 • Batéria: 500 Wh
 • Hmotnosť: 17,8 kg
 • www.ebajk.sk

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu