Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Kolenné chrániče

Test: Chrániče kolien Endura MT500 D3O® Ghost

Sú skvelou voľbou pre každého, kto chce mať svoje kolená v bezpečí a pohodlí aj počas dlhých výjazdov a nechce sa mu zapínať žiadne suché zipsy či popruhy.
Hodnotenie: 4.5/5
89,99
Martin Sarvaš

Naše hodnotenie

Chrániče kolien Endura MT500 D3O® Ghost poskytujú vďaka technológii D3O skvelú ochranu proti nárazom, zároveň sú veľmi flexibilné i priedušné. Sú pohodlné aj pri šliapaní pri dlhých niekoľkohodinových jazdách.

+PLUSY

  • Kvalitná ochrana proti zraneniu kolien
  • Flexibilnosť a priedušnosť ochranného panelu D3O®
  • Pohodlné aj pri dlhých jazdách
  • Nemajú žiadne zapínanie
  • Nízka hmotnosť

-MÍNUSY

  • Keď sa spotíte, nedržia pevne na stehne

Nové chrániče kolien Endura MT500 D3O® Ghost budú skvelou voľbou pre každého, kto chce mať svoje kolená v bezpečí a pohodlí aj počas dlhých výjazdov a nechce sa mu zapínať žiadne suché zipsy či popruhy.

Chrániče využívajúce unikátne vlastnosti inteligentného materiálu D3O, ktorý je pri bežnom pohybe mäkký a pohodlný, ale pri náraze sa jeho molekuly „uzamknú“ a stvrdnú. V praxi to znamená, že pri šliapaní je oranžový ochranný panel flexibilný, takže vás nijako neobmedzuje pri pohybe, ale v prípade nárazu stvrdne a chráni pred nárazom.

Ochranný panel D3O je však nielen flexibilný, ale aj priedušný. Skladá sa z viacerých malých trojuholníkových častí, ktoré sú „deravé“ a vzájomne prepojené malými spojkami.

Celý panel je dlhý 24 cm, takže chráni nielen koleno, ale aj vrchnú časť holene. V oblasti kolena vo svojej najširšej časti má 15 cm, takže chráni koleno aj zo strán, pričom z vonkajšej strany sú na chráničoch ešte tri malé penové ochranné panely.

Určite sa teda nemusíte báť, že by vám v chráničoch Endura MT500 D3O® Ghost bolo teplo aj v tých najväčších horúčavách, pretože priedušný je nielen ochranný panel, ale aj látka chrániča.

Sú tiež veľmi ľahké a zadná časť je sieťovaná, čo opäť pridáva na pohodlí a po pár minútach jazdy zabudnete, že vôbec máte na nohách nejaké chrániče, takže sú ideálne aj na celodenné výjazdy.

Je tiež veľmi praktické, že nemajú žiadne zapínanie, popruhy či suchý zips. Chrániče si jednoducho natiahnete na koleno a z vnútornej strany sú vo vrchnej časti dva silikónové pásiky, ktoré držia chrániče na stehnách.

Ak sa však poriadne spotíte, chránič sa zo stehna zľahka zošuchuje nižšie, takže si ho treba raz za čas vytiahnuť vyššie. Krátke silikónové pásiky sú aj na spodnej vnútornej časti a dole na lýtku drží chránič bez problémov pevne na svojom mieste.

Chrániče kolien Endura MT500 D3O® Ghost sú ideálne pre každodenné jazdenie na trailoch, dlhšie výlety, ale aj dobré výživné enduro. Do bikeparkov si však radšej vezmite niečo viac „heavy-duty“.

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 19:06 Fotogaléria: Najlepšie momenty 2. etapy Tour de France 2022.

Druhú etapu poznačilo viacero pádov, no všetci pretekári napokon prišili do cieľa. Pozrite si výber najlepších fotografií.

Včera 17:35 Peter Sagan skončil šiesty v 2. etape Tour de France, v záverečnom šprinte bol najrýchlejší Jakobsen.

Na druhom mieste skončil Wout van Aert, ktorý sa tak oblečie do žltého dresu lídra celkového hodnotenia.

01.07.2022 Fotogaléria: Najlepšie momenty 1. etapy Tour de France 2022.

Otváracia časovka v daždi pretekárov poriadne potrápila a nečakaným víťazom sa stal 31-ročný Belgičan Yves Lampaert, ktorý porazil druhého Wouta van Aerta a tretieho Tadeja Pogačara. Pozrite si najlepšie zábery z prvej etapy Tour 2022.

01.07.2022 Lampaert porazil Van Aerta aj Gannu, vyhral úvodnú časovku Tour de France 2022 a oblečie sa do žltého dresu.

Belgičan tak porazil najväčších favoritov – Wouta van Aerta (Jumbo-Visma), ktorý skončil na druhom mieste aj Filippa Gannu (Ineos Grenadiers), ktorý skončil štvrtý za Tadejom Pogačarom (UAE Emirates).

01.07.2022 Toto je S-Works Tarmac SL7 Petra Sagana na Tour de France 2022 (detaily, foto, špecifikácia).

Aj keď jeho tím TotalEnergies bude pretekať na červeno-čiernych bicykloch, Sagan má počas celej sezóny bledomodrý špeciál s červenými doplnkami a stále nemá najnovšie Dura-Ace.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu