Biker.sk

FUNKČNÁ ČELENKA GARMIN K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Kam na bike

Kapské Mesto

Ak sa vzdialite od mesta, zažijete nádherné výhľady a jazdu, na ktorú budete spomínať do konca života.
Biker

CAPE TOWN, SOUTH AFRICA - MARCH 10, during the Cape Argus Pick n Pay Cycle Tour 2013 on March 10, 2013 in Cape Town, South Africa Photo by Nick Muzik

Cyklistický chodník okolo Kapského Mesta zvaného tiež Kapský Polostrov patrí vôbec k najvyhľadávanejším na svete. Pri zvolení trasy vám pomôže aj športová organizácia Cape Town Cycle Tour, jedna z najväčších svojho druhu na svete. Tá vám profesionálne poradí, ktorý profil cesty bude adekvátny vašej výkonnosti a ktoré úseky sú v danom ročnom období priechodné.

K najobdivovanejším patrí cesta pozdĺž pobrežia, ktorého útesy sa strmo zarezávajú do mora, a hadovito sa vinie cez pôsobivú krajinu. Dominuje na nej scénická cesta vytesaná do skaly nad oceánom južne od Kapského Mesta s vrchom Chapman’s Peak a mesto Camp’s Bay, ktoré je turistickým predmestím Kapského Mesta.

Za Chapman’s Peak je ďalšie predmestie Kapského Mesta Noordhoek, za ktorým môžete zatočiť do vnútrozemia a vydať sa po veľkých serpentínach cez Simon Town. Do Kapského mesta sa môžete vrátiť cestami, po ktorých ste išli tam. Uvidíte, že neoľutujete – je to cyklocesta, ktorá vám zostane v hlave (aj v nohách) ešte dlho po tom, ako opustíte tento cyklistický raj na zemi!

Užitočné informácie:

  • To najlepšie. Chapman’s Peak. Nachádza sa asi 15 km od Kapského Mesta, pričom samotné stúpanie sa začína za mestom Hout Bay a vedie až do Noordhoeku. Útesy strmo padajú do mora a je z neho úchvatný výhľad na Atlantický oceán. Dĺžka stúpania je 5,1 km, prevýšenie 146 metrov a priemerný sklon stúpania 2,9 %. Celková dĺžka trasy je asi 25 km.
  • Ideálne obdobie. Marec. Nie je to len koniec leta na južnej pologuli, ale v marci sa koná aj obľúbená Cape Town Cycle Tour. 109-kilometrová trasa sa išla prvý krát v roku 1978, kde sa  zúčastnilo len 525 pretekárov. Podujatie sa v súčasnosti vyvinulo do kolosálnych rozmerov, keď počet účastníkov presahuje číslo 35 000 (capetowncycletour. com). Toho roku je 43. ročník CT Cycle Tour posunutý na dátum 10. 10. 2021 kvôli pandémii. Momentálne je to bezkonkurenčne najobľúbenejšia cyklistická akcia svojho druhu na svete.
  • Kde sa zastaviť. Luxusný Hotel Southern Sun’s The Cullinan (tsogosun.com) sa nachádza len niekoľko minút pešo od Victoria & Alfred Waterfront, obchodného móla a gastronomického centra v Kapskom Meste, odkiaľ je nádherný výhľad na ikonickú Stolovú horu.

 

 

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu