Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Kam na bike

Kapské Mesto

Ak sa vzdialite od mesta, zažijete nádherné výhľady a jazdu, na ktorú budete spomínať do konca života.
Biker
Kapské Mesto

CAPE TOWN, SOUTH AFRICA - MARCH 10, during the Cape Argus Pick n Pay Cycle Tour 2013 on March 10, 2013 in Cape Town, South Africa Photo by Nick Muzik

Cyklistický chodník okolo Kapského Mesta zvaného tiež Kapský Polostrov patrí vôbec k najvyhľadávanejším na svete. Pri zvolení trasy vám pomôže aj športová organizácia Cape Town Cycle Tour, jedna z najväčších svojho druhu na svete. Tá vám profesionálne poradí, ktorý profil cesty bude adekvátny vašej výkonnosti a ktoré úseky sú v danom ročnom období priechodné.

K najobdivovanejším patrí cesta pozdĺž pobrežia, ktorého útesy sa strmo zarezávajú do mora, a hadovito sa vinie cez pôsobivú krajinu. Dominuje na nej scénická cesta vytesaná do skaly nad oceánom južne od Kapského Mesta s vrchom Chapman’s Peak a mesto Camp’s Bay, ktoré je turistickým predmestím Kapského Mesta.

Za Chapman’s Peak je ďalšie predmestie Kapského Mesta Noordhoek, za ktorým môžete zatočiť do vnútrozemia a vydať sa po veľkých serpentínach cez Simon Town. Do Kapského mesta sa môžete vrátiť cestami, po ktorých ste išli tam. Uvidíte, že neoľutujete – je to cyklocesta, ktorá vám zostane v hlave (aj v nohách) ešte dlho po tom, ako opustíte tento cyklistický raj na zemi!

Užitočné informácie:

  • To najlepšie. Chapman’s Peak. Nachádza sa asi 15 km od Kapského Mesta, pričom samotné stúpanie sa začína za mestom Hout Bay a vedie až do Noordhoeku. Útesy strmo padajú do mora a je z neho úchvatný výhľad na Atlantický oceán. Dĺžka stúpania je 5,1 km, prevýšenie 146 metrov a priemerný sklon stúpania 2,9 %. Celková dĺžka trasy je asi 25 km.
  • Ideálne obdobie. Marec. Nie je to len koniec leta na južnej pologuli, ale v marci sa koná aj obľúbená Cape Town Cycle Tour. 109-kilometrová trasa sa išla prvý krát v roku 1978, kde sa  zúčastnilo len 525 pretekárov. Podujatie sa v súčasnosti vyvinulo do kolosálnych rozmerov, keď počet účastníkov presahuje číslo 35 000 (capetowncycletour. com). Toho roku je 43. ročník CT Cycle Tour posunutý na dátum 10. 10. 2021 kvôli pandémii. Momentálne je to bezkonkurenčne najobľúbenejšia cyklistická akcia svojho druhu na svete.
  • Kde sa zastaviť. Luxusný Hotel Southern Sun’s The Cullinan (tsogosun.com) sa nachádza len niekoľko minút pešo od Victoria & Alfred Waterfront, obchodného móla a gastronomického centra v Kapskom Meste, odkiaľ je nádherný výhľad na ikonickú Stolovú horu.

 

 

Vaše komentáre

Aktuality

12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

Včera 16:28 Peter Sagan sa z Brazílie vrátil naspäť do Európy (+galéria).

Peter Sagan bol so svojím tímom Specialized Factory Racing na úvodnom kole Svetového pohára v horskej cyklistike v brazílskej Mairiporã. Vzhľadom na svoju formu a predchádzajúce zdravotné problémy sa rozhodol v pretekoch neštartovať. Nenastúpi ani do druhého kola svetového pohára, ktoré sa uskutoční už tento víkend, taktiež v Brazílii.

Včera 10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

15.04.2024 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Zavrieť reklamu