Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Kam na bike

Kapské Mesto

Ak sa vzdialite od mesta, zažijete nádherné výhľady a jazdu, na ktorú budete spomínať do konca života.
Biker

CAPE TOWN, SOUTH AFRICA - MARCH 10, during the Cape Argus Pick n Pay Cycle Tour 2013 on March 10, 2013 in Cape Town, South Africa Photo by Nick Muzik

Cyklistický chodník okolo Kapského Mesta zvaného tiež Kapský Polostrov patrí vôbec k najvyhľadávanejším na svete. Pri zvolení trasy vám pomôže aj športová organizácia Cape Town Cycle Tour, jedna z najväčších svojho druhu na svete. Tá vám profesionálne poradí, ktorý profil cesty bude adekvátny vašej výkonnosti a ktoré úseky sú v danom ročnom období priechodné.

K najobdivovanejším patrí cesta pozdĺž pobrežia, ktorého útesy sa strmo zarezávajú do mora, a hadovito sa vinie cez pôsobivú krajinu. Dominuje na nej scénická cesta vytesaná do skaly nad oceánom južne od Kapského Mesta s vrchom Chapman’s Peak a mesto Camp’s Bay, ktoré je turistickým predmestím Kapského Mesta.

Za Chapman’s Peak je ďalšie predmestie Kapského Mesta Noordhoek, za ktorým môžete zatočiť do vnútrozemia a vydať sa po veľkých serpentínach cez Simon Town. Do Kapského mesta sa môžete vrátiť cestami, po ktorých ste išli tam. Uvidíte, že neoľutujete – je to cyklocesta, ktorá vám zostane v hlave (aj v nohách) ešte dlho po tom, ako opustíte tento cyklistický raj na zemi!

Užitočné informácie:

  • To najlepšie. Chapman’s Peak. Nachádza sa asi 15 km od Kapského Mesta, pričom samotné stúpanie sa začína za mestom Hout Bay a vedie až do Noordhoeku. Útesy strmo padajú do mora a je z neho úchvatný výhľad na Atlantický oceán. Dĺžka stúpania je 5,1 km, prevýšenie 146 metrov a priemerný sklon stúpania 2,9 %. Celková dĺžka trasy je asi 25 km.
  • Ideálne obdobie. Marec. Nie je to len koniec leta na južnej pologuli, ale v marci sa koná aj obľúbená Cape Town Cycle Tour. 109-kilometrová trasa sa išla prvý krát v roku 1978, kde sa  zúčastnilo len 525 pretekárov. Podujatie sa v súčasnosti vyvinulo do kolosálnych rozmerov, keď počet účastníkov presahuje číslo 35 000 (capetowncycletour. com). Toho roku je 43. ročník CT Cycle Tour posunutý na dátum 10. 10. 2021 kvôli pandémii. Momentálne je to bezkonkurenčne najobľúbenejšia cyklistická akcia svojho druhu na svete.
  • Kde sa zastaviť. Luxusný Hotel Southern Sun’s The Cullinan (tsogosun.com) sa nachádza len niekoľko minút pešo od Victoria & Alfred Waterfront, obchodného móla a gastronomického centra v Kapskom Meste, odkiaľ je nádherný výhľad na ikonickú Stolovú horu.

 

 

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 18:25 Tom Pidcock sa stal najmladším víťazom majstrovstiev Európy v cross-country XCO.

Len 23-ročný Brit si pripísal ďalší úspech k nedávnemu víťazstvu etapy na Tour de France, titulu majstra sveta v cyklokrose, olympijského šampióna v cross country či piatim víťazstvám pretekov Svetového pohára v XCO, z čoho dva vyhral tento rok. Na druhom mieste skonči Dán Sebastian Arstensen, tretí bol Švajčiar Filippo Colombo.

Včera 17:55 Jasper Philipsen suverénne vyhral šprint v 4. etape Okolo Dánska.

24-ročný jazdec tímu Alpecin-Deceuninck si pripísal svoje siedme víťazstvo v sezóne a dostal sa aj do vedenia bodovacej súťaže. Na druhom mieste skončil Sasha Weemaes, tretí bol Ethan Vernon. Víťaz prvej aj tretej etapy a veľký favorit z tímu Jumbo-Visma Olav Kooij šprint vypustil a skončil dvanásty.

Včera 17:39 Albanese vyhral záverečnú etapu Tour du Limousin, celkové hodnotenie si udržal Aranburu.

Alex Aranburu zvíťazil v 4-dňovom francúzskom etapáku s náskokom 10 sekúnd pred Diegom Ulissim a 18 sekúnd pred Gregom van Avermaetom. 26-ročný jazdec tímu Movistar skončil v poslednej etape tesne na druhom mieste za Vincenzom Albanesem, ktorý zariskoval a zaútočil 1,5 km pred cieľom.

Včera 16:43 Richard Carapaz podpísal zmluvu s EF Education, Van Baarle a Kelderman idú do Jumbo-Visma.

Tím EF Education-EasyPost potvrdil podpísanie trojročného kontraktu s Richardom Carapazom, ktorý odchádza z Ineos Grenadiers. Z Ineosu odchádza aj víťaz Paríž-Roubaix Holanďan Dylan van Baarle, ktorý podpísal trojročnú zmluvu s tímom Jumbo-Visma, kde sa k nemu pripojí aj jeho krajan Wilco Kelderman, ktorý končí v Bore.

Včera 16:28 Britský cyklista Dan Bigham prekonal svetový rekord v hodinovke rýchlosťou 55,548 km/h.

30-ročný cyklista prešiel na dráhe za 60 minút takmer o pol kilometra viac ako predošlý držiteľ rekordu Victor Campenaerts.

Zavrieť reklamu