Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
MTB/XC/Trail

Test: Helma POC Kortal

Hodnotenie: 4/5
223,29
Biker

Plusy

Sadla nám perfektne.

Sofistikovaný dizajn

Mínusy

Väčšie okuliare sa s ňou môžu biť.

Vysoká cena bez MIPS

Kortal je jedna z najlepšie sediacich heliem, aké sme kedy mali na hlave. A hoci to, ako vám helma bude sedieť, je maximálne subjektívne a určite by ste si ju pred kúpou mali vyskúšať, na trhu jednoducho sú helmy, ktoré sedia väčšine. A táto je jedna z nich. Už na pohľad vyzerá robustne – siaha nízko na spánkoch aj na temene a šilt je dlhý.

Pri jazde ho síce budete vnímať v zornom poli, avšak veľmi rýchlo si naňho zvyknete. Je výškovo nastaviteľný, takže sa pod neho dajú odložiť zjazdové okuliare a je navrhnutý tak, aby sa pri páde odpojil. Keď už sme pri pádoch, je škoda, že v tejto nie práve najnižšej cenovej hladine v helme nedostanete MIPS.

Kvôli nemu si budete musieť priplatiť za ešte drahší, vyšší model Kortal Race MIPS. Bezpečnosť však zvyšuje aspoň zabudovaná odrazka RECCO, ktorú môže horská služba využiť na to, aby vás našla. POC vyrába aj okuliare a tie do helmy sedia ako uliate.

S niektorými zjazdovými či väčšími slnečnými okuliarmi však môžete mať kvôli nízko spustenému čelu problém, preto si ich pre istotu na skúšanie prineste. Helma je ľahká, krásna (na výber je množstvo farieb), na hlave sedí perfektne a dodáva subjektívny pocit bezpečia. Body stráca len za cenu, ktorá je v kontexte konkurencie dosť vysoká.

www.levelsportkoncept.cz

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu