Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
MTB/XC/Trail

Test: Helma POC Kortal

Hodnotenie: 4/5
223,29
Biker

Plusy

Sadla nám perfektne.

Sofistikovaný dizajn

Mínusy

Väčšie okuliare sa s ňou môžu biť.

Vysoká cena bez MIPS

Kortal je jedna z najlepšie sediacich heliem, aké sme kedy mali na hlave. A hoci to, ako vám helma bude sedieť, je maximálne subjektívne a určite by ste si ju pred kúpou mali vyskúšať, na trhu jednoducho sú helmy, ktoré sedia väčšine. A táto je jedna z nich. Už na pohľad vyzerá robustne – siaha nízko na spánkoch aj na temene a šilt je dlhý.

Pri jazde ho síce budete vnímať v zornom poli, avšak veľmi rýchlo si naňho zvyknete. Je výškovo nastaviteľný, takže sa pod neho dajú odložiť zjazdové okuliare a je navrhnutý tak, aby sa pri páde odpojil. Keď už sme pri pádoch, je škoda, že v tejto nie práve najnižšej cenovej hladine v helme nedostanete MIPS.

Kvôli nemu si budete musieť priplatiť za ešte drahší, vyšší model Kortal Race MIPS. Bezpečnosť však zvyšuje aspoň zabudovaná odrazka RECCO, ktorú môže horská služba využiť na to, aby vás našla. POC vyrába aj okuliare a tie do helmy sedia ako uliate.

S niektorými zjazdovými či väčšími slnečnými okuliarmi však môžete mať kvôli nízko spustenému čelu problém, preto si ich pre istotu na skúšanie prineste. Helma je ľahká, krásna (na výber je množstvo farieb), na hlave sedí perfektne a dodáva subjektívny pocit bezpečia. Body stráca len za cenu, ktorá je v kontexte konkurencie dosť vysoká.

www.levelsportkoncept.cz

Vaše komentáre

Aktuality

18:13 Nora Jenčušová dosiahla skvelý výsledok, skončila piata v 2. etape Okolo Burgosu (+video).

Iba 20-ročná slovenská cyklistka tímu Bepink si pripísala najväčší úspech v kariére. Jenčušová bola v úniku s ďalšími šiestimi pretekárkami a víťazkou etapy sa stala jej talianska tímová kolegyňa Matilde Vitillo, ktorá bola najrýchlejšia v záverečnom šprinte.

17:52 Peter Sagan trpel na jar postcovidovým syndrómom, v Utahu trénuje aj na horskom bicykli.

Jeho tréner Jens Van Beylen povedal, že Saganov zdravotný stav sa zlepšuje a túto jar trpel dlhým covidom: „Peter sa cítil unavený. Po tréningu a po pretekoch ho boleli nohy. To ešte nikdy necítil. Urobili sme celý rad testov, no nepodarilo sa nám nájsť konkrétnu príčinu jeho problémov.“ (Het Laatste Nieuws)

17:11 Arnaud Démare vyhral 13. etapu a potvrdil, že je najlepší šprintér na Gire.

Pelotón dobehol únik tesne pred cieľom a v šprinte skončil za Démarom na druhom mieste Phil Bauhaus a tretí Mark Cavendish. Počas etapy odstúpil Romain Bardet, ktorý bol jedným z najväčším favoritom v celkovom hodnotení.

12:55 Chystá Cube predstavenie nového ultraľahkého aero bicykla?

Nové bicykle sa objavili na Giro d’Italia u jazdcov tímu Intermarché-Wanty-Gobert.

12:01 Kvíz: Ako dobre poznáte náradie na servis bicykla? | Súťaž o vysokotlakový čistič Kärcher K5 Compact.

Otestujte sa v kvíze a zapojte sa do súťaže o vysokotlakový čistič Kärcher K5 Compact aj a sadu šiestich čistiacich prostriedkov v celkovej hodnote 338 eur.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu