Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Peter Sagan suverénne vyhral česko-slovenské majstrovstvá a získal už siedmy titul

Bratia Saganovci obliekajú dresy majstrov Slovenska už 11 rokov za sebou.
Martin Sarvaš
Foto: Ján Melicher / jmphoto.sk

Peter Sagan vyhral siedmy titul majstra Slovenska v cestnej cyklistike, keď suverénne zvíťazil aj celkovo na spoločných česko-slovenských majstrovstvách v Bánovciach nad Bebravou.

Bratia Saganovci tak držia dres majstra Slovenska už 11 rokov za sebou. Preteky dokončilo iba 23 Slovákov.

„Boli to rýchle, dosť dlhé preteky a bolo veľmi teplo, ale myslím si, že to vyšlo nad očakávanie aj pre mňa, pretože sme hneď v druhom kole odišli a dotiahli sme to až do konca. Takže veľmi dobré. Príliš som neplánoval, ale videl som to tak od štartu, že som vyskúšal útočiť a vyšlo to,“ povedal Sagan po pretekoch.

Peter Sagan bol od úvodu pretekov aktívny a spolu s ďalšími deviatimi pretekármi išiel od druhého okruhu v úniku. Zo Slovákov sa okrem Sagana dostal do úniku už iba Matúš Štoček, ktorý napokon skončil na druhom mieste. Bronz získal Lukáš Kubiš z Dukly Banská Bystrica, ktorý prešprintoval Erika Bašku.

Peter Sagan sa už balí na Tour de France, ktorá sa začína 26. júna. Ciele sú jasné – pokus o víťazstvá v etapách a zisk zeleného dresu. Po víťazstve v Bánovciach nad Bebravou bude Sagan pretekať vo Francúzsku opäť v drese majstra Slovenska.

„Zajtra si pobalím kufre a v utorok idem preč. Ciele sú stále tie isté, vyhrať nejakú etapu a získať zelený dres. Mal by mi pomáhať Daniel Oss a podľa etáp sa určí, kto ďalej. Máme lídra na celkové poradie Wilca Keldermana, takže uvidíme deň po dni, čo sa bude dať robiť. Sú tam nejakí vrchári, ktorí mu budú pomáhať v kopcoch a na niektoré etapy aj mne,“ povedal Sagan.

Sagan sa nebojí, že by mal na Tour málo tímových kolegov, ktorý by mu pomáhali: „Nemám s tým problém, keď som bol v tíme Tinkoff, tak som nemal nikoho na pomoc a robil som všetko sám. Takže musím povedať, že je to dobrá zostava.“

„Giro vyšlo podľa plánu a nemám sa na čo sťažovať. Vyhrali sme etapu a potom sme už len udržiavali náskok na cyklámenový dres. Myslím si, že to dopadlo dobre,“ dodal Sagan.

Kompletné výsledky Majstrovstiev Slovenska v cestnej cyklistike – muži

481e23a2-123d-4fde-af4e-4232e93a5934

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 18:00 Elektrofyziologické vyšetrenie srdca Petra Sagana neukázalo žiadne abnormality.

Elektrofyziologické vyšetrenie srdca je špecializovaná procedúra, ktorá sa používa na diagnostiku a liečbu abnormálnych srdcových rytmov. V prípade Petra Sagana sa vykonala iba diagnostika.

Včera 14:39 Informácie o operácii srdca Petra Sagana nie sú pravdivé. Po arytmii mu dali senzor na monitorovanie tepu.

O údajnej operácii srdca  napísal taliansky denník La Gazzetta dello Sport. Priamo od Petra Sagana sme však zistili, že tieto informácie neboli pravdivé.

Včera 12:30 Peter Sagan mal na pretekoch arytmiu, srdcový tep mu budú monitorovať.

Najznámejší slovenský cyklista Peter Sagan mal po pretekoch v španielskej Chelve abnormálnu tachykardickú epizódu a jeho srdcová frekvencia presiahla 200 úderov za minútu.

Včera 11:22 Scott rozšíril rodinu ľahkých elektrobicyklov o nový Voltage eRide s hmotnosťou pod 18 kg.

Tento e-bike vychádza z platformy Genius, má integrovaný tlmič so zdvihom 155 mm, motor s krútiacim momentom 50 Nm a tri rôzne možnosti nastavenia odpruženia.

Včera 10:40 Video: Šialený zjazd a skvelý súboj Sagana, Nibaliho a Urána na pretekoch Okolo Ománu v roku 2014.

Zjazd v (teraz zakázanom) supertuck-u, bunny-hop cez ostrovček a víťazný šprint.

Zavrieť reklamu