Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Inzercia

Otvorili najväčší Specialized Brand Store na Slovensku

Ak ste v posledných mesiacoch prichádzali do Bratislavy alebo z nej odchádzali smerom na východ, možno ste si všimli obrovskú predajňu na Vajnorskej ulici s veľkým červeným „S“. Na svoje otvorenie čakala pre vládne opatrenia dlho, no konečne môže uspokojiť každého, kto by chcel do lesa vyraziť na novom Specializede.
Biker
Otvorili najväčší Specialized Brand Store na Slovensku

Za najnovším Specialized Brand Store na Slovensku stojí spoločnosť Velosprint, ktorá otvorila aj ten úplne prvý na Slovensku – ešte v roku 2010 v Žiline.

S rozlohou 500 m2 je najväčším obchodom Specialized u nás. Biky Specialized pritom predáva už takmer dve desaťročia a za tú dobu si nového majiteľa našlo už viac ako desaťtisíc kusov.

Ako už z názvu tušíte, v celom bikeshope nájdete výhradne produkty s logom Specialized. Kalifornská značka je pritom jednou z mála na svete, ktorá si môže dovoliť otvoriť svoj vlastný obchod. Takmer žiadna iná totiž nemá takú rozsiahlu ponuku, ktorá pokrýva všetko od bikov cez komponenty až po oblečenie a doplnky.

„Zameriavame sa najmä na zákazníkov, ktorí hľadajú kompletné služby, teda poradenstvo, predaj, nastavenie bicykla a následný servis,“ hovorí majiteľ predajne Slavomír Sládek.

Na pôde jednej predajne tak môžete kúpiť bike, všetky doplnky naň, zladiť sa k nemu oblečením a vybrať si aj novú helmu a tretry. Súčasťou predajne je aj bikefittingové štúdio Retül, v ktorom vám nastavia bike presne na vás – či už nový zakúpený v predajni alebo starý.

Okrem toho vám vedia zmerať šírku sedacích kostí aj vyrobiť vložky do tretier na mieru. Specialized vždy kládol veľký dôraz na ergonómiu svojich produktov, a tak vám systém dokáže odporučiť tie najvhodnejšie tretry, sedlá či rozmery kokpitu zodpovedajúce vašej telesnej stavbe.

Bola to veľká výzva, no výsledok stojí za to

Otvárať novú predajňu v neistej dobe pritom vôbec nebolo jednoduché. „Stretli sme sa so všetkými možnými problémami – dodacie termíny tovaru boli extrémne dlhé a niekedy sme ani nevedeli, či nám tovar vôbec dorazí. Bola to veľká výzva, no myslím si, že výsledok stojí za to,“ hovorí Slavomír Sládek.

Majiteľ predajne Slavomír Sládek

Počas dlhého lockdownu sa pritom väčšina nákupov nevyhnutne presunula na internet a prognózy odborníkov hovoria, že časť zákazníkov sa preto už nikdy nemusí vrátiť do kamenných obchodov.

Budúcnosť je v e-bikoch

„Bicykel je však dosť špecifický tovar, ktorý si zákazníci musia najprv vyskúšať. Aj ďalšie služby ako servis a následnú údržbu bicykla dokážu poskytnúť len kamenné predajne,“ myslí si majiteľ. Budúcnosť predaja pritom vidí najmä v e-bikoch.

„Specialized je jasný líder vo vývoji e-bikov. Určite sa budú aj naďalej predávať klasické bicykle, no v budúcnosti sa to bezpochyby preklopí v prospech e-bikov.“

V predajni, samozrejme, nájdete elektrifikované aj analógové biky a všetko, na čo si len dokážete spomenúť, od cesťákov cez mestské a detské bicykle, gravelbiky až po mountainbiky na to najtvrdšie jazdenie. Takáto široká ponuka je, samozrejme, dvojsečná zbraň.

Pekných vecí je všade toľko, že je takmer isté, že neodídete len s tým, po čo ste do obchodu prišli. Vstupujte preto len na vlastné riziko.

Vaše komentáre

Aktuality

12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

Včera 16:28 Peter Sagan sa z Brazílie vrátil naspäť do Európy (+galéria).

Peter Sagan bol so svojím tímom Specialized Factory Racing na úvodnom kole Svetového pohára v horskej cyklistike v brazílskej Mairiporã. Vzhľadom na svoju formu a predchádzajúce zdravotné problémy sa rozhodol v pretekoch neštartovať. Nenastúpi ani do druhého kola svetového pohára, ktoré sa uskutoční už tento víkend, taktiež v Brazílii.

Včera 10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

15.04.2024 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Zavrieť reklamu