Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Inzercia

Kvalitné a komfortné cyklooblečenie Santini – dresy, bundy, vesty aj kraťasy 

Biker
Kvalitné a komfortné cyklooblečenie Santini – dresy, bundy, vesty aj kraťasy 

Talianska firma Santini je jednou z najznámejších výrobcov cyklistického oblečenia. Vyrába vysoko kvalitné a komfortné oblečenie pre všetkých, ktorí milujú cyklistiku už od roku 1965.

O jej kvalitách svedčí treba fakt, že je už od roku 1988 partnerom Medzinárodnej cyklistickej únie UCI. Známy pruhovaný dres pre najlepšieho jazdca tak vzniká v Taliansku práve vo fabrike Santini.

Firma je dodávateľom dresov pre profesionálne tímy. Na Giro d’Italia preteká v dresoch Santini tím TREK-Segafredo. Santini je aj sponzorom triatlonových pretekov Ironman. Dresy Santini obliekajú aj národné reprezentácie Argentíny, Slovinska, Austrália alebo Slovenska.

História

Firmu založil v roku 1965 Pietro Santini a je stále rodinným podnikom. Momentálne prevzali riadenie Pietrove dcéry Monica a Paola. Ako hovorí zakladateľ: „Hnacou silou v spoločnosti Santini je vášeň pre cyklistiku“. Ako jedna z mála značiek vykonáva celú výrobu od návrhu až po originálne balenie vo svojej domovskej továrni v talianskom Bergame.

Vývoj produktov

Santini si udržuje náskok pred konkurenciou predovšetkým neustálym vývojom svojich výrobkov. Napríklad gélová vložka, ktorej hlavnou prednosťou je správne rozloženie telesnej váhy a redukcia vibrácií. Pritom nemení tvar ani hrúbku aj pri mnohonásobnom použití.

Ďalšou inováciou je použitie karbónového vlákna v dresoch aj šortkách, ktoré chránia telo pred smogom, UV žiarením, elektrostatickým nábojom a prispievajú k lepšej termoregulácii tela.

Kolekcia Santini jar/leto 2021

V portfóliu kolekcie Santini pre jar a leto 2021 môžete nájsť pretekárske dresy pre profesionálov, ale aj hobby cyklistov, kraťasy, bundy, vesty, doplnky či kvalitné funkčné prádlo pod dres, ktoré skvelo odvedie pot od tela.

Dresy majú extrémne ľahkú a odolnú tkaninu, krátke alebo predĺžené rukávy a elegantný strih. Dámske verzie dresov sú aj bez rukávov a majú veľmi pekný farebný dizajn.

Cyklistické kraťase môžete zvoliť upnutejšie alebo voľnejšie, s trakmi či bez, so všitou vložkou alebo bez nej. Výhodou kraťas s trakmi je predĺžený chrbát, takže vás neprefúkne, keď sa vám náhodou vzadu vyhrnie dres.

Rukavice Santini sú skvelým cyklo doplnkom, bez ktorého sa nezaobídu mnohí cyklisti. Tlmia vibrácie od riadidiel, zachytávajú pot a umožnia vám ho pohodlne zotrieť z čela. Aby vám pot nestekal do očí, môžete si vziať pod helmu ešte čelenku alebo šatku Santini.

Keď sa počas leta objavia chladnejšie dni, oplatí sa voziť v zadnom vrecku dresu zbalenú ľahkú cyklistickú vestu. Tá účinne zastaví vietor aj chlad. Pred náhlym dažďom vás ochráni kvalitná vodeodolná vetrovka. Je ľahšia, skladnejšia a priedušnejšia než klasická pláštenka.

Firma Santini udáva trendy nielen v obliekaní, ale aj v prístupe k životnému prostrediu. Od januára 2021 balia všetko vyprodukované cyklo oblečenie do špeciálnych kompostovateľných vreciek, aby zmenšili produkciu jednorazových plastov.

Navštívte stránky Santini a vylaďte svoj cyklo outfit do detailov.

Vaše komentáre

Aktuality

12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

Včera 16:28 Peter Sagan sa z Brazílie vrátil naspäť do Európy (+galéria).

Peter Sagan bol so svojím tímom Specialized Factory Racing na úvodnom kole Svetového pohára v horskej cyklistike v brazílskej Mairiporã. Vzhľadom na svoju formu a predchádzajúce zdravotné problémy sa rozhodol v pretekoch neštartovať. Nenastúpi ani do druhého kola svetového pohára, ktoré sa uskutoční už tento víkend, taktiež v Brazílii.

Včera 10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

15.04.2024 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Zavrieť reklamu