Biker.sk

FUNKČNÁ ČELENKA GARMIN K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Kam na bike

Sprievodca po najlepších cyklistických destináciách v Európe: Lanzarote

„Tento ostrov nie je taký hornatý ako Tenerife, pričom najvyšší bod v Peñas del Chache na severe má výšku len čosi vyše 650 metrov.“
Biker

Tento severný ostrov v rámci Kanárskych ostrovov je odlišný od samotného súostrovia, ale aj ďalších miest v našom prehľade. Jeho súčasnú podobu tvarovala len pomerne nedávno sopečná činnosť, ktorá vrcholila medzi rokmi 1730 – 1736.

Svoje pedále môžete roztočiť na maslovom asfalte po zjazvenom národnom parku Timanfaya, ktorý je azda najviac poznačený vulkanickými erupciami a tvoria až štvrtinu povrchu ostrova. Hoci v súčasnosti je tento ostrov považovaný za vulkanicky nečinný, pod povrchom Lanzarote stále cítiť teplo. Miestami až také, že v reštaurácii El Diable v Timanfaya zohrieva pec, v ktorej sa pripravuje mäso na grile.

Ostrov nie je až taký hornatý ako Tenerife a najvyšší bod, ktorý ma len čosi vyše 650 metrov, sa nachádza Peñas del Chache na severe ostrova. Cesty sú teda viac ploché a populárne najmä u triatlonistov.

Zrážky sú počas zimy dosť vzácne, pričom najvlhkejší mesiac je december s priemerným úhrnom zrážok 29,2 mm. Priemerná teplota sa od decembra do marca pohybuje medzi 20,7 a 22,9 °C a od marca do mája je ešte o 2 °C vyššia. Ak je teda počasie vašou prioritou, niet čo váhať.

  • Ako letieť Na letisko César Manrique-Lanzarote Airport v Lanzarote sa dostanete spoločnosťou Iberia z Viedne (prestup v Madride), pričom spiatočná letenka stojí od 125 eur + bicykel 75 eur/1 cesta.
  • Musíte vyskúšať Vyberáme pôsobivú jazdu na vyhliadku Mirador del Rio na severný cíp ostrova, pri ktorom vám pomôže: tinyurl.com/CPLanzarote.
  • Kde sa ubytovať  Club la Santa (clublasanta.co.uk) na severe ostrova je útočiskom pre športových nadšencov každého typu a zvlášť cyklistických. Počas januára však musíte počítať, že za týždenný pobyt zaplatíte okolo 500 eur.
  • Obchod s bicyklami Club la Santa má požičovňu i servis bicyklov značky Cannondale. SuperSix EVO si môžete požičať za
    98 eur na týždeň.
  • Ikonický výšľap Orzola – Mirador, vzdialenosť: 9,32 km, priemerný sklon: 5 %, rekord muži: Nicholas Rinaldi (21:50 min.), rekord,ženy: Coley Walters (26:19 min.)

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu