Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Pre milovníkov vína a kultúry

Biker

Výlet dlhý 23 km cez vinice a pozdĺž kanála vo Wiener. Neustadt je čistým pôžitkom pre milovníkov vína!

Rozľahlé vinice, romantické vinárske obce a nekončiace svedectvá nádherného kultúrneho dedičstva. Na tejto, aj keď krátkej, trase si prídu na svoje hlavne milovníci vína a umenia. Začíname pri turistickej informačnej kancelárii v Badene, nasledujeme po cyklotrase Weingartenradweg- Schild okolo pôsobivého Kasína Baden a kúpeľného parku v Baden do vínnej komunity Pfaffstätten.

Odtiaľ bicyklujeme ďalej cez krásne vinice termálneho regiónu Viedenského lesa, pozdĺž turistických atrakcií, akymi su Gebietsvinothek v Thallern alebo vínne múzeu v Gumpoldskirchen, až do Mödlingu. Tam sa otočíme na juh do Neu-Guntramsdorf a pokračujeme na cyklistickej trase vedúcej ku Guntramsdorf. Teraz už len ďalej po cyklistickej ceste Thermenradweg (EuroVelo9) pozdĺž kanála Wiener Neustadt a okolo historických relikvií industrializácie, kade sa dostaneme späť do Baden. Vo všetkých obciach na tejto trase nájdeme typické vinárne Thermenregionu, kde môžme tieto vynikajúce vína a regionálne špeciality aj ochutnať.

Ubytovanie v tomto regióne nájdete tu:

Aktuality

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Včera 10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

Včera 10:08 Simona Kuchyňková po výhre Svetového pohára v endure: Od radosti som plakala, nemožné sa stalo skutočnosťou.

„V zlomku sekundy som dostala extrémny flash všetkých udalostí, ktoré sa stali za posledné dva roky a od radosti som plakala dobrých dvadsať minút. A to ma teda nevidno často plakať,“ povedala Kuchyňková, ktorá vyhrala v Chateli o 0,11 sekundy.

Včera 09:44 Pozvánka: Cyklojazda z Bratislavy do Viedne Open Border Ride 2023.

S BUBO a bratmi Velitsovými z Isadore Apparel sa štartuje z centra Bratislavy, aby sme si pripomenuli symbol slobody a otvorených hraníc.

Zavrieť reklamu