Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Pre milovníkov vína a kultúry

Biker

Výlet dlhý 23 km cez vinice a pozdĺž kanála vo Wiener. Neustadt je čistým pôžitkom pre milovníkov vína!

Rozľahlé vinice, romantické vinárske obce a nekončiace svedectvá nádherného kultúrneho dedičstva. Na tejto, aj keď krátkej, trase si prídu na svoje hlavne milovníci vína a umenia. Začíname pri turistickej informačnej kancelárii v Badene, nasledujeme po cyklotrase Weingartenradweg- Schild okolo pôsobivého Kasína Baden a kúpeľného parku v Baden do vínnej komunity Pfaffstätten.

Odtiaľ bicyklujeme ďalej cez krásne vinice termálneho regiónu Viedenského lesa, pozdĺž turistických atrakcií, akymi su Gebietsvinothek v Thallern alebo vínne múzeu v Gumpoldskirchen, až do Mödlingu. Tam sa otočíme na juh do Neu-Guntramsdorf a pokračujeme na cyklistickej trase vedúcej ku Guntramsdorf. Teraz už len ďalej po cyklistickej ceste Thermenradweg (EuroVelo9) pozdĺž kanála Wiener Neustadt a okolo historických relikvií industrializácie, kade sa dostaneme späť do Baden. Vo všetkých obciach na tejto trase nájdeme typické vinárne Thermenregionu, kde môžme tieto vynikajúce vína a regionálne špeciality aj ochutnať.

Ubytovanie v tomto regióne nájdete tu:

Aktuality

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Včera 14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

Včera 13:39 Fotogaléria: Ako Tom Pidcock vyhral oboje preteky horského Svetového pohára v Crans Montana len pár dni pred štartom na Tour de France.

Na pretekoch XCC sa prebojoval z posledného miesta na prvé a v disciplíne XCO dosiahol suverénne víťazstvo po sóle na šiestich z celkovo siedmich okruhov.

Včera 11:35 Len 23-ročnému Andreovi Piccolovi našli na letisku dopingové látky. Tím EF s ním ihneď ukončil zmluvu.

„Priniesol som štyri lieky z Kolumbie, ktoré nechcem menovať, ale chcem za to prevziať zodpovednosť… Našli ich a zhabali na letisku,“ napísal Piccolo šéfovi tímu EF Education-EasyPost.

Zavrieť reklamu