Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Inzercia

Novinka: Cyklotrenažér TACX Boost

Biker

Nová séria základných odporových cyklotrenažérov pre základný výkonnostný tréning – TACX Boost a TACX Boost Bundle. Jednoduchá a osvedčená konštrukcia pre použitie so širokým spektrom bicyklov s rôznymi rozmermi kolies. Rovnako vhodné pre cestné bicykle (plášte) ako aj MTB s rozmermi kolies 26″-29″.

Výkonná magnetická brzda (50 N) umožňuje priamo aplikovať odpor a pre jej použitie nepotrebujete externé napájanie. Trenažér je schopný generovať vysoký odpor pri nízkych rýchlostiach. Úroveň odporu (stúpania) sa nastavuje ručne (10-úrovní),  z dôvodu optimálneho nastavenia intenzity tréningu.

Kompaktný zotrvačník (1,6 kg / 9,2 kg Mass inertia) zaisťuje na ceste realistický pocit z jazdy. Robustná konštrukcia umožňuje maximálny odpor pri špurte 1050W. Vďaka dokonale tichému zotrvačníku počas jazdy nikoho nerušíte.

Trenažér TACX Boost má robustné jadro odporového valca s mäkkým plastom, ktorý pohlcuje vibrácie. Je tak o.i. výrazne regulovaná hlučnosť pri používaní. Zotrvačník 1,6kg (flywheel) dokáže simulovať účinok zotrvačnej hmoty 9,2kg, čo poskytuje realistický zážitok z jazdy.

Balenie obsahuje aj držiak predného kolesa, ktorý bicykel prirodzene nadvihuje. Zároveň slúži ako prenosná rúčka pre cyklotrenažér.

Model TACX Boost Bundle je navyše dodávaný s ANT+/Bluetooth snímačom rýchlosti. Jeho pripojenie umožňuje použitie trenažéra TACX Boost aj s live aplikáciami ako napr. Zwift, TACX a iné, na základe merania rýchlosti, vzdialenosti a virtuálneho výkonu.

ANT+/Bluetooth Snímač rýchlosti sníma údaje na zadnom kolese (náboj). Ideálny pre použitie pri indoor tréningu, zároveň použiteľný pri jazde outdoor. Snímač meria a zaznamenáva: rýchlosť, tempo a vzdialenosť.

Váš indoor tréning môžete ďalej „boostovat“ pridaním voliteľného pulzomera > HRM-Dual (ANT+/Bluetooth) a sledovať tak odozvu tela v reálnom čase pre optimálny tréning a fyzickú záťaž.

Ak trénujete akokoľvek intenzívne, tento cyklotrenažér vydrží všetko. Váš bicykel jednoducho a spoľahlivo zaistíte tak, aby ste sa mohli poriadne oprieť do pedálov. Pre optimálny prenos sily a minimalizáciu prehrievania odporúčame dokúpiť vhodné tréningové plášte Tacx, ktoré boli špeciálne vyvinuté pre tento účel. Tieto plášte sú tichšie než bežne používané a sú ideálne pre indoor jazdu, pokiaľ chcete minimalizovať hluk a opotrebenie bežných plášťov.

Pri indoor tréningu netreba zabúdať, že pri jazde nedochádza k prúdeniu vzduchu, čoho výsledkom je nadmerné potenie. Z praktického hľadiska teda odporúčame použite rolovateľnej podložky pod bicykel a ochranného potítka nad rámom bicykla.

  • Cena: 249€ / 279€  so snímačom rýchlosti
  • Rozmery: 675mm x 650mm x 410mm
  • Hmotnosť: 8.54kg
  • Prevedenie: Odporový valec
  • Nastavenie odporu: Magnetická brzda, 10 úrovní nastavenia odporu
  • Hmotnosť zotrvačníka: 1.65kg
  • Max výkon (pri 40 km/h): 1050 W
  • Kompatibilita: 26-29“,  os 5 mm (adaptéry je možné dokúpiť samostatne)
  • Skladacia konštrukcia: Áno
Detaily

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu