Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Giro predstavuje Switchblade

Na Crankworxe vo Whistleri bola oficiálne predstavená dlho očakávaná prilba Switchblade MIPS. Tá je vybavená Multi-directional Impact Protection (MIPS) systémom a spĺňa až tri zjazdové bezpečnostné normy. Je certifikovaná podľa ASTM - 1952, CPSC , EN - 1078. A to ako s chráničom brady (ktorý sa rýchlo a ľahko montuje bez použitia náradia), tak bez neho.
Biker

Okrem zvýšenej ochrany a jednoduchosti použitia zaisťuje Switchblade MIPS bezkonkurenčné pohodlie a univerzálnosť vďaka novému uťahovaciemu systému Roc Loc ® Air DH, hydrofilnému, antibakteriálnemu polstrovaniu X – Static, 20-tim ventilačným otvorom s vnútorným smerovaním a dvom šiltom jeden je nastaviteľný POV Plus™ a jeden s integrovaným uchytením kakmery na vrchu). Veľké výrezy po stranách v štýle straých motokrosových prilieb dávajú tejto prilbe agresívny vzhľad , aj keď je chránič brady odstránený. Switchblade MIPS je k dispozícii ihneď po celom svete v 3 veľkostiach a 6 farebných prevedeniach u autorizovaných predajcov.

„Značka Giro predstavila prilbu s odnímateľným chráničom brady už v roku 1998. Dostala názov Switchblade,“ hovorí marketingový riaditeľ značky Dain Zaffke. „V nasledujúcich rokoch sme na trhu videli veľa podobných dizajnov, ktoré prichádzali a odchádzali. Všetky vychádzali z predpokladu, že treba k XC prilbe nejak pripojiť chánič brady. Naša nová Switchblade ide presne proti tomuto trendu – urobili sme totiž presný opak. Všetko na tejto prilbe je prispôsobené zjazdovaniu. Vymysleli sme ultimátnu DH prilbu, ktorej je možné jednoducho odnímať chránič brady.“

„Od začiatku sme spolupracovali so špičkovými jazdcami – Richiem Rudeom a Codym Kelleym (Yeti/Fox Shox Factory Race Team), aby vychytali všetky chybičky. Avšak túto prilbu ocenia aj vežní jazdci, nielen profesionáli pretekajúci na EWS. Myriáda všelijakých vychytávok osloví agresívnych trailových jazdcov, freeriderov, ale aj dirt jumperov, ktorí ocenia vynikajúcu ochrynu hlavy aj bez chrániča brady.“

Prilba Switchblade MIPS sa vyznačuje:
– zjazdovou certifikáciou CPSC, EN-1078, ASTM-1952 – s chnáničom brady aj bez neho
– MIPS – Multi-directional Impact Protection systémom, ktorý redukuje rotačnú energiu, takže poskytuje viac ochrany pri určitých nárazoch
– ľahko a rýchlo odnímateľným chráničom brady, ktorý je možné vymeniť
– 20 vetracími otvormi a vnútorným odvádzaním vzduchu
– upínacím systémom Roc Loc® Air DH, ktorý zbraňuje nechcenému kontaktu medzi nákrčníkom, alebo batohom a prilbou
– antibakteriálnym polstrovaním X-Static®
– nastaviteľným šiltom P.O.V. Plus™
– náhradným šiltom s integrovaným úchytom na kameru
– zadnými vetracími otvormi, ktoré sú pogumované, takže držia popruh zjazdových okuliarov pevne na mieste
– troma veľkosťami s označením Super Fit™
– dostupnosťou ihneď u všetkých dovozcov Giro

cena: 296 eur
web: http://www.progresscycle.cz

Aktuality

11:08 Pogačar dopuje, Vingegaard dopuje, všetci dopujú… Dopingoví „fanúšikovia“ cyklistiky sa opäť ozývajú.

Je úplne jedno, čo sa stane – ktokoľvek vyhrá, akýmkoľvek spôsobom – vždy dopuje. Takíto ľudia by vám neverili ani nos medzi očami a spochybnili by aj malú násobilku. Smutné je, že ich stále pribúda.

Včera 21:10 Video: Mark Cavendish prišiel zničený do cieľa náročnej horskej etapy Tour de France, ale časový limit stihol.

Pätnásta etapa mala necelých 200 km a prevýšenie cez 5000 metrov, takže pre šprintérov bolo veľmi náročné, aby zvládli prísť do cieľa v časovom limite. Nakoniec sa to podarilo všetkým okrem Brama Weltena z tímu dsm-firmenich PostNL.

Včera 17:28 Tadej Pogačar predviedol ďalší neuveriteľný výkon a vyhral už tretiu etapu na Tour de France.

Jonas Vingegaard zaútočil 10,3 km pred cieľom v rozhodujúcom stúpaní Plateau de Beille, ale Pogačar bez problémov zareagoval a o 5 km neskôr sám zaútočil. Tadej Pogačar prišiel do cieľa osamote s viac ako minútovým náskokom pred Vingegaardom a tretí Remco Evenepoel prešiel cieľom s takmer trojminútovou stratou.

Včera 16:36 Pelotónom na Tour de France sa šíri COVID-19, organizátori opäť zaviedli povinné respirátory.

Kvôli Covidu už z Tour odstúpili Tom Pidcock, Juan Ayuso a Michael Mørkøv.

Včera 15:49 Video: Divák hodil Pogačarovi aj Vingegaardovi do tváre zemiakové lupienky. Polícia ho už zatkla.

Dva kilometre pred cieľom 14. etapy Tour de France stál nevychovaný divák, ktorý hodil chipsy do tváre najprv Tadejovi Pogačarovi a o pár sekúnd neskôr aj Jonasovi Vingegaardovi, ktorý prenasledoval Slovinca v žltom drese.

Zavrieť reklamu