Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Giro predstavuje Switchblade

Na Crankworxe vo Whistleri bola oficiálne predstavená dlho očakávaná prilba Switchblade MIPS. Tá je vybavená Multi-directional Impact Protection (MIPS) systémom a spĺňa až tri zjazdové bezpečnostné normy. Je certifikovaná podľa ASTM - 1952, CPSC , EN - 1078. A to ako s chráničom brady (ktorý sa rýchlo a ľahko montuje bez použitia náradia), tak bez neho.
Biker

Okrem zvýšenej ochrany a jednoduchosti použitia zaisťuje Switchblade MIPS bezkonkurenčné pohodlie a univerzálnosť vďaka novému uťahovaciemu systému Roc Loc ® Air DH, hydrofilnému, antibakteriálnemu polstrovaniu X – Static, 20-tim ventilačným otvorom s vnútorným smerovaním a dvom šiltom jeden je nastaviteľný POV Plus™ a jeden s integrovaným uchytením kakmery na vrchu). Veľké výrezy po stranách v štýle straých motokrosových prilieb dávajú tejto prilbe agresívny vzhľad , aj keď je chránič brady odstránený. Switchblade MIPS je k dispozícii ihneď po celom svete v 3 veľkostiach a 6 farebných prevedeniach u autorizovaných predajcov.

„Značka Giro predstavila prilbu s odnímateľným chráničom brady už v roku 1998. Dostala názov Switchblade,“ hovorí marketingový riaditeľ značky Dain Zaffke. „V nasledujúcich rokoch sme na trhu videli veľa podobných dizajnov, ktoré prichádzali a odchádzali. Všetky vychádzali z predpokladu, že treba k XC prilbe nejak pripojiť chánič brady. Naša nová Switchblade ide presne proti tomuto trendu – urobili sme totiž presný opak. Všetko na tejto prilbe je prispôsobené zjazdovaniu. Vymysleli sme ultimátnu DH prilbu, ktorej je možné jednoducho odnímať chránič brady.“

„Od začiatku sme spolupracovali so špičkovými jazdcami – Richiem Rudeom a Codym Kelleym (Yeti/Fox Shox Factory Race Team), aby vychytali všetky chybičky. Avšak túto prilbu ocenia aj vežní jazdci, nielen profesionáli pretekajúci na EWS. Myriáda všelijakých vychytávok osloví agresívnych trailových jazdcov, freeriderov, ale aj dirt jumperov, ktorí ocenia vynikajúcu ochrynu hlavy aj bez chrániča brady.“

Prilba Switchblade MIPS sa vyznačuje:
– zjazdovou certifikáciou CPSC, EN-1078, ASTM-1952 – s chnáničom brady aj bez neho
– MIPS – Multi-directional Impact Protection systémom, ktorý redukuje rotačnú energiu, takže poskytuje viac ochrany pri určitých nárazoch
– ľahko a rýchlo odnímateľným chráničom brady, ktorý je možné vymeniť
– 20 vetracími otvormi a vnútorným odvádzaním vzduchu
– upínacím systémom Roc Loc® Air DH, ktorý zbraňuje nechcenému kontaktu medzi nákrčníkom, alebo batohom a prilbou
– antibakteriálnym polstrovaním X-Static®
– nastaviteľným šiltom P.O.V. Plus™
– náhradným šiltom s integrovaným úchytom na kameru
– zadnými vetracími otvormi, ktoré sú pogumované, takže držia popruh zjazdových okuliarov pevne na mieste
– troma veľkosťami s označením Super Fit™
– dostupnosťou ihneď u všetkých dovozcov Giro

cena: 396 eur
web: http://www.progresscycle.cz

Aktuality

Včera 16:37 Nový Specialized Crux DSW je s hmotnosťou pod 1,4 kg „najľahší gravelový zliatinový rám na trhu“.

Rámová sada spolu s vidlicou váži tesne pod 2 kg a má rovnakú geometriu ako karbónový Crux. V kompletnej výbave váži 9,37 kg a stojí 2 700 eur.

Včera 15:41 Simon Yates po 11 rokoch končí v Jayco AlUla a má podpísať zmluvu s tímom Visma – Lease a Bike.

Yatesovi, ktorý sa stal profesionálom v tíme ako Orica GreenEDGE v roku 2014, vyprší zmluva na konci tejto sezóny. Austrálsky jazdec Ben O’Connor je údajne pripravený pripojiť sa k Jaycu a nahradiť Yatesa ako lídra pre GC na etapových pretekoch. (La Gazzetta dello Sport)

Včera 15:29 Victor Campenaerts má podpísať trojročnú zmluvu s tímom Visma – Lease a Bike.

Campenaerts strávil v tomto tíme dva roky (2015, 2016), keď ešte fungoval pod názvom LottoNL-Jumbo. Jeho odchod zo súčasného Lotto Dstny je tiež dôsledkom obáv o nedostatok financií v belgickom tíme.

Včera 15:11 Giulio Ciccone je chorý a Tao Geoghegan Hart mal pozitívny test na COVID-19 pred štartom na Tour de France.

Jazdci tímu Lidl-Trek kvôli chorobe vynechajú dôležitý tréning v posledných týždňoch pred Tour, čo by mohlo výrazne ovplyvniť ich nádeje a ambície na celkové hodnotenie. (Cyclingnews)

Včera 14:59 Tour de France 2026 sa bude štartovať v Barcelone.

Organizátori Tour de France potvrdili dlhodobé špekulácie, že Grand Départ 2026 sa bude konať v Barcelone, pričom preteky budú v meste prítomné po dobu troch dní. (LeTour)

Zavrieť reklamu