Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Regenerácia svalov po športe

Že pravidelný pohyb je pre organizmus prospešný, zistil už asi každý z nás. Aby nás šport nebolel, treba dodržiavať niekoľko, v podstate nenáročných zásad. Pokúste sa na nich myslieť a vaše telo sa vám odmení dobrou kondíciou.
Biker

Zahriatie svalov. Pred každou športovou aktivitou je veľmi dôležité svaly pripraviť a rozhýbať. Ideálnych je 15 – 20 minút na bežiacom páse alebo stacionárnom bicykli, výskoky z drepu alebo rýchla chôdza pred behom. Cieľom je zvýšiť prekrvenie svalov a celkovo organizmus zahriať. Ak sa už začínate potiť, môžete začať s náročnejším tréningom.
Kvalitná strava pre energiu svalov. Ohľadom stravovania popri športe existuje množstvo článkov a teórie, ktorú treba naštudovať. Dôležité je dbať na kvalitu potravín, správny príjem energie, dopĺňať vitamíny a minerály. A dodržiavať pitný režim. Nikdy nehladovať. Tam, kde je výdaj energie, musí byť aj vyvážený príjem a naopak. Iba tak si zabezpečíme zdravé športovanie.
Masáž svalov a regenerácia. Veľa rekreačných športovcov zabúda na starostlivosť „po“. Docvičia a utekajú opäť za povinnosťami. Aby vaše telo bolo schopné dlhodobejších výkonov a aby vás nebolelo, je nutné sa o svoje svaly postarať. Bezprostredne po športe je to strečing na upokojenie. Nasledovať môže sauna a nevynechajte ani masáž.
Pre regeneráciu svalov sa už roky stará spoločnosť Alpa. Prináša na trh stále nové masážne produkty určené pre klasickú, športovú alebo automasáž.

Alpa Sport gél, 210 ml – chladivý prípravok určený na výraznú úľavu od bolesti svalov a kĺbov po akejkoľvek fyzickej záťaži. Obsahuje rad bylinných silíc a extraktov, ktoré majú anestetické a uvoľňujúce účinky. Extrakt arniky a nechtíka pôsobí protizápalovo, mentol a gáfor stimulujú prekrvenie. Gél sa veľmi dobre vstrebáva, chladí a má aromaterapeutické účinky.

Alpa masážny gél francovkový, 100 ml – tento bylinný gél je vhodný na masáž svalov, kĺbov a chrbtice. Obsahuje klasickú „alpovú“ zmes bylinných výťažkov, ktorá má výrazné regeneračné účinky a znižuje svalovú únavu.

SportStart chladivý masážny roztok, 250 ml – obsahuje unikátnu zmes mentolu, gáfru, eukalyptovej silice a silice z jedle sibírskej. Vyvoláva chladivý účinok, rýchle osvieženie a prekrvenie pokožky. Urýchľuje rekonvalescenciu.

Aktuality

14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

13:39 Fotogaléria: Ako Tom Pidcock vyhral oboje preteky horského Svetového pohára v Crans Montana len pár dni pred štartom na Tour de France.

Na pretekoch XCC sa prebojoval z posledného miesta na prvé a v disciplíne XCO dosiahol suverénne víťazstvo po sóle na šiestich z celkovo siedmich okruhov.

11:35 Len 23-ročnému Andreovi Piccolovi našli na letisku dopingové látky. Tím EF s ním ihneď ukončil zmluvu.

„Priniesol som štyri lieky z Kolumbie, ktoré nechcem menovať, ale chcem za to prevziať zodpovednosť… Našli ich a zhabali na letisku,“ napísal Piccolo šéfovi tímu EF Education-EasyPost.

10:56 Romain Bardet ukončí kariéru na ceste, ale predĺžil zmluvu s tímom DSM a chce sa sústrediť na gravelové preteky.

33-ročný Francúz chce skončiť s cestnou cyklistikou v lete 2025.

Včera 18:54 Arnaud De Lie porazil v súboji o belgický titul Jaspera Philipsena, Tima Merliera aj Wouta van Aerta.

„Je to neskutočné. Po klasikách som bol psychicky zlomený. Veľa som toho obetoval, aby som sa po lymskej borelióze vrátil,“ hovoril 22-ročný De Lie so slzami v očiach v cieli belgických majstrovstiev.

Zavrieť reklamu