Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Turzov Flow trail v Bojniciach zrovnajú so zemou. Prednosť dostali asfaltky, turistický vláčik a rozhľadňa

Turzov Flow trail vraj nezapadal do konceptu budovania turizmu majiteľa pozemkov.
Martin Sarvaš

Pred viac ako dvomi rokmi sa lokáli mohli pochváliť otvorením Turzovho Flow trailu. Nápad na jeho vznik dostali zástupcovia OZ Hornonitrianske stopy na jeseň 2017.

Občianske združenie sa v tom čase stretlo s ústretovosťou Bojnických kúpeľov, majiteľom pozemkov, ktorý súhlasil s vybudovaním tejto zmysluplnej športovej atrakcie.

Dva a pol roka sa tešil veľkej popularite, pretože nie je extrémne náročný a zajazdili si na ňom aj menej skúsení jazdci. Iba samotný segment na Strave má zaznamenaných viac ako dvetisíc jázd.

Bohužiaľ, Turzov Flow trail bude už čoskoro minulosťou, pretože údajne nezapadá do konceptu budovania turizmu majiteľa pozemkov.

V skutočnosti je dôvodom to, že trail sa križuje s asfaltovými cestami pre turistický vláčik. Majiteľ pozemkov však sám postavil asfaltku krížom cez trail, a to bez vedomia trailbuilderov.

Ďalším dôvodom je rozhľadňa na kopci, ktorá láka turistov a tí sa sťažovali na cyklistov a opačne – cyklisti jazdili tam, kde nemali a turisti chodili po traile.

Na Turzov Flow Traile bol natočený aj segment Lukáša Učňa vo filme Offline World:

„Žiaľ, končí sa jedna skvelá kapitola slovenského trailbuildingu,“ píše sa v statuse stránky Bicyklizmus na facebooku.

„Jedinečný Turzov Flow trail v Bojniciach bude čoskoro nadobro zrovnaný so zemou. Dielo lokálov budované v spolupráci s BikeIng, ktoré stálo nemalé úsilie a finančné prostriedky, bude odstránené na náklady staviteľov. Nezapadá totiž do konceptu budovania turizmu majiteľa pozemkov.“

Tí, ktorí trail postavili, ho momentálne zrovnávajú so zemou.

Trailbuilderi sa dostali viackrát do sporu s majiteľom pozemkov. Minulý rok museli trail uzavrieť, pretože cyklisti nerešpektovali podmienky majiteľa pozemkov – jazda smerom nadol asfaltovou cestou, státie na ceste, skracovanie trailu a vyjazďovanie ostatných stôp.

Tentokrát však už pôjde, bohužiaľ, o skutočný koniec Turzovho Flow trailu.

V okolí Bojníc sú aj ďalšie traily – Pálfyho, Korvínov či Gilethov trail. Sú postavené na urbárskych pozemkoch, no nie sú s nimi žiadne problémy.

 

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 18:00 Elektrofyziologické vyšetrenie srdca Petra Sagana neukázalo žiadne abnormality.

Elektrofyziologické vyšetrenie srdca je špecializovaná procedúra, ktorá sa používa na diagnostiku a liečbu abnormálnych srdcových rytmov. V prípade Petra Sagana sa vykonala iba diagnostika.

Včera 14:39 Informácie o operácii srdca Petra Sagana nie sú pravdivé. Po arytmii mu dali senzor na monitorovanie tepu.

O údajnej operácii srdca  napísal taliansky denník La Gazzetta dello Sport. Priamo od Petra Sagana sme však zistili, že tieto informácie neboli pravdivé.

Včera 12:30 Peter Sagan mal na pretekoch arytmiu, srdcový tep mu budú monitorovať.

Najznámejší slovenský cyklista Peter Sagan mal po pretekoch v španielskej Chelve abnormálnu tachykardickú epizódu a jeho srdcová frekvencia presiahla 200 úderov za minútu.

Včera 11:22 Scott rozšíril rodinu ľahkých elektrobicyklov o nový Voltage eRide s hmotnosťou pod 18 kg.

Tento e-bike vychádza z platformy Genius, má integrovaný tlmič so zdvihom 155 mm, motor s krútiacim momentom 50 Nm a tri rôzne možnosti nastavenia odpruženia.

Včera 10:40 Video: Šialený zjazd a skvelý súboj Sagana, Nibaliho a Urána na pretekoch Okolo Ománu v roku 2014.

Zjazd v (teraz zakázanom) supertuck-u, bunny-hop cez ostrovček a víťazný šprint.

Zavrieť reklamu