Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Obuv

Test: Tretry Bontrager Rally

Dobre vyzerajúce a pohodlné tretry, no hlboko zasadené kufre môžu komplikovať nastavenie.
Hodnotenie: 3.5/5
149,99
Biker

Plusy: Široký rozsah nastavenia, flexibilita a dostatok citu v nohe, suchý zips pre väčšiu istotu

Mínusy: Hlboké drážky na kufre znamenajú, že s niektorými pedálmi potrebujete podložky, nie práve najrýchlejšie schnúce topánky.

Tieto drahšie, ale dobre vyzerajúce tretry ponúkajú obrovský rozsah polôh kufrov. Drážky siahajú až doprostred podrážky (tak ako na našich obrúbených Specialized 2FO Clip). Hlboko zasadené drážky však znamenajú problémy pri zapínacích pedáloch s platformou.

Zvolili sme systém Crankbrothers a kufre nemohli dočiahnuť do zapínacích mechanizmov pedálov Mallet DH ani s jednou plastovou podložkou. Druhá to už vyriešila, tak na ne pri nákupoch nezabudnite.

Tretra aj napriek skejtovo inšpirovanému vzhľadu nie je priveľmi teplá a ochráni pred špliechancami a ľahkým dažďom. Zostáva príjemná a poddajná, aj keď naplno zatiahnete šnúrky a suchý zips. Päta sa v nich zdvíha tak minimálne, že to nevadí.

Vystuženie okolo členka pridáva na pohodlí, no pridáva aj na čase, ktorý tretry strávia pri radiátore. Sú dosť mäkké, aby ste nohami mohli stále komunikovať s pedálom a bicyklom, no dostatočne tuhé, aby nohy udržali v pohodlí aj pri ostrých a rozbitých zjazdoch.

www.trekbikes.com

Prečítajte si tiež

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu