Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Novinky

Fabio Jakobsen si prvýkrát sadol na bicykel tri mesiace po hroznom páde na pretekoch Okolo Poľska

24-ročný Holanďan už začína pomaly trénovať.
Martin Sarvaš

Cyklista tímu Deceuninck-QuickStep Fabio Jakobsen sa konečne previezol na bicykli po tom, ako začiatkom augusta utrpel vážne zranenia pri páde v závere prvej etapy pretekov Okolo Poľska.

Jakobsen utrpel pri páde vážne poranenia hlavy, mal rozdrvenú sánku, nezostali mu zuby, mal poškodené horné dýchacie cesty a stratil veľa krvi.

24-ročný Holanďan si sadol na bicykel prvýkrát po troch mesiacoch od pádu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Fabio Jakobsen (@fabiojakobsen)

„Bola to poriadna cesta. Týmto príspevkom by som sa chcel poďakovať všetkým doktorom a odborníkom, ktorý mi pomohli. To isté platí pre tím Deceuninck-QuickStep a všetkých  sponzorov, ktorý ma podporujú v rehabilitácii,“ napísal Jakobsen na svojom instagrame.

„Už teraz sa teším na ďalšiu operáciu v januári. Dovtedy už začnem pomaly opäť trénovať.“

Pozrite si tiež

Fabio Jakobsen  narazil vo vysokej rýchlosti okolo 80 km/h do bočných zábran po tom, ako ho vytlačil Dylan Groenewegen. Následne spadli aj ďalší pretekári Marc Sarreau (Groupama-FDJ), Jasper Philipsen (UAE Team Emirates), Damien Touze (Cofidis) a Eduard Prades (Movistar).

Groenewegen svoje správanie už viackrát oľutoval a Jakobsenovi sa ospravedlnil. Od rozhodcov UCI dostal 9-mesačný trest zákazu pretekania, ktorý sa končí v máji 2021.

Upozorňujeme, že video z pádu je nie je vhodné pre slabšie povahy:

Pozrite si tiež

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu