Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
MTB/XC/Trail

Test: Helma Fox Speedframe Pro

Hodnotenie: 4/5
166
Biker

Najnovší prírastok medzi trailové helmy od Foxu je zároveň ich top modelom. My sme testovali verziu Pro, ktorá stojí ešte o 63 € viac ako tá štandardná.

Za peniaze navyše dostanete dvojitú hustotu výplne EPS Varizorb, ktorá dokáže energiu nárazu rozložiť na väčšiu plochu, o niečo lepšie polstrovanie a magnetickú pracku pod bradou. Oba modely však majú štandardne bezpečnostnú vrstvu MIPS. Retenčná kolíska sa dá vertikálne nastaviť až v piatich stupňoch a helmu uťahuje pekne odstupňované koliesko Boa.

Vďaka tomu sa dá pohodlne utiahnuť na väčšine hláv. Antibakteriálne vypchávky XT2 sú pohodlné, no tie na TLD A1 ešte o niečo viac. Niektorí testeri sa sťažovali na celkom úzky vnútorný tvar.

Napriek tomu však nikto z nás necítil žiadne výrazné tlakové body. Na hlave ani nepôsobí veľmi ťažko.Veľmi dobré je aj odvetrávanie helmy. Prispievajú k nemu aj nasávacie otvory na čele, ktoré citeľne rozvádzajú vzduch po povrchu hlavy.

Magnetická pracka FidLoc funguje perfektne, no niektorí z nás sa sťažovali na to, že sedí príliš vzadu a tlačí do krku. S klasickými okuliarmi si nezavadzia, no väčšie zjazdové okuliare tlačia helmu nahor. Dajú sa však odložiť pod výškovo nastaviteľný šilt.

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 18:25 Tom Pidcock sa stal najmladším víťazom majstrovstiev Európy v cross-country XCO.

Len 23-ročný Brit si pripísal ďalší úspech k nedávnemu víťazstvu etapy na Tour de France, titulu majstra sveta v cyklokrose, olympijského šampióna v cross country či piatim víťazstvám pretekov Svetového pohára v XCO, z čoho dva vyhral tento rok. Na druhom mieste skonči Dán Sebastian Arstensen, tretí bol Švajčiar Filippo Colombo.

Včera 17:55 Jasper Philipsen suverénne vyhral šprint v 4. etape Okolo Dánska.

24-ročný jazdec tímu Alpecin-Deceuninck si pripísal svoje siedme víťazstvo v sezóne a dostal sa aj do vedenia bodovacej súťaže. Na druhom mieste skončil Sasha Weemaes, tretí bol Ethan Vernon. Víťaz prvej aj tretej etapy a veľký favorit z tímu Jumbo-Visma Olav Kooij šprint vypustil a skončil dvanásty.

Včera 17:39 Albanese vyhral záverečnú etapu Tour du Limousin, celkové hodnotenie si udržal Aranburu.

Alex Aranburu zvíťazil v 4-dňovom francúzskom etapáku s náskokom 10 sekúnd pred Diegom Ulissim a 18 sekúnd pred Gregom van Avermaetom. 26-ročný jazdec tímu Movistar skončil v poslednej etape tesne na druhom mieste za Vincenzom Albanesem, ktorý zariskoval a zaútočil 1,5 km pred cieľom.

Včera 16:43 Richard Carapaz podpísal zmluvu s EF Education, Van Baarle a Kelderman idú do Jumbo-Visma.

Tím EF Education-EasyPost potvrdil podpísanie trojročného kontraktu s Richardom Carapazom, ktorý odchádza z Ineos Grenadiers. Z Ineosu odchádza aj víťaz Paríž-Roubaix Holanďan Dylan van Baarle, ktorý podpísal trojročnú zmluvu s tímom Jumbo-Visma, kde sa k nemu pripojí aj jeho krajan Wilco Kelderman, ktorý končí v Bore.

Včera 16:28 Britský cyklista Dan Bigham prekonal svetový rekord v hodinovke rýchlosťou 55,548 km/h.

30-ročný cyklista prešiel na dráhe za 60 minút takmer o pol kilometra viac ako predošlý držiteľ rekordu Victor Campenaerts.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu