Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
MTB/XC/Trail

Test: Helma Fox Speedframe Pro

Hodnotenie: 4/5
166
Biker
Test: Helma Fox Speedframe Pro

Najnovší prírastok medzi trailové helmy od Foxu je zároveň ich top modelom. My sme testovali verziu Pro, ktorá stojí ešte o 63 € viac ako tá štandardná.

Za peniaze navyše dostanete dvojitú hustotu výplne EPS Varizorb, ktorá dokáže energiu nárazu rozložiť na väčšiu plochu, o niečo lepšie polstrovanie a magnetickú pracku pod bradou. Oba modely však majú štandardne bezpečnostnú vrstvu MIPS. Retenčná kolíska sa dá vertikálne nastaviť až v piatich stupňoch a helmu uťahuje pekne odstupňované koliesko Boa.

Vďaka tomu sa dá pohodlne utiahnuť na väčšine hláv. Antibakteriálne vypchávky XT2 sú pohodlné, no tie na TLD A1 ešte o niečo viac. Niektorí testeri sa sťažovali na celkom úzky vnútorný tvar.

Napriek tomu však nikto z nás necítil žiadne výrazné tlakové body. Na hlave ani nepôsobí veľmi ťažko.Veľmi dobré je aj odvetrávanie helmy. Prispievajú k nemu aj nasávacie otvory na čele, ktoré citeľne rozvádzajú vzduch po povrchu hlavy.

Magnetická pracka FidLoc funguje perfektne, no niektorí z nás sa sťažovali na to, že sedí príliš vzadu a tlačí do krku. S klasickými okuliarmi si nezavadzia, no väčšie zjazdové okuliare tlačia helmu nahor. Dajú sa však odložiť pod výškovo nastaviteľný šilt.

Vaše komentáre

Aktuality

15:28 Tim Merlier vyhral aj druhú šprintérsku etapu na pretekoch UAE Tour.

V hromadnom šprinte v Dubaji skončil na druhom mieste rovnako ako v prvej etape Arvid de Kleijn a tretí finišoval Olav Kooij.

12:52 Tobias Foss použil gigantický 68-zubový prevodník na časovke UAE Tour.

26-ročný Nór a majster sveta v časovke z roku 2022 si zvolil na časovku v Spojených arabských emirátoch skutočne obrovský prevodník, no nakoniec zaostal o 14 sekúnd za víťazom Brandonom McNultym. Fossov 68-zubový prevodník je najväčší, aký bol dodnes na pretekoch použitý.

12:24 Peter Sagan sa chystá na viacero cestných pretekov v Slovinsku.

Aj keď Sagan ukončil kariéru v profesionálnom pelotóne, vrámci prípravy na MTB preteky absolvuje v marci sériu cestných pretekov.

12:08 Video: Mathieu van der Poel využíva na tréningu trik Petra Sagana.

V roku 2017 spravil Peter Sagan asi najlepšiu reklamu na Haribo cukríky po víťazstve klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne a odvtedy sa stali veľmi populárnymi vo svete cyklistiky.

11:05 Na bicykloch Van Rysel vyhrali pretekári už štyrikrát, Decathlon sa teší z úspešného štartu sezóny 2024.

Pri vývoji Van Rysel kúpil a otestoval 18 bicyklov World Tour. Medzi ciele patrilo dosiahnuť hmotnosť na limite UCI a zároveň byť medzi piatimi najrýchlejšími bicyklami v pelotóne.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu