Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
MTB/XC/Trail

Test: Helma Fox Speedframe Pro

Hodnotenie: 4/5
166
Biker

Najnovší prírastok medzi trailové helmy od Foxu je zároveň ich top modelom. My sme testovali verziu Pro, ktorá stojí ešte o 63 € viac ako tá štandardná.

Za peniaze navyše dostanete dvojitú hustotu výplne EPS Varizorb, ktorá dokáže energiu nárazu rozložiť na väčšiu plochu, o niečo lepšie polstrovanie a magnetickú pracku pod bradou. Oba modely však majú štandardne bezpečnostnú vrstvu MIPS. Retenčná kolíska sa dá vertikálne nastaviť až v piatich stupňoch a helmu uťahuje pekne odstupňované koliesko Boa.

Vďaka tomu sa dá pohodlne utiahnuť na väčšine hláv. Antibakteriálne vypchávky XT2 sú pohodlné, no tie na TLD A1 ešte o niečo viac. Niektorí testeri sa sťažovali na celkom úzky vnútorný tvar.

Napriek tomu však nikto z nás necítil žiadne výrazné tlakové body. Na hlave ani nepôsobí veľmi ťažko.Veľmi dobré je aj odvetrávanie helmy. Prispievajú k nemu aj nasávacie otvory na čele, ktoré citeľne rozvádzajú vzduch po povrchu hlavy.

Magnetická pracka FidLoc funguje perfektne, no niektorí z nás sa sťažovali na to, že sedí príliš vzadu a tlačí do krku. S klasickými okuliarmi si nezavadzia, no väčšie zjazdové okuliare tlačia helmu nahor. Dajú sa však odložiť pod výškovo nastaviteľný šilt.

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu