Biker.sk

FUSAKLE ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Tlačové správy

Virtuálneho DHL Sereďmaratónu sa zúčastnilo takmer 200 ľudí (výsledky)

Biker

V článku sa dočítate:

  • Koľko ľudí sa zapojilo do Virtual ride?
  • Kto vyhral TOP 3 a kto vyhral v tombole?
  • Bude Virtual ride aj o rok?

Začiatkom marca sa dostali organizátori pred neľahkú (svetovú) prekážku, ktorá zastavila nielen všetky športové podujatia, ale doslova aj život vo svete. Pandémia COVID-19 dala na výber organizátorom DHL Sereďmaratónu 2 možnosti:

  1. zrušenie pretekov,
  2. alebo nájdenie nového termínu, či ponúknutie inej alternatívy.

Keďže tím organizátorov tvoria mladí ľudia plní elánu, vybrali sa druhou cestou. Náročnejšou. Jesenné víkendové termíny už boli obsadené stálymi podujatiami a organizátori nechceli vykrádať cyklistov iným organizátorom. Taktiež nebol v pláne robiť virtuálny závod spred TV, či počítačov, ako to v tom čase začínalo. Proti chorobám je najlepší liek čerstvý vzduch, príroda a športová aktivita. Pretekov bolo veľmi málo a preto našli dieru na trhu VIRTUAL RIDE – pretekanie počas pandémie fyzicky na skutočnom asfalte, byť za to odmenený balíčkom vecných cien a možnosťou vyhrať niečo pekné v tombole.

Partneri podujatia

Druhou neľahkou úlohou bolo predstaviť myšlienku spoločnostiam, ktorým sa musí myšlienka páčiť, aby vás v tom podporili. V tomto prípade mali trochu šťastie, keďže partneri poznajú prácu organizátorov a tiež radi podporia inovatívne nápady. Dokonca sa pridali aj noví partneri. Veríme, že táto spolupráca bude pokračovať aj na klasickom DHL Sereďmaratóne o rok.

„Odhadnúť počet cyklistov je veľmi ťažké, keď robíte niečo prvý krát. Dôležitým kritériom je motivácia a odmena.“
Počet účastníkov

Odhadnúť počet cyklistov je veľmi ťažké, keď robíte niečo prvý krát. Dôležitým kritériom je motivácia a odmena. Tieto dve kritériá zrejme zaúradovali, keďže plánovaný počet účastníkov 100 sa takmer zdvojnásobil. Počet registrácii sa zastavil na čísle 195 z čoho mali organizátori obrovskú radosť. Je super, keď dáte do niečoho maximum a vidíte, že sa prognózy napĺňajú, dokonca výrazne prekračujú očakávania.

Balíčky

Každý, kto sa zaregistroval a uhradil štartovné (min 10€) dostal za odmenu balíček priamo domov. Zo štartovného sa použila časť financií na pokrytie nákladov, ktoré už vznikli s plánovaným pretekmi a časť na ceny v tombole a štartovací balíček. Pokiaľ niekomu balíček stále neprišiel, dajte nám vedieť.

Najrýchlejší boli…

Vyhodnotenie sa oficiálne nerobilo, keďže sa jazdilo celý mesiac a cyklisti mali rôzne podmienky. Každý účastník poslal údaje o svojom výjazde, prípadne mohol doložiť aj fotografiu.

Jazdilo sa na 2 okruhoch. Najrýchlejšími boli:

Piešťanský okruh 42km

ženy:

1/ANTLOVÁ Eva

2/BEŇAČKOVÁ Janka

3/SAMEKOVÁ Simona

muži:

1/ANDEL Matúš

2/ŠOPOŇ Vladimír

3/KUČERKA Martin

Sereďský okruh 67km

ženy:

1/ALAINE Eva

muži:

1/PEKARÍK Filip

2/VRBJÁR Martin

3/ANDEL Matúš

Komplenté výsledky je možné pozrieť cez tento link.

Ceny v tombole + výherné čísla

Do tomboly sa celkovo nazbieralo až 35 cien. Boli medzi nimi rotopéd od Prokiho, bikefitting a poukážky na nákup v MTBIKER shope, palivové karty na pohonné hmoty od Olivy, paplóny, či vankúše od Vabalu, cyklistické doplnky a výbava od Dolomity bike a Cyklocentrum plus, sladkosti od Sedity, darčekové koše plné výrobkov od Mecomu, pitný režim podľa vlastného výberu od Lucky, šampanské a poháre od Huberta a zopár ďalších cien od organizátora.

Hlavná cena čakala na šťastlivca, ktorý si užije 3 dni v luxusnom 4* hoteli v Piešťanoch Hotel Park Avenue, kde si okrem chutných raňajok a 3chodovej večere môže dopriať aj relax v podobe wellnessu, či kvalitného vínka.

Vyhrali ste?

Pokiaľ neviete, či ste vyhrali, pozrite si video zo žrebovania. Rovnako si môžete skontrolovať svoje číslo – ktoré ste dostali pri registrácii aj v maily – pri cenách nižšie. Druhá alternatíva je však menej napínavá.

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu