Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Svetlá

Svetlo BBB Sniper

Na trhu nájdete dva typy výkonných svetiel na bike – tie so zabudovanou batériou a tie, ktoré ju pomocou dlhého kábla umiestňujú niekde na rám, prípadne do ruksaku. Oba spôsoby napájania majú svoje výhody a nevýhody – zabudovaná batéria obvykle znamená nižšiu hmotnosť, no zároveň aj výdrž, externá batéria sa zase občas zle upína na rám a káblik z nej často zavadzia. My osobne preferujeme svetlá s integrovanou batériou a takým je aj táto 1 200-lúmenová krabička od BBB.
Hodnotenie: 3.5/5
119
Biker

Sniper síce nie je najvýkonnejšie svetlo v ponuke, no v pomere hmotnosti k svietivosti rozhodne dominuje. Robustné hliníkové telo v sebe ukrýva dve LED-ky CREE a je utesnené pred prachom a vodou, takže by malo bez ujmy prečkať aj silnejšiu prietrž mračien. Podsvietené tlačidlo navrchu slúži na zapnutie a voľbu jedného zo štyroch rôzne silných režimov svietenia, no na výber je aj diaľkové ovládanie so suchým zipsom, ktorý je dostatočne dlhý na to, aby obopol aj hrubé gripy a premiestnil tak ovládanie svetla na dosah palca.

2 600 mAh batéria dokáže pri plnom výkone svietiť v závislosti od podmienok približne 90 minút. Píšeme v závislosti, pretože v teplejšom počasí a pri častejších zastávkach je veľká pravdepodobnosť, že sa svetlo prehreje a automaticky stlmí svoj výkon, až kým dostatočne nevychladne. Na robustnom tele nenájdete žiadne rebrovanie na odvádzanie tepla, a preto sa chladenie spolieha výsostne na prúdenie vzduchu. Svetlo je však také jasné, že rýchla jazda by nemala byť žiadny problém, a v skutočnosti nebude problém ani pri najslabšom, no stále dostatočne jasnom režime. Svetlo hádže pred seba široký kužeľ s jasnejším stredom bez akýchkoľvek tmavých miest, ktoré by skresľovali terén. Výrazné je aj odseknutie kužeľa navrchu aby neoslepoval ostatných jazdcov.

Objímka s nastaviteľným priemerom ako na oversize tak na tenších rajdách drží svetlo na mieste veľmi pevne, no jej montovanie a nastavovanie sa nezaobišlo bez pár nadávok. Svetlo sa na nej dá nastaviť aj v horizontálnom uhle, aby na dozadu zahnutých rajdách svietilo vždy dopredu. Jednotlivé stupne by však boli využiteľnejšie na precízne nastavenie, keby boli jemnejšie odstupňované. Výhodou je tiež dokúpiteľný úchyt na helmu. Svetlo vážiace 210 g nebude na hlave úplne bez povšimnutia, no táto možnosť výrazne zvyšuje jeho využiteľnosť.

Výkonné a veľmi odolne skonštruované svetlo s trochu nedotiahnutým úchytom.

sk.bbbcycling.com

Súťaž!

Chcete vyhrať vecnú cenu? Čítajte a klikajte na Facebook SK-Profi Bike a dozviete sa viac!

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu