Biker.sk

FUSAKLE ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Oblečenie

Test: Letný outfit od Endura

Otestovali sme kraťasy Endura Singletrack Lite, rukavice Endura Hummvee Lite Icon LTD a pánsky aj dámsky dres Endura Singletrack Dots T LTD.
Biker

Ľahké, priedušné a pružné oblečenie je to, čo v horúcom lete na trailoch ocení každý biker.

Kraťasy Endura Singletrack Lite

  • Cena: 79,99 €
  • Hodnotenie: 5/5*

MTB kraťasy Singletrack s označením Lite príjemne prekvapili, a to najmä tým, že bočné vetracie otvory na zips boli nahradené perforovaním po celej dĺžke stehien, čím sa znížila ich hmotnosť. Vďaka otvorom sú kraťasy tiež menej citeľné na tele.

Prepracovaný systém vreciek nesklamal ani na tomto modeli, dve klasické predné vrecká na zips sú doplnené o jedno menšie zadné, čím vznikol priestor na nevyhnutné osobné drobnosti (peniaze, preukaz, kľúč od bytu a mobil) aj na výjazd bez batohu. Dĺžka kraťasov bude vždy závislá od výšky postavy a tento model poteší najmä vyšších chlapov.

Tým totiž prekryje aj kolená, čím sa pri nosení chráničov výrazne zvyšuje pohodlie, pretože lem šortiek pekne prekryje vrch chráničov a poteší aj z estetického hľadiska.

Oceňujeme najmä silikónovú potlač na vnútornej strane pása, vďaka ktorej šortky lepšie držia aj pri pohybe. Na vás už zostáva len rozhodnutie o výbere farby. Kraťasy sme testovali na dvojmetrovej postave, no robia sa aj v kratšom vyhotovení Short fit pre nižších bikerov.

Rukavice Endura Hummvee Lite Icon LTD

  • Cena: 24,99 €
  • Hodnotenie: 3,5/5*

Každý biker raz príde na to, že menej je niekedy viac a pri rukaviciach to platí dvojnásobne. Najobľúbenejší model rukavíc Dannyho MacAskilla nesklamal ani nás a okrem príjemnej ceny je príjemný aj na nosenie.

Jemný elastický materiál na vrchnej strane zaručuje perfektné prispôsobenie pri úchope a froté po celej dĺžke palca zas výdatné potítko na celodenný tréning.

Vďaka potlači na dlani a prstoch sa rukoväti ani brzdové páky nešmýkali, no keď chcete ovládať smartfón, radšej si ich zložte. Po prvom natiahnutí na ne nezanevrite, pretože im trochu trvá, kým sa prispôsobia ruke, a to najmä v oblasti ukazováku.

Dres Endura Singletrack Dots T LTD

  • Cena: 44,99 €
  • Hodnotenie: Pánsky 5/5*/Dámsky 4/5*

Dresy od Endury patria v redakcii už dlhé roky medzi najobľúbenejšie a ani tento nie je výnimkou. Pri dresoch, ktoré na sebe nemajú žiadne vrecká ani zipsy, je hlavným kritériom to, aby sa jednoducho dobre nosili, a presne to je prípad Singletracku Dots.

Padavá látka veľmi dobre odvádza vlhkosť a ak vo vysokej záťaži najmä na chrbte nejakú nasaje, veľmi rýchlo sa vysuší. Počas jazdy sedí dobre, netrepoce sa v zjazdoch a komfortný je aj golier, ktorý na krku netlačí.

Pri dresoch väčšinou platí, že v istej cenovej hladine získate buď dobrý strih, príťažlivý dizajn, alebo kvalitný materiál, no tento dres má všetky spomínané prednosti.

Vzhľadom na to, že sme testovali pánske aj dámske vyhotovenie týchto modelov, stojí za zmienku, že to dámske nás potešilo rovnako svojím strihom aj najmä funkčnosťou materiálov.

Jedinou výhradu máme proti príliš krátkemu rukávu dresu, preto model dresu MT500 s dlhým rukávom hodnotíme ako pohodlnejší. Bikerky, ktoré sa počas jazdy rady opaľujú, však tento prvok ocenia.

Viac informácií na webe www.endurasport.com

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu