Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Opravy a údržba

Návod: Ako nainštalovať vložky do vidlice Fox 34 Float

Objemové vložky (tokeny) sa používajú na zredukovanie objemu vzduchovej komory vidlice a podobné sa dajú kúpiť aj do tlmiča.
Biker

Čím menší je objem vzduchu, tým viac vidlica ku koncu zdvihu tvrdne (progresívny chod). Vložky pritom neovplyvňujú citlivosť na začiatku zdvihu.

Ako nainštalovať vložky do vidlice Fox 34 Float?

1. Umyte bike, najmä okolie korunky vidlice. Upevnite ho do montážneho stojanu. Odskrutkujte krytku ventilu z ľavej nohy vidlice. Na ventil pripojte tlmičovú pumpu, odmerajte tlak vo vidlici a poznačte si ho.

2. Odpojte pumpu a vypustite z vidlice všetok vzduch – napríklad guľatým koncom malého inbusu.

3. Pomocou 27 mm nástrčného kľúča odskrutkujte maticu zvrchu ľavej nohy. Pri povoľovaní ho veľmi pevne tlačte nadol, aby ste nestrhli chúlostivé hrany matice. Ak už vo vidlici nejaké vložky máte, budú pripevnené zospodu matice.

4. Ak chcete progresívnejší chod (odolnejší proti dorazom), pridajte jednu alebo viac vložiek, zapadajú jedna do druhej. Neprekročte však maximálny počet v závislosti od zdvihu – odporúčania nájdete na www.ridefox.com.

5. Ak chcete lineárnejší chod (aby vidlica chodila väčšiu časť zdvihu), odoberte jednu alebo viacero vložiek. Sú nasunuté jedna do druhej, potlačte ich preto do strany. Vybrané vložky si odložte, možno ich ešte budete potrebovať.

6. Naskrutkujte späť vrchnú maticu, až kým vám dôjdu sily v prstoch. Dávajte pozor, aby ste nestrhli závit. Pomocou momentového kľúča ju dotiahnite na 24,8 Nm. Nástrčku opäť z celej sily tlačte nadol na maticu.

7. Pripojte tlmičovú pumpu a vidlicu nafúkajte na rovnaký tlak ako pred rozoberaním. Bike vyberte zo stojana a párkrát postláčajte vidlicu, aby sa vyrovnali tlaky medzi pozitívnou a negatívnou komorou. Znovu skontrolujte tlak.

www.slovkolex.sk

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 19:06 Fotogaléria: Najlepšie momenty 2. etapy Tour de France 2022.

Druhú etapu poznačilo viacero pádov, no všetci pretekári napokon prišili do cieľa. Pozrite si výber najlepších fotografií.

Včera 17:35 Peter Sagan skončil šiesty v 2. etape Tour de France, v záverečnom šprinte bol najrýchlejší Jakobsen.

Na druhom mieste skončil Wout van Aert, ktorý sa tak oblečie do žltého dresu lídra celkového hodnotenia.

01.07.2022 Fotogaléria: Najlepšie momenty 1. etapy Tour de France 2022.

Otváracia časovka v daždi pretekárov poriadne potrápila a nečakaným víťazom sa stal 31-ročný Belgičan Yves Lampaert, ktorý porazil druhého Wouta van Aerta a tretieho Tadeja Pogačara. Pozrite si najlepšie zábery z prvej etapy Tour 2022.

01.07.2022 Lampaert porazil Van Aerta aj Gannu, vyhral úvodnú časovku Tour de France 2022 a oblečie sa do žltého dresu.

Belgičan tak porazil najväčších favoritov – Wouta van Aerta (Jumbo-Visma), ktorý skončil na druhom mieste aj Filippa Gannu (Ineos Grenadiers), ktorý skončil štvrtý za Tadejom Pogačarom (UAE Emirates).

01.07.2022 Toto je S-Works Tarmac SL7 Petra Sagana na Tour de France 2022 (detaily, foto, špecifikácia).

Aj keď jeho tím TotalEnergies bude pretekať na červeno-čiernych bicykloch, Sagan má počas celej sezóny bledomodrý špeciál s červenými doplnkami a stále nemá najnovšie Dura-Ace.

Zavrieť reklamu