Biker.sk

FUNKČNÁ ČELENKA GARMIN K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Opravy a údržba

Návod: Ako nainštalovať vložky do vidlice Fox 34 Float

Objemové vložky (tokeny) sa používajú na zredukovanie objemu vzduchovej komory vidlice a podobné sa dajú kúpiť aj do tlmiča.
Biker

Čím menší je objem vzduchu, tým viac vidlica ku koncu zdvihu tvrdne (progresívny chod). Vložky pritom neovplyvňujú citlivosť na začiatku zdvihu.

Ako nainštalovať vložky do vidlice Fox 34 Float?

1. Umyte bike, najmä okolie korunky vidlice. Upevnite ho do montážneho stojanu. Odskrutkujte krytku ventilu z ľavej nohy vidlice. Na ventil pripojte tlmičovú pumpu, odmerajte tlak vo vidlici a poznačte si ho.

2. Odpojte pumpu a vypustite z vidlice všetok vzduch – napríklad guľatým koncom malého inbusu.

3. Pomocou 27 mm nástrčného kľúča odskrutkujte maticu zvrchu ľavej nohy. Pri povoľovaní ho veľmi pevne tlačte nadol, aby ste nestrhli chúlostivé hrany matice. Ak už vo vidlici nejaké vložky máte, budú pripevnené zospodu matice.

4. Ak chcete progresívnejší chod (odolnejší proti dorazom), pridajte jednu alebo viac vložiek, zapadajú jedna do druhej. Neprekročte však maximálny počet v závislosti od zdvihu – odporúčania nájdete na www.ridefox.com.

5. Ak chcete lineárnejší chod (aby vidlica chodila väčšiu časť zdvihu), odoberte jednu alebo viacero vložiek. Sú nasunuté jedna do druhej, potlačte ich preto do strany. Vybrané vložky si odložte, možno ich ešte budete potrebovať.

6. Naskrutkujte späť vrchnú maticu, až kým vám dôjdu sily v prstoch. Dávajte pozor, aby ste nestrhli závit. Pomocou momentového kľúča ju dotiahnite na 24,8 Nm. Nástrčku opäť z celej sily tlačte nadol na maticu.

7. Pripojte tlmičovú pumpu a vidlicu nafúkajte na rovnaký tlak ako pred rozoberaním. Bike vyberte zo stojana a párkrát postláčajte vidlicu, aby sa vyrovnali tlaky medzi pozitívnou a negatívnou komorou. Znovu skontrolujte tlak.

www.slovkolex.sk

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu