Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Tašky

Test: Taška na bicykel CTM Tank

Hodnotenie: 4/5
26
Biker

Taška na hornú rámovú trubku možno vyzerá turisticky, no v skutočnosti nie je veľa dôvodov, prečo by ste ju nemohli mať prakticky na akomkoľvek biku. Pri jazde sme o ňu jednoducho nezavadili a na mieste drží dostatočne pevne vďaka širokým pogumovaným popruhom.

Myslite však na to, že na jej namontovanie budete potrebovať dostatok podložiek pod predstavcom, kde sa upína jeden z popruhov. Konštrukcia je vystužená aby držala tvar aj bez nákladu a nepremokavú látku dopĺňajú vodoodolné zipsy s veľkými ťaháčikmi, ktoré však počas jazdy v teréne lietajú a sú trochu otravné.

Bez problémov sa dá otvoriť a zatvoriť aj jednou rukou za jazdy, a okrem vonkajších vreciek je tu veľké vnútorné rozdeliteľné na dve časti v akomkoľvek pomere vďaka vnútornej priehradke na suchý zips. Vnútri je dokonca aj malá karabína na kľúče. Vojde sa sem náhradná duša, multikľúč, pumpa aj montpáky s miestom nazvyš.

Black on black dizajn je decentný, a jediné čo svieti (doslova) sú dve malé reflexné logá CTM. Sieťovinové vrecko na vrchu tašky je však podľa nás premrhanou príležitosťou – je o trošku užšie, než by bolo potrebné na smartfón, a ani displej cez neho takmer neuvidíte.

Práve toto miesto by inak bolo ideálne na vloženie telefónu s navigáciou. Takto riešená taška je v ponuke tiež, no tá je zároveň podstatne širšia ako horná rámová trubka, a o tú už v pri jazde v teréne zavadiť kolenami môžete.

Viac informácií na webe www.ctm.sk

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu