Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Bundy

Test: Nepremokavá Bunda Fox Flexair Pro 3 L Water

Biker

Verdikt: Drahá, no super funkčná bunda s dobrou priedušnosťou. Ideálna na dni s ľahšími prehánkami.

Plusy: Atletický strih zabraňuje plieskaniu látky vo vetre, premyslené detaily pridávajú celkovému výkonu

Mínusy: Vodoodolnosť je priemerná, slabý pomer ceny a výkonu.

Fox do svojej najdrahšej vodoodolnej bundy dokázal vtlačiť samé šikovné detaily. Trojvrstvový materiál s DWR chemickou ochranou proti premoknutiu bol dostatočný počas nášho nosenia, no oficiálna hodnota vodného stĺpca 10 000 mm je relatívne nízka.

Oveľa očarenejší sme boli z toho, ako bunda dýcha, vďaka tomuto sa dá naozaj pohodlne nosiť počas celej jazdy aj cestou navrch. Strih je dosť štíhly a materiál sa zbytočne nekrčí a v rýchlosti neplieska. Rukávy sú dlhé a ich široké lemy sa dobre prekrývajú s rukavicami, aby sa dovnútra nedostala zima.

V silnejšom lejaku sa však lemy premočia, čo je nepríjemný pocit, najmä pri opätovnom obliekaní bundy. Vačky sú dobre umiestnené, priestranné a bunda má zazipsované otvory pre dočiahnutie vačkov na vnútorných vrstvách oblečenia Fox.

Je možné pripevniť nastaviteľnú kapucňu a nosiť ju cez helmu. Napriek svojej štedrej veľkosti zasahuje do zorného poľa iba minimálne.

Laserom vypálené ventilačné diery zabraňujú, aby vám ju vietor nafukoval a strhával z hlavy. Elastické popruhy doťahujú kapucňu a bundu okolo bokov a nájdete tu dvojité nepremokavé zipsy a reflexné prvky.

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu