Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Bundy

Test: Nepremokavá Bunda Fox Flexair Pro 3 L Water

Biker
Test: Nepremokavá Bunda Fox Flexair Pro 3 L Water

Verdikt: Drahá, no super funkčná bunda s dobrou priedušnosťou. Ideálna na dni s ľahšími prehánkami.

Plusy: Atletický strih zabraňuje plieskaniu látky vo vetre, premyslené detaily pridávajú celkovému výkonu

Mínusy: Vodoodolnosť je priemerná, slabý pomer ceny a výkonu.

Fox do svojej najdrahšej vodoodolnej bundy dokázal vtlačiť samé šikovné detaily. Trojvrstvový materiál s DWR chemickou ochranou proti premoknutiu bol dostatočný počas nášho nosenia, no oficiálna hodnota vodného stĺpca 10 000 mm je relatívne nízka.

Oveľa očarenejší sme boli z toho, ako bunda dýcha, vďaka tomuto sa dá naozaj pohodlne nosiť počas celej jazdy aj cestou navrch. Strih je dosť štíhly a materiál sa zbytočne nekrčí a v rýchlosti neplieska. Rukávy sú dlhé a ich široké lemy sa dobre prekrývajú s rukavicami, aby sa dovnútra nedostala zima.

V silnejšom lejaku sa však lemy premočia, čo je nepríjemný pocit, najmä pri opätovnom obliekaní bundy. Vačky sú dobre umiestnené, priestranné a bunda má zazipsované otvory pre dočiahnutie vačkov na vnútorných vrstvách oblečenia Fox.

Je možné pripevniť nastaviteľnú kapucňu a nosiť ju cez helmu. Napriek svojej štedrej veľkosti zasahuje do zorného poľa iba minimálne.

Laserom vypálené ventilačné diery zabraňujú, aby vám ju vietor nafukoval a strhával z hlavy. Elastické popruhy doťahujú kapucňu a bundu okolo bokov a nájdete tu dvojité nepremokavé zipsy a reflexné prvky.

Vaše komentáre

Aktuality

15:28 Tim Merlier vyhral aj druhú šprintérsku etapu na pretekoch UAE Tour.

V hromadnom šprinte v Dubaji skončil na druhom mieste rovnako ako v prvej etape Arvid de Kleijn a tretí finišoval Olav Kooij.

12:52 Tobias Foss použil gigantický 68-zubový prevodník na časovke UAE Tour.

26-ročný Nór a majster sveta v časovke z roku 2022 si zvolil na časovku v Spojených arabských emirátoch skutočne obrovský prevodník, no nakoniec zaostal o 14 sekúnd za víťazom Brandonom McNultym. Fossov 68-zubový prevodník je najväčší, aký bol dodnes na pretekoch použitý.

12:24 Peter Sagan sa chystá na viacero cestných pretekov v Slovinsku.

Aj keď Sagan ukončil kariéru v profesionálnom pelotóne, vrámci prípravy na MTB preteky absolvuje v marci sériu cestných pretekov.

12:08 Video: Mathieu van der Poel využíva na tréningu trik Petra Sagana.

V roku 2017 spravil Peter Sagan asi najlepšiu reklamu na Haribo cukríky po víťazstve klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne a odvtedy sa stali veľmi populárnymi vo svete cyklistiky.

11:05 Na bicykloch Van Rysel vyhrali pretekári už štyrikrát, Decathlon sa teší z úspešného štartu sezóny 2024.

Pri vývoji Van Rysel kúpil a otestoval 18 bicyklov World Tour. Medzi ciele patrilo dosiahnuť hmotnosť na limite UCI a zároveň byť medzi piatimi najrýchlejšími bicyklami v pelotóne.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu