Biker.sk

MULTIVITAMÍNY ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
MTB/XC/Trail

Test: Helma BBB Dune

Hodnotenie: 4/5
80
Biker

MIPS bol kedysi doménou tých najdrahších heliem, no novinka od BBB dokazuje, že pomaly, ale isto sa stáva štandardom bez ohľadu na cenu.

BBB Dune má jasne trailový tvar a v zadnej časti je spustená pekne nízko. Tvarom sa hodí skôr na okrúhlejšie hlavy, no rozhodne si ju, tak ako ktorúkoľvek inú, pred kúpou vyskúšajte. Vypchávky vnútri sú minimalistické a ľahko odnímateľné, aby sa dali oprať, a retenčný systém sa dá ľahko jemne povoliť či utiahnuť aj jednou rukou za jazdy.

Šilt je veľmi jednoducho odnímateľný, čo pravdepodobne až tak nevyužijete, no práve táto jeho vlastnosť môže prísť do hry v prípade pádu, keď jednoducho odletí z helmy bez toho, aby sa zlomil.

Cena tejto helmy je výborná, zvlášť vzhľadom na technológiu MIPS, a v rukách rozhodne nepôsobí lacno. Napriek tomu tu však nájdete zopár detailov, ktoré pomohli cenu skresať nižšie. Popruhy napríklad nie sú napojené po vonkajšom okraji helmy a práve tieto okraje ani nie sú chránené tvrdou škrupinou, a tak sa časom môžu pri prevoze poškodiť.

Za svoje peniaze však dostanete peknú (okrem sivej je dostupná aj v čiernej a fluorescenčnej žltej), potenciálne dobre sediacu a aj dostatočne ľahkú (325 g v M/L) helmu.

Viac informácií na webe www.bbbcycling.com/sk

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu