Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

POZVÁNKA: Adrenalin Film Festival prichádza v novembri do Bratislavy

Od 7. do 10. novembra sa bude v Bratislave konať uź po štvrtý-krát filmové podujatie Adrenalin Film Festival. Ten nám opäť predstaví tie najlepšie adrenalínové filmy tejto sezóny, takže tí čo majú radi extémne športy, by ho určite nemali vynechať.
Biker

Organizátor festivalu pripravil tiež pár diskusií ako napr. debatu s našim nádejným talentom v oblasti snowboardingu Samom Jarošom či cestopisnú prezentáciu s Michalom Csáderom, ktorý už pol roka objavuje Azory vďaka svojej záľube v surfovaní. Poďme si však predstaviť výber tých najzaujímavejších filmov, ktoré budú môcť návštevníci na festivale vidieť.
Medzi filmami sa tento rok predstaví napríklad skvelý titul The Fourth Phase od produkcií Brainfarm & Red Bull Media House. Ak vám niečo hovoria staršie snowboardové filmy Art of Flight, alebo That’s It That’s All, tak potom asi viete, čo môžete od tohto filmu očakávať. Za posledné roky nevzniklo v rámci snowboardingu veľa filmov, ktoré by vzbudili tak veľký záujem širokej verejnosti ako práve tieto dva. Travis Rice – režisér a zároveň aj hlavná hviezda filmu spolu s produkciami Brainfarm a Red Bull Media House sa tento rok pokúsili posunúť latku opäť o čosi vyššie a myslíme, že sa im to naozaj podarilo. Film The Fourth Phase mal jednodňovú online premiéru začiatkom októbra, na našom festivale si ho však budete môcť vychutnať vo veľkej sále Kina Lumière, takže silný zážitok je zaručený.
Trailer:

Ďalším festivalovým tipom je film Ruin and Rose z americkej produkcie Matchstick Productions. Podľa nás ide o jeden z najlepších freeski titulov tejto sezóny. Chalani z MSP sú známi skvelými zábermi, dych berúcou scenériou a tiež skvelou zostavou, ktorá za filmom stojí. Vo filme sa predstavia hviezdy ako Mark Abma, Sammy Carlson, Markus Eder, Zack Giffin, Sander Hadley, Russ Henshaw, Eric Hjorleifson a veľa ďalších. Film sa natáčal v rôznych destináciách – od Aljašky, Rakúska, Britskej Kolumbie až po slnečnú Kaliforniu, Francúzsko, Švajčiarsko, či Namíbiu.

Trailer:

Celkovo je festivalová ponuka veľmi pestrá – podujatie ponúkne tiež niekoľko zaujímavých dokumentov ako napríklad biografiu o legende snowboardingu Eerovi Ettalovi s názvom Ender, či film o ochrane prírody v Britskej Kolumbii Jumbo Wild. V programe bude mať zastúpenie aj skateboardový film Holy Stokes! a milovníkov surfingu určite osloví Psychic Migrations z dielne značky Volcom. A ak majú podaktorí z vás radi rôzne kvízy, tak organizátor sa rozhodol zaradiť tento rok do programu vôbec prvý kvíz (možno aj na Slovensku) zameraný len na extrémne športy. Tak ešte stále váhate či podujatie navštíviť?Event na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1043410762442623/
Stránka festivalu: www.adrenalinfestival.sk

Aktuality

16:44 Ground Trnava: Bicyklový obchod, ktorý spojil najväčšiu konkurenciu, Trek a Specialized.

„Za dva týždne sme spravili rekordný obrat za celé obdobie fungovania firmy,“ hovorí Richard Trebatický, majiteľ trnavského bicyklového obchodu Ground po presťahovaní do nových priestorov.

14:39 Video: Ako sa rodilo víťazstvo Simče Kuchyňkovej v pretekoch svetového pohára v endure?

Pretekársky tím Okoeverywhere Racing prináša pohľad na ďalší súťažný víkend v pretekoch svetového pohára, ktoré sa uskutočnili v poľskom meste Bielsko-Biala, ktoré je už roky vyhlásenou enduro lokalitou.

13:32 Svetový pohár v zjazde v poľskom Szczyrku vyhral premiérovo Ronan Dunne, v ženách najrýchlejšou Marine Cabirou.

Okrem Íra boli v top 5 už iba francúzski pretekári. Najlepšie zo Slovákov zajazdil Rasťo Baránek, ktorý skončil na 34. mieste a postup do finále mu unikol len o 0,8 sekundy.

12:27 Dylan Groenewegen zvíťazil na belgickej klasike Okolo Limburgu a dočkal sa prvej výhry od januára.

Groenewegen bol tento rok už deväťkrát na pódiových priečkach, ale len dvakrát vyhral. Na pretekoch Okolo Limburgu skončil na druhom mieste Maurice Ballerstedt pred Arnaudom De Liem.

11:57 Video: Netflix zverejnil trailer na pokračovanie dokumentárnej série Tour de France: Unchained.

Na Netflixe bude dostupná od 11. júna 2024. V upútavke je zjavné, že séria sa zameriava nielen na samotné preteky, ale aj témy ako je doping a kontroverzné témy, vrátane konfliktu Juliana Alaphilippea so šéfom QuickStep-u Patrickom Lefevereom.

Zavrieť reklamu