Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

POZVÁNKA: Adrenalin Film Festival prichádza v novembri do Bratislavy

Od 7. do 10. novembra sa bude v Bratislave konať uź po štvrtý-krát filmové podujatie Adrenalin Film Festival. Ten nám opäť predstaví tie najlepšie adrenalínové filmy tejto sezóny, takže tí čo majú radi extémne športy, by ho určite nemali vynechať.
Biker

Organizátor festivalu pripravil tiež pár diskusií ako napr. debatu s našim nádejným talentom v oblasti snowboardingu Samom Jarošom či cestopisnú prezentáciu s Michalom Csáderom, ktorý už pol roka objavuje Azory vďaka svojej záľube v surfovaní. Poďme si však predstaviť výber tých najzaujímavejších filmov, ktoré budú môcť návštevníci na festivale vidieť.
Medzi filmami sa tento rok predstaví napríklad skvelý titul The Fourth Phase od produkcií Brainfarm & Red Bull Media House. Ak vám niečo hovoria staršie snowboardové filmy Art of Flight, alebo That’s It That’s All, tak potom asi viete, čo môžete od tohto filmu očakávať. Za posledné roky nevzniklo v rámci snowboardingu veľa filmov, ktoré by vzbudili tak veľký záujem širokej verejnosti ako práve tieto dva. Travis Rice – režisér a zároveň aj hlavná hviezda filmu spolu s produkciami Brainfarm a Red Bull Media House sa tento rok pokúsili posunúť latku opäť o čosi vyššie a myslíme, že sa im to naozaj podarilo. Film The Fourth Phase mal jednodňovú online premiéru začiatkom októbra, na našom festivale si ho však budete môcť vychutnať vo veľkej sále Kina Lumière, takže silný zážitok je zaručený.
Trailer:

Ďalším festivalovým tipom je film Ruin and Rose z americkej produkcie Matchstick Productions. Podľa nás ide o jeden z najlepších freeski titulov tejto sezóny. Chalani z MSP sú známi skvelými zábermi, dych berúcou scenériou a tiež skvelou zostavou, ktorá za filmom stojí. Vo filme sa predstavia hviezdy ako Mark Abma, Sammy Carlson, Markus Eder, Zack Giffin, Sander Hadley, Russ Henshaw, Eric Hjorleifson a veľa ďalších. Film sa natáčal v rôznych destináciách – od Aljašky, Rakúska, Britskej Kolumbie až po slnečnú Kaliforniu, Francúzsko, Švajčiarsko, či Namíbiu.

Trailer:

Celkovo je festivalová ponuka veľmi pestrá – podujatie ponúkne tiež niekoľko zaujímavých dokumentov ako napríklad biografiu o legende snowboardingu Eerovi Ettalovi s názvom Ender, či film o ochrane prírody v Britskej Kolumbii Jumbo Wild. V programe bude mať zastúpenie aj skateboardový film Holy Stokes! a milovníkov surfingu určite osloví Psychic Migrations z dielne značky Volcom. A ak majú podaktorí z vás radi rôzne kvízy, tak organizátor sa rozhodol zaradiť tento rok do programu vôbec prvý kvíz (možno aj na Slovensku) zameraný len na extrémne športy. Tak ešte stále váhate či podujatie navštíviť?Event na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1043410762442623/
Stránka festivalu: www.adrenalinfestival.sk

Aktuality

11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu