Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

POZVÁNKA: Adrenalin Film Festival prichádza v novembri do Bratislavy

Od 7. do 10. novembra sa bude v Bratislave konať uź po štvrtý-krát filmové podujatie Adrenalin Film Festival. Ten nám opäť predstaví tie najlepšie adrenalínové filmy tejto sezóny, takže tí čo majú radi extémne športy, by ho určite nemali vynechať.
Biker

Organizátor festivalu pripravil tiež pár diskusií ako napr. debatu s našim nádejným talentom v oblasti snowboardingu Samom Jarošom či cestopisnú prezentáciu s Michalom Csáderom, ktorý už pol roka objavuje Azory vďaka svojej záľube v surfovaní. Poďme si však predstaviť výber tých najzaujímavejších filmov, ktoré budú môcť návštevníci na festivale vidieť.
Medzi filmami sa tento rok predstaví napríklad skvelý titul The Fourth Phase od produkcií Brainfarm & Red Bull Media House. Ak vám niečo hovoria staršie snowboardové filmy Art of Flight, alebo That’s It That’s All, tak potom asi viete, čo môžete od tohto filmu očakávať. Za posledné roky nevzniklo v rámci snowboardingu veľa filmov, ktoré by vzbudili tak veľký záujem širokej verejnosti ako práve tieto dva. Travis Rice – režisér a zároveň aj hlavná hviezda filmu spolu s produkciami Brainfarm a Red Bull Media House sa tento rok pokúsili posunúť latku opäť o čosi vyššie a myslíme, že sa im to naozaj podarilo. Film The Fourth Phase mal jednodňovú online premiéru začiatkom októbra, na našom festivale si ho však budete môcť vychutnať vo veľkej sále Kina Lumière, takže silný zážitok je zaručený.
Trailer:

Ďalším festivalovým tipom je film Ruin and Rose z americkej produkcie Matchstick Productions. Podľa nás ide o jeden z najlepších freeski titulov tejto sezóny. Chalani z MSP sú známi skvelými zábermi, dych berúcou scenériou a tiež skvelou zostavou, ktorá za filmom stojí. Vo filme sa predstavia hviezdy ako Mark Abma, Sammy Carlson, Markus Eder, Zack Giffin, Sander Hadley, Russ Henshaw, Eric Hjorleifson a veľa ďalších. Film sa natáčal v rôznych destináciách – od Aljašky, Rakúska, Britskej Kolumbie až po slnečnú Kaliforniu, Francúzsko, Švajčiarsko, či Namíbiu.

Trailer:

Celkovo je festivalová ponuka veľmi pestrá – podujatie ponúkne tiež niekoľko zaujímavých dokumentov ako napríklad biografiu o legende snowboardingu Eerovi Ettalovi s názvom Ender, či film o ochrane prírody v Britskej Kolumbii Jumbo Wild. V programe bude mať zastúpenie aj skateboardový film Holy Stokes! a milovníkov surfingu určite osloví Psychic Migrations z dielne značky Volcom. A ak majú podaktorí z vás radi rôzne kvízy, tak organizátor sa rozhodol zaradiť tento rok do programu vôbec prvý kvíz (možno aj na Slovensku) zameraný len na extrémne športy. Tak ešte stále váhate či podujatie navštíviť?Event na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1043410762442623/
Stránka festivalu: www.adrenalinfestival.sk

Aktuality

Včera 20:31 Video: Birell Bikefest 2024 aftermovie.

Najväčší bicyklový festival v strednej Európe Birell Bikefest 2024 opäť prekonal očakávania a my sme boli svedkami ďalšieho skvelého ročníka. Množstvo bicyklov, pretekov, fanúšikov a zábavy zaplavilo kálnický kopec a skvelá bike atmosféra sa niesla vzduchom počas celého víkendu. Asi nejako takto.

Včera 17:37 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.

Včera 17:06 Torstein Træen vyhral z úniku horskú 4. etapu Okolo Švajčiarska, do žltého dresu sa oblečie Adam Yates.

Etapa sa končila na vrchole stúpania Gotthard Pass, v ktorom sa dokázal Nór Træen ako jediný jazdec z úniku udržať pred favoritmi celkovej klasifikácie. Adam Yates zaútočil 4 km pred cieľom, vytvoril si veľký náskok a skončil druhý, vďaka čomu sa stal priebežným lídrom celkového hodnotenia.

Včera 11:35 Rebríček 10 najbezpečnejších cestných heliem roku 2024.

Americký technický inštitút Virginia Tech otestoval 89 cestných heliem, z ktorých najlepšie vyšla prilba Giro Aries Spherical.

Včera 09:52 Foto: Nový majstrovský špeciál Canyon Aeroad Mathieu van der Poela.

Nový pretekársky bicykel Mathieu van der Poela má nielen nový dizajn, ale ide tiež o prototyp nového modelu Aeroad, ktorý Canyon ešte nepredstavil.

Zavrieť reklamu