Biker.sk

MULTIVITAMÍNY ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Pumpy

Test: Hustilka Extend Minibi

Hodnotenie: 3.5/5
8,99
Biker

Minibi je malá hustilka od značky Extend, no faktom je, že jej dĺžka 28cm nie je až tak málo, ako by ste asi očakávali od malej pumpy.

Pri jazde ju do vrecka či menšej tašky nedáte, no dostanete k nej plastový držiak, ktorým ju môžete uchytiť pod držiak na fľašku.

Výhodou jednopiestovej pumpy Minibi je ergonomická rukoväť, ktorú pri vysunutí dokážete otočiť do tvaru „T“ a pumpovanie je tak omnoho pohodlnejšie aj rýchlejšie. Rukoväť má tiež protišmykovú úpravu pre jednoduchšie a bezpečnejšie hustenie bez rizika privretia prstov.

Maximálny tlak, na ktorý si môžete nafúkať kolesá je 6 barov, čo by malo pohodlne stačiť veľkej väčšine cyklistov.

Pumpa má dvojitú hlavu pre fúkanie kolies, ktoré majú presta ventil a autoventil. Na hlave je hliníková páčka na uzamykanie ventilu, ktorá spoľahlivo držala aj pri nafúkaní na maximálnych 6 barov.

Ak by ste uvažovali o tejto pumpe, možno by bola lepšou voľbou rovnomenná a veľmi podobná pumpa od značky Extend – Minibi Telescope. Ako už z názvu vyplýva, ide o pumpu s teleskopickým dvojpiestom. Je menšia (23cm), takže aj praktickejšia pri jazdení a maximálny tlak je 7 barov, čo je o 1 bar viac.

Rozmery pumpy :

  • celková dĺžka : 281 mm
  • priemer barelu: 25 mm
  • hmotnosť: 154 g

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu