Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Obuv

Test: Topánky Shimano GR5

Hodnotenie: 4.5/5
79,99
Biker

Ak nemáte peňazí nazvyš, určite vás poteší, že tieto tretry stoja menej ako väčšina konkurentov v tejto kategórii. Nízku cenu pritom na traile cítiť nijako nebudete a neodkazuje na ňu ani ich vzhľad.

Na pedáloch drží podrážka od Shimana dobre, hoci čakať trakciu na úrovni Five Tenov by bolo predsa len trochu naivné. Nedržia ani tak dobre ako model GR9, ktorý má podrážku Michelin.

Centrálna časť podrážky, ktorá prichádza do styku s pedálom má takmer hladký dezén, ktorý pinom umožňuje dobre sa zahryznúť. Špička a päta majú zase o niečo hlbšie drážkovanie, ktoré pomáha s chôdzou mimo biku – napríklad keď tlačíte alebo vynášate bike do kopca.

Vnútorný tvar je pekne neutrálny a tí so širokými chodidlami uvítajú priestrannú oblasť špičky, ktorá umožňuje rozprestrieť prsty. Pri jazde sú pekne pohodlné, no nohu držia stále dostatočne pevne, najmä ak si dáte záležať na utiahnutí šnúrok.

Nájdete tu, žiaľ, len klasické šnúrky, na rozdiel od vyššieho modelu GR9, ktorý už používa šnurovací systém Speed Lace. Kvalita konštrukcie je celkovo na vysokej úrovni, vďaka čomu majú podľa nás najlepší pomer ceny a výkonu.

Hmotnosť 950 g

www.paul-lange.sk

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu