Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Brzdy

Test: Brzdy Clarks M2

Hodnotenie: 3.5/5
58
Biker
Test: Brzdy Clarks M2

Machrovať sa dá dvoma spôsobmi – tými najdrahšími vecami na trhu aj tými najlacnejšími, ktoré fungujú v podstate rovnako dobre ako tie, za ktoré kamaráti rozbili tri mesačné výplaty. Rokmi overené brzdy Clarks M2 sú z tej druhej kategórie.

Stačí ich brať pragmaticky – nečakajte neviem akú precíznu moduláciu ani obrovský výkon a môžete sa tešiť z funkčných bŕzd, ktoré stáli menej ako niektoré kotúče.Už od novoty majú páčky jemnú vôľu a nečakajte tu ani nastavenie momentu zahryznutia či vačky, ktoré znásobujú silu stlačenia.

So sériovými platničkami nebrzdia práve najsilnejšie a ťahať za páčky treba razantne a dlhšie dopredu. To má, samozrejme, negatívny dopad na jemnú kontrolu trakcie aj bolesť predlaktí na dlhých zjazdoch. Modulácia je však stále citeľne lepšia ako v prípade väčšiny najlacnejších modelov od veľkých výrobcov.

Samotnej brzdnej sile pritom dokážu veľmi pomôcť kvalitné platničky od iného výrobcu – pasujú sem rovnaké ako do niektorých bŕzd Shimano, takže so zháňaním nebude problém.Ani s jednými brzdami Clarks sme nemali jediný problém, a to niektoré vlastníme už dlhé roky.

Hmotnosť 475 g

www.clarkscyclesystems.com

 

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

Včera 10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

Včera 10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

21.09.2023 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

21.09.2023 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu