Sagan skončil v 10. etape Tour na piatom mieste, už po siedmykrát je v top 5. Vyhral cyklokrosár Wout van Aert

Wout van Aert je na pretekoch Grand Tour po prvýkrát. V cyklokrose je trojnásobným majstrom sveta.

Peter Sagan skončil v 10. etape Tour de France 2019 na piatom mieste a už po siedmykrát sa umiestnil v najlepšej päťke tohtoročnej Tour. Celkovo bol v top5 už 61-krát a v top10 72-krát. V zelenom drese odjazdil 114. deň a v bodovacej súťaži vedie s 229 bodmi pred Michaelom Matthewsom so 167 bodmi.

Víťazom etapy sa stal 24-ročný pretekár tímu Jumbo Visma Wout van Aert, ktorého primárnou disciplínou je cyklokros a je trojnásobným majstrom sveta v cyklokrose z rokov 2016, 2017 a 2018. Tohtoročná Tour de France je van Aertovou Grand Tour premiérou.

Menilo sa poradie aj v celkovom hodnotení, pričom na čele zostáva Julian Alaphilippe, na druhé miesto sa posunul Geraint Thomas. Pinot sa posunul z tretieho miesta na desiate a na jeho mieste je Thomasov tímový kolega Egan Bernal. Saganov spolujazdec z Bora-Hansgrohe Emanuel Buchmann je na 5. mieste so stratou 1:45 min.