Biker.sk

FUNKČNÁ ČELENKA GARMIN K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Kolenné chrániče

Test: Chrániče kolien Endura MT500

Aj keď na lídrov v tejto oblasti mierne strácajú, chrániče sú tak pohodlné, že zabudnete, že ich vôbec máte oblečené.
Hodnotenie: 4/5
95
Biker

Kolenné chrániče Endura MT500 kombinujú tvrdý lisovaný materiál, ktorý poskytuje ochranu pred tvrdými nárazmi, a panelov zo špeciálneho materiálu označovaného D30. Tie zaručujú okrem absorpcie nárazov aj dostatočnú priedušnosť a ľahkosť.

Túto teóriu sa výrobcovi skutočne podarilo preniesť do praxe, pričom tento model naozaj vyniká najmä v oblasti komfortu nosenia. Chrániče aj vďaka dvom upínacím pásom ostávajú na želanom mieste a je pritom jedno, či sa práve nechávate vytriasť poriadnym rockgardenom alebo šliapete do pedálov ako o život.

K dispozícii sú celkovo v troch veľkostiach od S-M po L-XL, takže sadnúť by mali naozaj každému. Chránič vo vrchnej časti zasahuje na stehnách vyššie ako u niektorých konkurentov, no počas nosenia nás to nijak neobťažovalo a nezavadzali si ani so šortkami Endura MT500 Burner II.

Celkovo musíme zhodnotiť, že model MT500 sa naozaj vydaril. Za rozumnú cenu ponúka vysokú úroveň ochrany, vďaka čomu je vhodný napríklad aj na zjazd, no stále si pritom užijete poriadnu dávku komfortu a odvetrania.

Aj keď na lídrov v tejto oblasti mierne strácajú, chrániče sú tak pohodlné, že sme často zabudli, že ich vôbec máme oblečené.

Viac informácií na webe www.endurasport.com

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu