Birell Bikefest 2019: Detaily pretekov Downhill Race

Prečítajte si všetky dôležité informácie o zjazdových pretekoch Downhill Race na BikeFeste 2019.
  • Dátum: nedeľa, 26. mája
  • Čas: 11:00 hod
  • Štartovné: 7€ cez internet; 10€ pri registrácii na mieste (registrácia sa uzatvára o 9:00)

ONLINE REGISTRÁCIA NA DOWNHILL RACE

Čo poteší v roku 2019

• Každý, kto sa registruje do polnoci 21. 5. dostane termošatku Garmin v hodnote 10 eur.
  • Každý pretekár okrem toho dostane aj darčekový balíček.
  • Najrýchlejší zjazdár získa korunu kráľa kálnického kopca.

Čo to stojí?

• registrácia na mieste – 10 €

Harmonogram pretekov

• 11:00 – 13:00 – 1. kolo
  • 13:30 – 15:30 – 2. kolo (vyhlásenie výsledkov hneď po)

• JUNIORI 15-18 rokov (2004 – 2001)
  • HOBBY Full 19 – 29 rokov (2000 – 1990)
  • ELITE 19 – 29 rokov (2000 – 1990)
  • MASTERS 30-39 rokov (1990 – 1980)
  • SUPER MASTERS 40 rokov a viac (1979 – 1919)
  • HARDTAIL bez rozdielu veku
  • ŽENY bez rozdielu veku

Preteky v kráľovskej disciplíne horskej cyklistiky budú jednými z posledných súťaží na BikeFeste. V nedeľu od 11:00 uvidíte na trati Comeback tých najrýchlejších zjazdárov na Slovensku. V prípade, že by ste chceli pretekať, v štartovnom nie je zahrnutý vývoz vlekom, takže odporúčame zakúpiť vývoz vlekom vopred.

Včera 10:46 Fotogaléria: Pozrite si najlepšie zábery z 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Včera 10:30 Janka Keseg Števková a Martina Krahulcová skončili v etapových pretekoch Epic Series 4 Islands na vynikajúcom 3. mieste (+video).

Včera 09:19 Haley Batten a Simon Andreassen vyhrali preteky svetového pohára XCO v brazílskej Araxá (+galéria).

21.04.2024 Tadej Pogačar vyhral Liège-Bastogne-Liège po 35 km sóle. Van der Poel vybojoval v šprinte tretie miesto.

Pogačar zaútočil v stúpaní Côte de La Redoute, na jeho zrýchlenie nedokázal nikto zareagovať a svoje sólo dotiahol úspešne až do cieľa. Druhý finišoval Romain Bardet, ktorý sa oddelil z vedúcej skupiny a 14 km pred cieľom a v šprinte o tretie miesto bol najrýchlejší Mathieu van der Poel.

20.04.2024 43-ročný Alejandro Valverde suverénne vyhral gravelové preteky Svetového pohára La Indomable.

Valverde zvíťazil na 96-kilometrovej trati s prevýšením 2 400 m v španielskej provincii Almeria. Na druhom mieste skončil francúzsky jazdec Hugo Drechou (Groove Gravel) pred Portugalčanom Tiagom Ferreirom (Vouzela BH).