Stanice Chamartín nabídla v neděli 25. března madridským obyvatelům netradiční zážitek. A rozhodně se jednalo o zábavnější program, než na jaký jsme v městské hromadné dopravě zvyklí!
Přes víkend zde vyrostla u-rampa v kolejišti plná menších ramp, skoků a wallridů, která se stala hřištěm nejlepších bmxařů světa! Na premiérový závod Red Bull Metro Pipe dorazil i Michal Beran, který dropoval společně s parťákem Danielem „Naranem“ Penafielem!
Systém Red Bull Metro Pipe je totiž velmi specifický. 10 dvojic složených z nejlepších bmx jezdců mezi sebou soutěží v tandemových jízdách. Porota sleduje technickou náročnost triků, styl a samozřejmě vzájemnou synchronizaci obou jezdců v rampě. Na první ročník závodu se přišlo podívat okolo 15 000 diváků a rozhodně se nenudili.
David „Naran“ Penafiel a Michal Beran nakonec závod vyhráli díky perfektnímu stylu i skvěle zvádnutým technickým trikům. Mezi nejlepší kousky z jejich jízdy patřily Naranův Backflip Superman či Michalův Flair Tailwhip a Wallride Tailwhip.
„Naran mě na tuhle akci pozval, nešlo říct ne. Upřímně jsem si ale nemyslel, že bych tu mohl vyhrát,“ řekl po závodě český jezdec Michal Beran a doplnil, že „nejlepší věc na celém závodu je to, že hlavní prioritou je zde kreativita“. Druhé místo brali Španěl Perico a Američan Alistair Whitton a bednu doplnili Kris Kyle a Jason Phelan z Británie.
Tadej Pogačar mieri za piatym triumfom na Tour de France, Jonas Vingegaard prichádza po víťaznom Gire a za nimi sa tlačí nová generácia talentov na čele s Isaacom del Torom, Paulom Seixasom či Juanom Ayusom.
Prvýkrát vyhral Pogačar Tour v roku 2020 na vrchárskom bicykli Colnago V3Rs s ráfikovými brzdami, aj keď väčšina pelotónu už pretekala na kotúčoch. Dnes má preteká na futuristicky vyzerajúcom agresívnom aero bicykli, ktorý patrí medzi najmodernejšie bicykle súčasnosti.
Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto internetových stránok s tým súhlasíte. Ďalšie informácie