Biker.sk

FUNKČNÁ ČELENKA GARMIN K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Kolenné chrániče

Test: Kolenačky Troy Lee Designs Raid

Raidy sú superkomfortné kolenačky, ktoré poskytujú adekvátnu úroveň ochrany a znesú aj dlhodobé používanie.
Hodnotenie: 4.5/5
122,90
bikeradar

Plusy: Výborne sedia, sú komfortné a reálne vás ochránia aj pri väčších pádoch

Mínusy: Raidy majú trošku posunuté veľkosti – sú väčšie, ako by ste čakali, a rozhodne nie sú lacné

Kolenačky Raid od TLD sa stali voľbou číslo jeden viacerých členov našej redakcie. To, aké sú pohodlné, si totiž uvedomíte okamžite po nasadení. Našťastie sa nič z vyššie spomenutého nemení ani počas jazdy, či už šliapete do pedálov, alebo nie.

Jednoduchá pracka na suchý zips pomáha chránič držať na mieste, aj keď je koleno zohnuté. O pevné držanie sa však primárne stará pás s názvom „Fit Lock“. Ide o polyuretánový popruh umiestnený naprieč priedušnou sieťovinou na zadnej strane chrániča nad lýtkovým svalom. Vďaka nemu sa chránič za žiadnych okolností nezosunie dolu.

O zvýšenú ochranu jabĺčka sa stará pevná vložka D3O. Chránič výborne pokrýva nielen samotné koleno, ale vložka D3O čiastočne cháni aj hornú časť píšťalovej kosti. Okrem toho vnútornú aj vonkajšiu časť chrániča obaľuje ďalšia vrstva vystuženia. To všetko pre ešte lepšiu ochranu a nekompromisný komfort.

Keďže sú Raidy ľahučké a celkovo nesmierne komfortné, nebudú vás obmedzovať a tlačiť ani pri dlhých výjazdoch a hodinách nepretržitého jazdenia. Zvládli už mesiace tvrdého používania, nehovoriac o počte praní, takže ich odolnosť je vskutku pôsobivá. Pred kúpou si ich však vyskúšajte, jednotlivé veľkosti sú pocitovo väčšie ako u konkurencie.

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu