Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Foto: Zo Ženevy do Zuerichu s Reném Wildhaberom – Čo ste v časopise nevideli

Lokality svetového kultúrneho dedičstva UNESCO (lokality kultúrneho a prírodného dedičstva) sú miesta mimoriadneho významu. V súčasnosti zoznam zahŕňa 936 lokalít. Viac ako 700 z nich sú diela ľudských rúk, a preto sú kategorizované ako kultúrne dedičstvo, napríklad Veľký čínsky múr alebo Taj Mahal. Zvyšné patria do prírodného dedičstva, napríklad Veľký korálový útes (Great Barrier Reef) alebo Viktóriine vodopády.
Biker
Foto: Zo Ženevy do Zuerichu s Reném Wildhaberom – Čo ste v časopise nevideli

René Wildhaber sa rozhodol, že práve miesta svetového kultúrneho dedičstva UNESCO budú jeho hlavnými jazdeckými spotmi v jeho najnovšom dobrodružstve priamo vo svojej domovine – Švajčiarsku. Tentoraz sa teda spolu s priateľmi Katjou Rupf a Rossom Schnellom nevybrali do žiadnej exotickej krajiny, no namiesto toho zdolali tie najkrajšie miesta na ceste zo Ženevy do Zuerichu. A tu sú fotky, ktoré sa nám už do časopisu nezmestili. Mnohé z nich aj napriek absencii tlačiarenskej černe dokážu vyraziť dych.

Foto: Christophe Margot

Aktuality

10:48 Video: Julian Alaphilippe daroval Mircovi Maestrimu dres z víťaznej etapy na Giro d’Italia.

Alaphilippe vyhral dvanástu etapu po 130 km v úniku a 11-kilometrovom sóle, pričom veľkú časť trasy prešiel v úniku len vo dvojici s Talianom Mircom Maestrim, a práve vďaka nemu dokázal ušetriť dostatok síl na záverečný víťazný útok.

10:22 Michael Kolář: Preteky ma už netrápia. Jazdím pre radosť, baví ma zdokonaľovať sa.

Manažér slovenského enduro tímu OKOEVERYWHERE a bývalý profesionálny cestný cyklista chce odovzdať svoje skúsenosti svojim zverencom a mladšej generácii.

09:30 Demi Vollering vyhrala dve zo štyroch etáp aj celkovú klasifikáciu pretekov Okolo Burgosu.

27-ročná Holanďanka pokračuje v skvelých výkonoch a po víťazstve celkového hodnotenia pretekov Vuelta España Femenina a Okolo Baskicka, si pripísala ďalšiu výhru na pretekoch Okolo Burgosu.

09:16 Sam Bennett vyhral štyri etapy aj celkové hodnotenie na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Okrem dvoch víťazstiev bol Bennett raz druhý a raz tretí. Na druhom mieste skončil celkovo len 22-ročný Francúz Paul Penhoët a tretí bol o rok starší Belgičan Jenno Berckmoes.

08:58 Na Giro d’Italia je dnes deň voľna. Pogačar vedie tak suverénne, že zvyšok Gira môže ísť už len ako tréning na Tour.

V celkovej klasifikácii sú priebežne na druhom a treťom mieste Geraint Thomas a Dani Martínez so stratou necelých sedem minút, takže Pogačarovi už fakticky stačí prísť v bezpečí do Ríma.

Zavrieť reklamu