Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Tretia etapa US Pro Challenge: Bratia Velitsovci sa posunuli dopredu

Tretiu etapu na cyklistických pretekoch USA Pro Challenge vyhral Thomas Danielson z tímu Garmin, novým lídrom v priebežnom poradí je Christian Vande Velde.
Biker
Tretia etapa US Pro Challenge: Bratia Velitsovci sa posunuli dopredu

Autor: SITA

Stredajšia 3. etapa sedemdňových cyklistických pretekov USA Pro Challenge, ktorá viedla z Gunnisonu do Aspenu a merala 210 km, sa skončila triumfom Američana Thomasa Danielsona.


Ten mal v cieli dvojsekundový náskok pred skupinou prenasledovateľov. Danielson sa v celkovom poradí posunul na 6. priečku.

Slovenskí reprezentanti Peter a Martin Velitsovci z tímu Omega Pharma-Quickstep zaostali.

Bratská dvojica dorazila s odstupom vyše 12 minút, čo im stačilo na umiestnenia v šiestej desiatke. Obaja Púchovčania si však v poradí po 3. etape polepšili.

Peter Velits sa posunul na 52. miesto (+19:23) a Martin Velits poskočil na 71. pozíciu (+29:41). Novým lídrom pretekov je Christian Vande Velde z USA, ktorý si vymenil postavenie s krajanom Tejayom van Garderenom. Tretí Rus Ivan Rovnyj má na Američanov šesťsekundové manko.

 


Výsledky – USA Pro Challenge – 3. etapa (Gunnison – Aspen, 210 km):
1. Thomas Danielson (USA) Garmin – Sharp 5:02:06 h, 2. Damiano Caruso (Tal.) Liquigas-Cannondale, 3. Jakob Fuglsang (Dán.) RadioShack-Nissan, 4. Gavin Mannion (USA) Bontrager Livestrong Team, 5. Janez Brajkovič (Slovin.) Astana Pro Team, 6. Andreas Klöden (Nem.) RadioShack-Nissan všetci +2 s,…54. Peter Velits, 55. Martin Velits (obaja SR) Omega Pharma-Quickstep) obaja +12:02 min

Poradie po 3. etape:
1. Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp 13:37:20 h, 2. Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team rovnaký čas, 3. Ivan Rovnyj (Rus.) RusVelo +6 s, 4. Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep, 5. Ramiro Rincón Díaz (Kol.) EPM – Une obaja +8, 6. Thomas Danielson (USA) Garmin – Sharp +10,…52. Peter Velits Omega +19:23 min, 71. Martin Velits (obaja SR, Omega Pharma-Quickstep) +29:41

 

Zdroj: www.webnoviny.sk

Aktuality

10:48 Video: Julian Alaphilippe daroval Mircovi Maestrimu dres z víťaznej etapy na Giro d’Italia.

Alaphilippe vyhral dvanástu etapu po 130 km v úniku a 11-kilometrovom sóle, pričom veľkú časť trasy prešiel v úniku len vo dvojici s Talianom Mircom Maestrim, a práve vďaka nemu dokázal ušetriť dostatok síl na záverečný víťazný útok.

10:22 Michael Kolář: Preteky ma už netrápia. Jazdím pre radosť, baví ma zdokonaľovať sa.

Manažér slovenského enduro tímu OKOEVERYWHERE a bývalý profesionálny cestný cyklista chce odovzdať svoje skúsenosti svojim zverencom a mladšej generácii.

09:30 Demi Vollering vyhrala dve zo štyroch etáp aj celkovú klasifikáciu pretekov Okolo Burgosu.

27-ročná Holanďanka pokračuje v skvelých výkonoch a po víťazstve celkového hodnotenia pretekov Vuelta España Femenina a Okolo Baskicka, si pripísala ďalšiu výhru na pretekoch Okolo Burgosu.

09:16 Sam Bennett vyhral štyri etapy aj celkové hodnotenie na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Okrem dvoch víťazstiev bol Bennett raz druhý a raz tretí. Na druhom mieste skončil celkovo len 22-ročný Francúz Paul Penhoët a tretí bol o rok starší Belgičan Jenno Berckmoes.

08:58 Na Giro d’Italia je dnes deň voľna. Pogačar vedie tak suverénne, že zvyšok Gira môže ísť už len ako tréning na Tour.

V celkovej klasifikácii sú priebežne na druhom a treťom mieste Geraint Thomas a Dani Martínez so stratou necelých sedem minút, takže Pogačarovi už fakticky stačí prísť v bezpečí do Ríma.

Zavrieť reklamu