Fotoreport: Finálové 11. kolo BCF SPCX opäť v Petržalke

Pre bežných smrteľníkov nepríjemné počasie opäť potrápilo pretekárov 11. kola SP v cyklokrose v bratislavskej Petržalke minulú sobotu. Aj napriek tomu, že ich tentokrát však nečakal dážď a blato, sa museli jazdci počas slnečného dňa popasovať nielen s technicky náročnou, no výborne pripravenou traťou, ale tiež s teplotami len mierne nad bodom mrazu.

Krátko po štarte sa po menšej tlačenici dostala do čela skupina štyroch jazdcov, tvorená Ondrejom Glajzom ml., Milanom Barényim (obaja Trek KCK Oslany), Martinom Haringom z CK Banská Bystrica a túto štvoricu uzatváral Štefan Gajdošík jazdiaci za tím BIKE PRO z Banskej Bystrice. S najmenším počtom chýb sa však  ako prvému podarilo do cieľa prísť aktuálnemu lídrovi priebežného poradia Martinovi Haringovi, čím len potvrdil svoju pozíciu na špičke a v celkovom hodnotení skončil taktiež prvý. V tesnom závese za ním dorazil po páde v posledných metroch Ondrej Glajza ml., nasledoval Milan Barényi, ktorému sa zachytila páska o riadidlá a technická chyba na bicykli sa „postarala“ o štvrté miesto pre posledného z vyššie spomenutej štvorice – Štefana Gajdošíka.

Slovenský cyklokros čakajú 16. decembra posledné preteky v tomto roku – budú nimi majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnia v Krupine.