Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Plášte

Test: Plášte Continental Der Kaiser Projekt Apex 2,4

Množstvo ochrany a životnosť pomáhajú prehryznúť vysokú cenu. Vo vlhku však kĺžu viac, ako by sa nám páčilo.
Hodnotenie: 3/5
70
bikeradar
Test: Plášte Continental Der Kaiser Projekt Apex 2,4

Kaiser zažiari najmä počas letných výletov do kamenistých alpských bikeparkov. Šesťvrstvová kostra plášťa je všade mimo náročných DH tratí trochu príliš, no oceniť ho môžu ťažkí jazdci či majitelia e-bikov.

Pre nás však dáva väčší zmysel enduro verzia ProTection Apex, ktorá má stále vystužené boky. Obe verzie sa obúvajú ľahko a hoci do pätiek ráfika zaskočia takmer okamžite, na stopercentné utesnenie si žiadajú niekoľko dní dofukovania. Stredové štuple s výraznými nábehmi spolu s mäkkou jednozmesovou gumou Black Chili perfektne brzdia.

Veľké bočné štuple sú pod výrazným uhlom, no ak sa naučíte dôverovať tuhému plášťu, dokážu bike veľmi pekne podržať v náklone. Množstvo ochrany a životnosť pomáhajú prehryznúť vysokú cenu. Vo vlhku však kĺžu viac, ako by sa nám páčilo.

Hmotnosť 1 340 g
Šírka 2,36“ (60 mm)

Viac informácií na webe www.bikeart.sk

Vaše komentáre

Aktuality

10:48 Video: Julian Alaphilippe daroval Mircovi Maestrimu dres z víťaznej etapy na Giro d’Italia.

Alaphilippe vyhral dvanástu etapu po 130 km v úniku a 11-kilometrovom sóle, pričom veľkú časť trasy prešiel v úniku len vo dvojici s Talianom Mircom Maestrim, a práve vďaka nemu dokázal ušetriť dostatok síl na záverečný víťazný útok.

10:22 Michael Kolář: Preteky ma už netrápia. Jazdím pre radosť, baví ma zdokonaľovať sa.

Manažér slovenského enduro tímu OKOEVERYWHERE a bývalý profesionálny cestný cyklista chce odovzdať svoje skúsenosti svojim zverencom a mladšej generácii.

09:30 Demi Vollering vyhrala dve zo štyroch etáp aj celkovú klasifikáciu pretekov Okolo Burgosu.

27-ročná Holanďanka pokračuje v skvelých výkonoch a po víťazstve celkového hodnotenia pretekov Vuelta España Femenina a Okolo Baskicka, si pripísala ďalšiu výhru na pretekoch Okolo Burgosu.

09:16 Sam Bennett vyhral štyri etapy aj celkové hodnotenie na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Okrem dvoch víťazstiev bol Bennett raz druhý a raz tretí. Na druhom mieste skončil celkovo len 22-ročný Francúz Paul Penhoët a tretí bol o rok starší Belgičan Jenno Berckmoes.

08:58 Na Giro d’Italia je dnes deň voľna. Pogačar vedie tak suverénne, že zvyšok Gira môže ísť už len ako tréning na Tour.

V celkovej klasifikácii sú priebežne na druhom a treťom mieste Geraint Thomas a Dani Martínez so stratou necelých sedem minút, takže Pogačarovi už fakticky stačí prísť v bezpečí do Ríma.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu